Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 38
Gostiju: 38
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4346
Najnoviji korisnik foruma: Stole75
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ostalo
 Akvaristika » Ostalo
Tema Naslov: 30 sati mjesecno?! Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Jovnik
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 19.07.2003
National Flag of Canada Canada, Ottawa
Poruka: 393
Pol: Muški
Poslato: 27.04.2008 u 04:30 | IP Prijavljen Citiraj Jovnik

Pozdrav svima!

Zivim u Kanadi, bavim se slatkovodnom akvaristikom i upravo sam od prijatelja kupio akvarijum od 90 galona (oko 330L) te sam mislio da probam da oformim morski akvarijum (u vezi ovoga, svaki savjet je dobrodosao!!!) pa sam juce isao do jednog akvarijum-shopa i tip mi rece da je morski mnogo komplikovaniji za odrzavanja sto mi i nije neka novost, ali mi je bila kad je rekao da odrzavanje istog zahtijeva oko 30 radnih sati mjesecno!!! Ne znam, malo mi to zvuci mnogo i naduvano, ali ne mogu da tvrdim jer nisam nikad probao pa zato pitam eksperte. Mora li se stvarno toliko odrzavati?! Da svaki boziji dan moras da radis oko njega bar po sat vremena?! Nekome to mozda ne izgleda mnogo, ali ja samo na poslu radim 60-80 sati nedeljno + svi moji ostali kucni poslovi tako da nemam pojma gdje da nadjem jos tih sat vremena svakog dana (osim da ukinem jos ovo malo spavanja koje mi ostaje )! S vremena na vrijeme, nema problema, 2-3 sata nedeljno moze da se nadje, ali bas 7 svake nedelje...

Hajde, molim vas, osvijetlite mi malkice ovu dilemu: da li mi je tip naduvao informaciju ili morska akvaristika stvarno zahtijeva tolike sate rada?!

Hvala na svakom odgovoru!

Bosko
Član

Član

Član od: 17.08.2005
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 78
Poslato: 27.04.2008 u 09:42 | IP Prijavljen Citiraj Bosko

Kojom metodom je dosao do 30 sati ?
Osim dnevnog hranjenja riba, sto traje 1,5 minut, i ciscenja stakla u slicnom vremenskom trajanju, jednom nedeljno je "veliko spremanje" i to traje oko sat vremena (zamena vode, ciscenje opreme itd).
Informacija koju ti je prodavac dao je netacna i proizvoljna, kao da je hteo da te odvrati od ideje da napravis morski AQ.
Pozdrav
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bosko's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bosko

Plavi grom
Gost

Gost

Član od: 19.09.2007
National Flag of Srbija Srbija, Kragujevac
Poruka: 436
Poslato: 27.04.2008 u 12:15 | IP Prijavljen Citiraj Plavi grom

Prosto i genijalno. Predložio bih samo 15min. dnevno posmatranja akvarijuma, i to oduzeti od spavanja (nije šteta jer više odmara nego spavanje).

P.S. Prodavac je garant sa prostora EX YU

ja sam hajduk te gonim hajduke
glasnija je moja hajdučina
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Plavi grom's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Plavi grom

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član
teta Saveta :)

Član od: 11.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vrbas
Poruka: 2275
Poslato: 27.04.2008 u 13:57 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

vrati se u taj shop i pitaj prodavca sta bi to trebao da radis tih sat vremena svaki dan? pa neka ti lepo objasni............ ako zna.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Stevo.er's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Stevo.er Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Stevo.er

Jovnik
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 27.04.2008 u 14:21 | IP Prijavljen Citiraj Jovnik

Moracu to da napravim: da se vratim i da ga pitam sta se toliko radi! Nisam ga pitao zadnji put jer tip koji se bavi morskim akvarijumima je bio na odmoru, a ovaj sa kojim sam pricao je "strucnjak" za slatkovodne, ali kada sam mu spomenuo sta namjeravam, on je samo nabacio:"Nadam se da znas da morski akvarijumi zahtijevaju da im posvetis oko 30 sati mjesecno na odrzavanje?!" Taj info me je toliko bio izbacio iz takta u momentu (a i nisam imao vremena, morao sam da idem) da mi jednostavno nije palo na pamet da ga pitam sta ima toliko da se odrzava, ali ste mi zato vi pali na pamet  !

