Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 68
Gostiju: 68
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4332
Najnoviji korisnik foruma: Snehashah456
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Opremanje morskog akvarijuma
 Akvaristika » Opremanje morskog akvarijuma
Tema Naslov: Pomoc u vezi morskih akvarijuma Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Bugarin
Član

Član

Član od: 24.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Požarevac
Poruka: 84
Pol: Muški
Poslato: 02.04.2008 u 12:31 | IP Prijavljen Citiraj Bugarin

Zagrejan sam za formiranje morskog akvarijuma pa mi je potrebna pomoc.Sta je potrebno od opreme,gde sve to nabaviti,gde se kod nas mogu kupiti ribice i naravno koliko bi iznela ta investicija?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bugarin's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bugarin Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Bugarin

ExVrisak
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 26.01.2009
National Flag of Srbija Srbija, Plandište
Poruka: 638
Poslato: 07.02.2010 u 18:38 | IP Prijavljen Citiraj ExVrisak

Hiljadarka za 300 litara sa opremom,ribicama,zivim kamejem,koralima...Ali u Madjarskoj. Minimum. Kod nas mnogo vise,a i mnogo vise trazenja jer smo po pitanju morske akvaristike slepci. Ribe koje su kod nas,ako ih nadjes 60 u Madjarskoj su,odakle verovatno nasi lopovi uvoze,20 eura.

KlincaVR
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 16.12.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vranje
Poruka: 473
Poslato: 07.02.2010 u 20:13 | IP Prijavljen Citiraj KlincaVR

Druze ExVrisak,moram da demantujem neka tvoja misljenja.
Sto se tice cena,u pravu si,skuplji smo od okolnih zemalja,ali mislim da je to zbog ogromnih dazbina prema drzavi koje placaju uvoznici prilikom uvoza,pa je samim tim i cena robe veca.A da smo slepci po pitanju morske akvaristike,tu nisi u pravu.I kod nas moze da se nabavi sve sto je potrebno za morski i reef akvarijum,samo treba da se malo potrudimo i malo vise vremena odvojimo za nabavku robe.Nijedan morski aq se ne pravi na brzinu,niti on moze da sazri na brzinu.Potrebne su godine da bi morski aq dobio izgled kakav smo hteli,korali ne ratu brzo kao biljke.

Dakle,sve sto je potrebno za morski i reef akvarijum moze da se nadje i ovde,samo treba da se ima para i strpljenja
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi KlincaVR's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor KlincaVR Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor KlincaVR

ExVrisak
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 26.01.2009
National Flag of Srbija Srbija, Plandište
Poruka: 638
Poslato: 08.02.2010 u 00:03 | IP Prijavljen Citiraj ExVrisak

Ne mislim da nema dobrih akvaristicara po pitanju mora,ali uporedi cene pa ce ti sve biti jasno. Naravno da moze sve da se nabavi ali je vsestruko skuplje nego u pomenutoj Madjarskoj.To tvrdim jer znam coveka u Kanjizi koji drzi piceriju i koji je pre par meseci kupio kompletnu opremu,kamenje,korale,biljke i ribe...Akvarijum je u lokalu i to ti moze potvrditi bilo ko iz Kanjize.Poredili smo cene i nisam to rekao napamet. Koliko kosta riba klovn kod nas? Tamo je 20 eura.Uporedi sam. Pozdrav.

Akvarista017
Član

Član

Član od: 29.11.2009
Poruka: 27
Poslato: 08.02.2010 u 19:19 | IP Prijavljen Citiraj Akvarista017

Morska akvaristika nije jeftina oblast akvaristike pa naravno ni cena opreme nije jeftina.
A što se tiče cena ribica kao što postoje jeftine i skupe ribice u slatkovodnoj akvaristici tako postoje i skupe i jeftinije ribice i u morskoj akvaristici. Riba hirurg veličine 15 cm košta nekih 70 evra što i nije mnogo. Riba leptir nekih 50 evra. Koliko su malo bolji diskusi te veličine?

Inače Madjarska je jeftinija od Srbije po pitanju svih kućnih ljubimaca. A kada bi video cene ribica i opreme za slatkovodnu akvaristiku (a da ne pričamo o morskoj akvaristici) u Makedoniji kao i cenu drugih kućnih ljubimaca onda bi ti kod nas sve izgledalo jako jeftino. Ta razlika u ceni se zove tržišna ekonomija.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Akvarista017's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Akvarista017

Burda
Član

Član

Član od: 28.12.2009
National Flag of Makedonija Makedonija, Skopje
Poruka: 87
Poslato: 08.02.2010 u 19:36 | IP Prijavljen Citiraj Burda

Citiraj: Akvarista017
Morska akvaristika nije jeftina oblast akvaristike pa naravno ni cena opreme nije jeftina.
A što se tiče cena ribica kao što postoje jeftine i skupe ribice u slatkovodnoj akvaristici tako postoje i skupe i jeftinije ribice i u morskoj akvaristici. Riba hirurg veličine 15 cm košta nekih 70 evra što i nije mnogo. Riba leptir nekih 50 evra. Koliko su malo bolji diskusi te veličine?

Inače Madjarska je jeftinija od Srbije po pitanju svih kućnih ljubimaca. A kada bi video cene ribica i opreme za slatkovodnu akvaristiku (a da ne pričamo o morskoj akvaristici) u Makedoniji kao i cenu drugih kućnih ljubimaca onda bi ti kod nas sve izgledalo jako jeftino. Ta razlika u ceni se zove tržišna ekonomija.
         ja cu licno potvrditi da je istina ovo za makedoniji ne samo sto je skupo nego i ne mozes nista da nages.bas danas sam kupio jednog botija koji me je kostao 10e a jedva se vidi u akvariumu

Rogus
Administrator

Administrator

Član od: 15.10.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3443
Poslato: 09.02.2010 u 12:14 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Skrenuo bih vam pažnju na dve činjenice: datum postavljanja ove teme i naslov teme. Sve je to otišlo u nekom drugom pravcu.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rogus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rogus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rogus

KlincaVR
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 16.12.2008
Poruka: 473
Poslato: 09.02.2010 u 14:07 | IP Prijavljen Citiraj KlincaVR

Ovu temu je oziveo jedan novi clan i posto je u postu ostavio broj telefona,taj post je obrisan,pa smo mi nastavili.

Sto se tice morske akvaristike,ja bi samo jos ovo napisao.Svi koji vole morske i reef akvarijume i koji planiraju da formiraju iste,neka dobro prelistaju forume,popricaju sa ljudima koji vec imaju morske akvarijume,upoznaju se sa problematikom i ljudima koji se bave time i videce da sve moze da se nabavi bez puno muke,a mozda dobiju nesto i na poklon
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi KlincaVR's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor KlincaVR Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor KlincaVR

Diabolique
Član

Član

Član od: 08.01.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 69
Poslato: 17.02.2010 u 02:19 | IP Prijavljen Citiraj Diabolique

Pa ne bih rekao da može baš sve. Evo npr. Lysmata amboinesis je prosto bilo nemoguće naći, jurio sam ih baš dugo. Čak i kada stignu kod nas nisu za prodaju, kažu dosta ugine u transportu...bla, bla...
Na poklon može da se dobije od ljudi sa foruma, inače u radnjama slaba vajda.
HVALA Ćiri i Rogusu na poklonima.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Diabolique's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Diabolique

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2373 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2