Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 105
Gostiju: 105
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4366
Najnoviji korisnik foruma: Sudyxor
Najviše poseta: 134
Dana: 30.11.2021
Članova [0], Gostiju [132]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku test
Autor: Rogus
Forum: Ostalo

Poslata: 28.11.2021 u: 22:35

Vidi zadnju poruku Pozdrav od Pedje i Sladje
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 28.11.2021 u: 22:20

Vidi zadnju poruku Pozdrav za clanove iy 2003 god
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 28.11.2021 u: 22:15

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Ciklidi
 Akvaristika » Ribe - Ciklidi
Tema Naslov: Sta moze sa kribovima?! Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Silwert
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 07.03.2006
National Flag of Srbija Srbija, Petrovaradin
Poruka: 1363
Pol: Muški
Poslato: 29.04.2008 u 21:11 | IP Prijavljen Citiraj Silwert

ja i dalje smatram kribove za mirne ciklide mozda zato sto imam malawi ciklide pa mi se cini da kribovi i nisu agresivni ali stvarno meni kribovi nisu ni kopali podlogu to su vise radili koridorasi i druge ribe
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Silwert's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Silwert Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Silwert

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3052
Poslato: 30.04.2008 u 00:21 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Salim se naravno svako od nas ima drugacija iskustva,a ima i toga da je neko ciklidas pa je sve posle odredjenih vrsta miroljubivo,da vidis kako se kribovi ponasaju pored skalara,zivorotki,jatnih riba itd.......a totalno drugacije sa africkim ciklidima ili nedaj boze nigrosima u istom aq,prosto su "dusice" od riba nemoze covek da ih prepozna ako ih je video u prvoj postavi,ma dodje ti kao bikolor medju jato "podivljalih" barbusa tetrazona!!! 
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Cicko
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 22.09.2006
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 1344
Poslato: 30.04.2008 u 09:22 | IP Prijavljen Citiraj Cicko

Citiraj: Silwert
ja i dalje smatram kribove za mirne ciklide mozda zato sto imam malawi ciklide pa mi se cini da kribovi i nisu agresivni ali stvarno meni kribovi nisu ni kopali podlogu to su vise radili koridorasi i druge ribe

To je samo zato sto si ih drzao sa malawcima!!! Sa amerima bi bila slicna situacija,ali bi kribovi bili opusteniji. U svim ostalim kombinacijama kribovi su bas napasti. Cupkaju bilje i ribe kako stignu...

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cicko's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cicko Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cicko

Futurist
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 18.05.2006
Poruka: 561
Poslato: 30.04.2008 u 10:29 | IP Prijavljen Citiraj Futurist

Ja imam u predsoblju jedan manji...ajd' da ga tako nazovem-biljni AQ od cirka 50 l u kom su Altispinose(izmedju cetiri i sedam kom),nesto ispod deset barbusa i par kribova(dve zenke nanakara obaska).Barbusi se jurcaju ozmedju sebe,Altispinose takodje,Nanakare kuliraju a kribovi se mreste.Nisam primetio vecu agresivnost sem u vreme mresta ali to nije agresivnost vec samo teranje potencijalnih lopova od vaznice u kojoj obitavaju mladi.

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Poslato: 30.04.2008 u 11:51 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Ciklidi i barbusi,naravno da im nemogu nista,kod mog kuma su umlatili sve zivorotke,osisali sve koridorase,a posteno iscepali skalare u aq od 200L!!!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Silwert
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 07.03.2006
National Flag of Srbija Srbija, Petrovaradin
Poruka: 1363
Poslato: 30.04.2008 u 14:36 | IP Prijavljen Citiraj Silwert

besna neka riba
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Silwert's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Silwert Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Silwert

Ljichijana
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 13.04.2007
National Flag of Srbija Srbija, Novi Beograd
Poruka: 810
Pol: Ženski
Poslato: 30.04.2008 u 18:02 | IP Prijavljen Citiraj Ljichijana

Citiraj: Futurist

Ja imam u predsoblju jedan manji...ajd' da ga tako nazovem-biljni AQ od cirka 50 l u kom su Altispinose(izmedju cetiri i sedam kom),nesto ispod deset barbusa i par kribova(dve zenke nanakara obaska).Barbusi se jurcaju ozmedju sebe,Altispinose takodje,Nanakare kuliraju a kribovi se mreste.Nisam primetio vecu agresivnost sem u vreme mresta ali to nije agresivnost vec samo teranje potencijalnih lopova od vaznice u kojoj obitavaju mladi.