Cicko
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 22.09.2006
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 1344
Poslato: 27.04.2008 u 15:31 | IP Prijavljen Citiraj Cicko

Trebao si ti njega da pitas da li on zna koliko paznje i odrzavanja zahtevaju diskusi koje si ti drzao,a ne tamo neko kamenje koje se soli

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cicko's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cicko Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cicko

Plavi grom
Gost

Gost

Član od: 19.09.2007
National Flag of Srbija Srbija, Kragujevac
Poruka: 436
Poslato: 27.04.2008 u 17:39 | IP Prijavljen Citiraj Plavi grom

Dosadne su teme kad se svi složimo. Koozlić! Koozlić! Koozlić! Koozlić!

ja sam hajduk te gonim hajduke
glasnija je moja hajdučina
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Plavi grom's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Plavi grom

Carli
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.01.2008
Poruka: 139
Poslato: 27.04.2008 u 18:35 | IP Prijavljen Citiraj Carli

Nisam bas neki strucnjak za morsku akvaristiku ali ne bih se slozio sa komentarima tipa da je dovoljno samo hraniti ribice i uzivati u prizoru pouzdano znzm da je eko sistem morskih akvarijuma vrlo osetljiv i da zahteva odredjena znanja, da nije tako u zemlji Srbiji bilo bi mnogo vise morskih akvarijuma, zato oprezno sa pristupom morskom akvarjumu a moj savet je procitaj sto vise tekstova o tome.Naravno ne zelim da te obeshrabrim ,naprotiv samo napred nije ni to nesto sto je nesavladivo.

Stevo.er
Zaslužni član

Zaslužni član
teta Saveta :)

Član od: 11.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vrbas
Poruka: 2275
Poslato: 27.04.2008 u 18:56 | IP Prijavljen Citiraj Stevo.er

Citiraj: Carli
Nisam bas neki strucnjak za morsku akvaristiku ali ne bih se slozio sa komentarima tipa da je dovoljno samo hraniti ribice i uzivati u prizoru pouzdano znzm da je eko sistem morskih akvarijuma vrlo osetljiv i da zahteva odredjena znanja, da nije tako u zemlji Srbiji bilo bi mnogo vise morskih akvarijuma, zato oprezno sa pristupom morskom akvarjumu a moj savet je procitaj sto vise tekstova o tome.Naravno ne zelim da te obeshrabrim ,naprotiv samo napred nije ni to nesto sto je nesavladivo.

mislim da su finansije glavni problem u zemlji Srbiji. npr da bi oformio morski aq morao bi da idem do Novog Sada najblize i pitanje je sta bi pronasao i tamo. uglavnom nista ne bi mogao da nadjem u Vrbasu, a da za svaku sitnicu moram u NS ne isplati mi se. a sto se tice posvecenosti ovom hobiju mislim da nikome ne manjka.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Stevo.er's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Stevo.er Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Stevo.er

Carli
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.01.2008
Poruka: 139
Poslato: 27.04.2008 u 19:04 | IP Prijavljen Citiraj Carli

Finansije jesu uvek problem,ali ne za sve zaljubljenike akvaristike pa ipak vrlo malo je morskih akvarijuma na ovim prostorima pa samim tim i znanje o morskoj akvaristici je vrlo skromno.

Vlada-karaburma
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 28.03.2006
Poruka: 134
Poslato: 27.04.2008 u 19:41 | IP Prijavljen Citiraj Vlada-karaburma

Poslusaj savet  Zasluznog clana Stevo.er.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Vlada-karaburma's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Vlada-karaburma Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Vlada-karaburma

Vlada-karaburma
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 28.03.2006
Poruka: 134
Poslato: 27.04.2008 u 19:48 | IP Prijavljen Citiraj Vlada-karaburma

S obzirom da zivis u Kanadi.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Vlada-karaburma's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Vlada-karaburma Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Vlada-karaburma

Jovnik
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 27.04.2008 u 20:40 | IP Prijavljen Citiraj Jovnik

Iskreno govoreci, iako je morska akvaristika bar 3x skuplja od slatkovodne (a mozda i 5x...), meni to ne predstavlja toliki problem. Veci mi je problem vrijeme, zato sam i postavio ovaj post. Trebace mi mozda i godina-dvije da ga oformim, ali nije nemoguce. Ipak, sta nakon toga, ako mi stvarno treba, kao sto taj tip rece, toliki vrijeme za odrzavanje?! Mislim da je ipak debelo pretjerao. Mozda treba nesto vise odrzavanja, ali mislim da je to ipak daleko od 30 sati mjesecno. Meni moj slatkovodni uzme (osim hranjenja)sat i po nedeljno (generalka svake subote), a morski mozda trazi duplo, ali to je opet daleko manje od gore navedenog...

Ima li iko ko se bavi morskom akvaristikom da navede svoje iskustvo?

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2383 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2