Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 90
Gostiju: 90
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4337
Najnoviji korisnik foruma: Buki989
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Ciklidi
 Akvaristika » Ribe - Ciklidi
Tema Naslov: Skadar od Bojana Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Lulu
Član

Član

Član od: 10.11.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 26
Pol: Ženski
Poslato: 03.04.2004 u 01:45 | IP Prijavljen Citiraj Lulu

Akvarijum je   !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Btw, koje je ono zeleno kamenje? Ja sam cini mi se identicno kamenje izvadila iz mora pa se libim da ga stavim u akvarijum.

Blue
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.02.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 800
Pol: Muški
Poslato: 03.04.2004 u 01:52 | IP Prijavljen Citiraj Blue

Jako lepo, jako lepo! Svaka cast!

Reci mi samo kako si 'posadio' biljku na vrh onog kamena?

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Blue's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Blue Poseti Blue's Homepage

Nosonja
Član

Član

Član od: 12.01.2004
National Flag of Srbija Srbija, Južni Dorćol
Poruka: 79
Poslato: 03.04.2004 u 05:03 | IP Prijavljen Citiraj Nosonja

Hvala vam na komplimentima za aq

MArcuse ,pecinu su pustosili neki likovi sa Vidikovca pa posle prodavali zaljubljenicima u kamenje koji nemaju pribor i srca za secenje istog ... )ja konkretno nemam pribor...:))

Zeleno kamenje sam nasao na N.Bgd sljunkari u industriskom delu J.Gagarina ...(jedva cekaju da nadju nekaog cudaka koji ce da im odnosi odpad , odnosno prebira po brdima krupnog kamenja ) A u jedno i mali savet za sve , da se trude da na gomile stavljaju kamenje iste boje sto u krajnjem efektu ima (PO MENI) mnogo lepsi i prirodniji vizuelni efekat ... A sto se tice boje (takodje po meni) zelena je stvarno najlepsa , a kapiram da ce kasnije pojavom algi imati jos bolji smek...

Anubia nana  je Blue , posadjena u rupu u kamenu ...

Srle

Jedna (veca riba sa slike)zenka Coral red mi uteruje strah u kosti(tj maltretira) ostale mlade Malawce(manje od nje 2-3 cm), nemam pojma sta da radim sa njom... Je.. ga , zbog brzopletosti i nestrpljenja stavio sam je dan ranije pre ostalih ribica , i to joj je bilo dovoljno da utripuje da je cela "gajba" njena i da su ovih 20-ak ribica "padobranci (tj. nezvani gosti)...

Pozdrav svima

p.s. MAto , slikao je neki slikar naivac sa povecim nosem onda neki Englez sto stalno tegli neko kamenje i jedan sto samo prica o cirkusu,opremi i tamo nekim klovnovima...

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Nosonja's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Nosonja

Rogus
Administrator

Administrator

Član od: 15.10.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3443
Poslato: 03.04.2004 u 05:26 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Vrlo lepo, Bojane. Ocigledna potvrda stare tvrdnje da muka oplemenjuje. Sada je jos lepsi. Meni se svidja sto si dodao jos kamena. To ce se svideti i tvojim ribicam, ako vec nije. I kao sto si ti nezahvalan tako cu jabiti maliciozan, pa cu reci da mi se jedino ne svidja mesto one gornje anubie. Nije mi prirodna ta pozicija iz onako zaravljenog kamena ili mesto u koloritnom smislu. U svakom slucaju odma mi je palo za oko. Kada se ona uhvati za kamen i kada krenu alge mozda se i meni dopadne.

Od biljaka imas cini mi se dva struka velike amazonke (Echinodorus zaboravih sada ime vrste) jedan levo pored anubie, a drugi koji pruza izdanak s anovim pelcerima ispod vise Cryptocoryna aponogetofolia.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rogus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rogus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rogus

CyberKat
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.11.2003
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 498
Pol: Ženski
Poslato: 03.04.2004 u 05:28 | IP Prijavljen Citiraj CyberKat

Bas je lep akvarijum!!!  
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi CyberKat's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor CyberKat Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor CyberKat Poseti CyberKat's Homepage

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Član od: 31.10.2003
National Flag of Slovenia Slovenia
Poruka: 2375
Poslato: 03.04.2004 u 06:23 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Pa ako svi nešto reknu,valjda i ja.Možda moja pisarija neče biti baš naj ali eto to je neko moje mišljenje.

1.) ja lično smatram,da imati 22 riba u 110 l akvariju je malo previše,jeste sada su mali pa je lepo to prosmatrati ali kad če ti ciklidi narasti biće gužve i to gužve u pravome pomjenu riječi.Kad se to bude počelo mrestiti,biče i borbi i na to treba biti pripreman.

U prvi mah ja sam na brzinu proćitao još 10-tak ciklida,pa reko,eto 12 ciklida to je neka krajna granica,ali 22 ciklida.Po knjigi Akvaristika francuskih autora i uz pretpostavku,da ti ciklidi izrastu do najviše 8 cm.njih u 110 l možeš po toj tablici imati najviše 12.

Pored toga treba,da se uzme u obzir i neke karakteristike ciklida,koje imaju samo oni /teritorialnost,agresivnost/ i to opet utiće na broj stanovnika u akvariju.