Mozda je fora u vazicama! Ili u guzvi u aq!

Momci, sta da vam kazem?! Kakvi vlasnici, takve i ribe...

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Poslato: 30.04.2008 u 19:15 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Silwert nebi verovao,ni ja nisam dok nisam video svojim ocima!!!

Ljichijana mislim da tu ima puno istine!!! 

Dane
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 08.05.2003
National Flag of Makedonija Makedonija, Gostivar
Poruka: 1717
Poslato: 01.05.2008 u 00:59 | IP Prijavljen Citiraj Dane

Ok, ocito da svi imamo razlicita iskustva.

Fakat je da puno zreli kribenzis nece odoleti novoubacenjih ribama poput neonki, gupi i sve sto je te velicine...ovde spadaju i male kozice. Da znaju da brane teritoriju, znaju.... i to jako uspesno rade.

Fakat je i da ih 4 godine drzim sa diskusima i nikada ih nisu dirali.... dakle.... polako malo, to nije terminator od ribe, to je sasim normalan ciklid.

U jednom akvarijumu su bili sa neonkama godinu i nesto dana u 100 litarskog....ali kribovi su bili posljdenji ubaceni i bili su male kada sam ih uzeo.

Obezbedite im po jednu pecinu za svaki par ovih divnih riba i imacete puno manje problema.

Badboy87
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 08.10.2007
National Flag of Srbija Srbija, Aleksinac
Poruka: 147
Poslato: 02.05.2008 u 15:39 | IP Prijavljen Citiraj Badboy87

U vezi te pecinice jedno pitanje: Da li ona mora biti poklopljena sa manjom rupom na vrhu ili da lezi na bok ili kako vec? Pitam zato jer sam primetio da moji kribovi kopaju oko pecinice koja je uzgred okrenuta otvorom ka vrhu aq, ukoso...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Badboy87's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Badboy87 Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Badboy87

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Poslato: 02.05.2008 u 15:50 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Treba da bude poklopljena sa jednom rupom na boku po sredini otprilike,mislim na saksijicu,ako si za nju pitao jer je najjednostavnije resenje za kribovsku kucicu.

P.S sto je napisao Dane mislim da je najvaznije kada se radi o naseljavanju aq sa ciklidima u bilo kojoj kombinaciji,dakle naseljavamo aq tako da vece,jace i teritorijalno agresivnije idu zadnje sa obezbedjenim mestima za njihovu teritoriju u zavisnosti sta vole.

Badboy87
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 08.10.2007
National Flag of Srbija Srbija, Aleksinac
Poruka: 147
Poslato: 02.05.2008 u 16:56 | IP Prijavljen Citiraj Badboy87

Kod mene je ta "pecinica" ustvari deo jedne izdubljene stare grane, dok na sredini aq imaju jedan "tunel" napravljen od kore bagrema. Evo i slike kako izgleda pecinica (losijeg kvaliteta ali se vidi)

A evo i slike levog dela aq, cisto da imate uvid u njihovo stanoviste. Ako ima nekih zamerki, predloga - pucajte! Pozdrav!

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Badboy87's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Badboy87 Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Badboy87

StarChaser
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.04.2004
National Flag of Srbija Srbija, Munze Konza
Poruka: 1608
Pol: Ženski
Poslato: 02.05.2008 u 18:00 | IP Prijavljen Citiraj StarChaser

Badboy, zanimljivo mi izgleda tvoj akvarijumski aranzman, samo jos neki "tepih" da zasadis.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi StarChaser's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor StarChaser Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor StarChaser

Goxxx
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 04.01.2004
Poruka: 270
Poslato: 02.05.2008 u 18:33 | IP Prijavljen Citiraj Goxxx

aq. je odlican za kribove, ostalo je stvar ukusa... mozda jos malo korenja sa dosta mahovine, anubija, paprati... ne bi skodila ni "alternativna" pecina, mozda kokosov orah - kribenzisi vole da premestaju mladj.
Agresivnost kribenzisa - ima mnogo razlicitih iskustava, za ciklidase koji gaje africke jezerske i  agresivnije americke ciklide kribsi su prave bebice, za ljubitelje gupija, tetrica i sl. mogu da izgledaju vrlo agresivni. Posebna prica je da svi, pa i najmiroljubiviji ciklidi potpuno promene ponasanje tokom mresta.

Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2500 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2