2.)Anubia nana,više sam puta spominjao,da je to bilje koje potiće iz Afrike ali iz zapadne,konkretno iz rijeke Kongo.To bilje ipak traži meku vodu i u tvrdoj,koju vole ciklidi,neče dugo da prosperira.Znam,da puno akvarista kaže, a i u knjigama piše baš, da je anubia odlično bilje za Malawi ciklide,ali iskustva naših ciklidaša,o tom bilju govore baš tako,kako ja napiso u poćetku .

No ,da samo i ne sudim,drago mi je Bojane,da si se odlućio za ciklide,ipak to su jedne jako zanimljive ribe i u želji da češ sa njima provesti neke stvarno lepe trenutke,ja ti želim puno uspjeha sa ciklidima

Nosonja
Član

Član

Član od: 12.01.2004
National Flag of Srbija Srbija, Južni Dorćol
Poruka: 79
Poslato: 03.04.2004 u 07:38 | IP Prijavljen Citiraj Nosonja

E pa havala ti Bojko sto ti je drago sto sam se odlucio za cilide (mada sam bio ubedjen da vec dugo znas tu moju odluku... )

Sto se tice broja ciklida  NARAVNO da necu drzati 22 ribe vec MAX desetak , a koje ce to biti to cu odluciti u narednom periodu (odnosno koje mi se budu svideli tj.najbolje uklopile) Ostale cu pokloniti ,zaljubljenicima u ciklide koji imaju malo bolje uslove...  Voleo bi da mi u narednom periodu pomognes oko prepoznavanja odredjenih vrsta i pomognes malo u odluci , jer ipak ti si ovde princ od Malawija ...

Pozdrav

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Nosonja's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Nosonja

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 03.04.2004 u 07:56 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Pa eto kako si to sad fino objasnio,i ono o 10-tak ciklida to če biti u redu.

Mada moram,da ti priznajem,da si me jako prijatno iznenadio,sa tvojom odlukom,da ćeš ostale ciklide pokloniti novim ciklid fanovima,to samo ukazuje,da si ,odnosno postaješ, jedan divan član velike porodice ciklidaša,koji znade za snagu ciklida.

Ma znao sam,da češ ti biti ciklidaš.ali eto sad si to i ovekovećio sa slikama i to je sad definitivno.Ima i ljudi koji kaže:Biću ciklidaš,kad oni dvodihače stave poslije u akvarij.

A šta se tiće razpoznavanja ciklida,rado ću ti pomoći

Goxxx
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 04.01.2004
Poruka: 270
Poslato: 03.04.2004 u 08:01 | IP Prijavljen Citiraj Goxxx

Odlican akv., Nosonjo. Jos da vidimo i tih dvadesetak misterioznih malavijcica

Preki
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 07.01.2004
Poruka: 126
Poslato: 03.04.2004 u 10:06 | IP Prijavljen Citiraj Preki

Dobar  izgled , dobar!

Znam da je frka zbod mesta al bi bolje bilo da je veca povrsina dna . Nije kritika nego konstatacija.

Mozda je i bolje da ih ima malo vise nego sto treba jer to smanjuje agresiju. Sad jos nekog ancistrusa za stakla i to je to. 

Daj misteriozne da ih vidimo mozda i mi znamo ko su im mama i tata. 

Rogus
Administrator

Administrator

Poslato: 04.04.2004 u 02:21 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Bojane zaboravio sam da te zamolim da iako ja znam podatke o tvom akvarijumu, kao i svi posetioci foruma uostalom, unes iste u onu nasu bazu podataka koje se nalazi u forumu Uradi sam, a u okviru teme Opterecenje stakla. Hvala ti.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rogus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rogus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rogus

Rogus
Administrator

Administrator

Poslato: 09.05.2004 u 02:16 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Pa Budući da je prošlo već više od meseca dana i da su se stvari koje su morale odigrale, mislim da bi bilo vreme da nam postaviš još neku svežu fotku. P da vidimo šta su vreme i alge ucinile od onog prvog doborg utiska. Očekujem još bolje naravno. Koje su ribe ostale?

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 09.05.2004 u 08:38 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Pa dobro si to se sjetio Rogus ali ja mislim,da če to Bojan kattad i uraditi,samo čovjek je imao velike obaveze,jer je uradio jedan veeeeeliki korak u svom životu,pa mislim,da mu u taj momenat ciklidi nit nisu bili u prvome planu.

Ali sve u svemu,ipak lepo,da se čovjeka malo podsjeti,sad kad se malo "olabavi"i vrati u običan životni ritam.

I Bojane,da ti bude sa srečom i puno......znaš čega

Octopus
Gost

Gost

Član od: 13.01.2004
Poruka: 1014
Poslato: 09.05.2004 u 09:49 | IP Prijavljen Citiraj Octopus

E ono sa srecom sto pominje Bojko zelimo ti i mi,a uz tu sreciu i ponekog nasledni-ka,cu  partizanovca,u skorije vreme.

Ajde ne ne vadi se vise na obaveze u vezi sa pomenutim korakom ,nego daj ljudima da vide sta se zbiva sa Skadrom.

Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2295 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2