Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 37
Gostiju: 36
Robota: 1
Članova: 0
Broj članova: 4341
Najnoviji korisnik foruma: Ljupco mk
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Opremanje slatkovodnog akvarijuma
 Akvaristika » Opremanje slatkovodnog akvarijuma
Tema Naslov: Da li se filteri smeju gasiti? Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Bozans
Član

Član

Član od: 24.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 20
Pol: Muški
Poslato: 24.03.2008 u 22:16 | IP Prijavljen Citiraj Bozans

Nov sam na forumu i u akvaristici. Skoro sam uzeo akvarijum 25l, 11 malih zlatnih i 2 čistača. Imam potopivi motorni filter Boyu SP-601F sa rasprskavanjem vazduha. Zanima me da li filter mora obavezno raditi non-stop ili se može i povremeno ugasiti kao na primer noću?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bozans's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bozans

Nemus
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 08.02.2008
Poruka: 385
Poslato: 24.03.2008 u 22:34 | IP Prijavljen Citiraj Nemus

Ne bi trebalo pogotovo ako nemaš raspršivač vazduha a imaš biljaka.A zašto bi ga gasio?

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Nemus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Nemus

Bozans
Član

Član

Poslato: 24.03.2008 u 22:45 | IP Prijavljen Citiraj Bozans

Pa zbog spavanja. Mislim, nije mnogo bučan al već kad spavam pored... Al bez obzira, koliko to smeta ribicama? Šta kad nestane struje?

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bozans's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bozans

Nemus
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 08.02.2008
Poruka: 385
Poslato: 24.03.2008 u 22:58 | IP Prijavljen Citiraj Nemus

Pa ne nestaje struje na 8 sati(još uvek).Smeta im kada imaju manjak kiseonika u vodi.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Nemus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Nemus

StarChaser
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.04.2004
National Flag of Srbija Srbija, Munze Konza
Poruka: 1608
Pol: Ženski
Poslato: 24.03.2008 u 23:24 | IP Prijavljen Citiraj StarChaser

Bozans, tvoj akvarijum je tempirana bomba, neodrziva postavka.Broj i odabir riba je katastrofa za tu litrazu akvarijuma. Za pocetak procitaj sve sa OVOG
 linka, da bi znao na sta mislim. Shvati ovo kao dobronameran savet(kritiku) i dobrodosao u akvaristiku!

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi StarChaser's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor StarChaser Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor StarChaser

A.T.
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 27.05.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 229
Poslato: 25.03.2008 u 00:14 | IP Prijavljen Citiraj A.T.

Филтер се уопштено сме гасити повремен 86;, до пар сати. Наравно, све зависи од случаја (зависи од многих ставки). Ја мој, намерно нисам гасио дуже од 3 сата. Додуше, дуже није ни било потребе (био је бучан толико да се скоро није ни чуо)..

Поздрав!

Kozzz
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.10.2007
National Flag of Srbija Srbija, Vršac
Poruka: 126
Poslato: 25.03.2008 u 00:25 | IP Prijavljen Citiraj Kozzz

slazem se sa A.T.-om jos da dodam da ako filter ostane ugasen duze vreme postoji mogucnost da sve korisne bakterije koje nastanjuju filter masu, usled nedostatka protoka nove vode, uginu...a to moze biti veoma pogubno po zivotinjski svet iz aq.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Kozzz's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Kozzz Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Kozzz Poseti Kozzz's Homepage

Chmi
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 05.12.2005
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 856
Poslato: 25.03.2008 u 08:15 | IP Prijavljen Citiraj Chmi

Ako filter stoji u akvarijumu moze da bude duze ugasen. Ako je filter van akvarijuma, a posebno ako ima manju zapreminu (hang-on, kanister) sve duze od pola sata,sat je vec veliki rizik i vrlo dobar nacin da se pobije skoro sve u akvarijumu

Bozans
Član

Član

Poslato: 25.03.2008 u 20:18 | IP Prijavljen Citiraj Bozans

Ok, shvatio sam da filter jednostavno ne treba gasiti. Ako kažeš da je postavka akvarijuma neodrživa, šta promeniti? Glupo mi je tek tako da izbacim višak ribica u wc šolju. Za sada je sve ok i sve veselo plivaju.

Zdaki
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 27.09.2006
National Flag of Srbija Srbija, Niš
Poruka: 332
Poslato: 25.03.2008 u 21:13 | IP Prijavljen Citiraj Zdaki

Zlatne ribice traze mesta, rastu velike i dugo zive ako su u dobrim uslovima. Tako da im sad mozda nije guzva ali ce im za neko vreme sigurno biti pretesno. E sad ribice mozes zameniti sa nekim ili ih vratiti u aq radnju i ako hoce prodavac da ti zameni za nesto. Ja filter nikad ne gasim. Ne vidim nikakvu potrebu, osim ako je mnogo bucna  pa ne moze da se spava, ali u tom slucaju je bolje da uzmes novu. Ja sam pre nedelju dana uzeo novu pumpicu i preporodio sam se. Ne cujem je, a aq  je  udaljen metar od kreveta gde spavam (mada nas razdvajaju vrata ). 
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Zdaki's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Zdaki Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Zdaki

Pluka
Gost

Gost

Član od: 18.01.2007
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Pale
Poruka: 441
Pol: Nije unešeno
Poslato: 26.03.2008 u 01:05 | IP Prijavljen Citiraj Pluka

napravi krov na akvarijumu i buka ce skoro biti zanemarljiva
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Pluka's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Pluka

Tetris
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.12.2007
National Flag of Srbija Srbija, Niš
Poruka: 100
Poslato: 26.03.2008 u 22:18 | IP Prijavljen Citiraj Tetris

Inace BOYU motirni filteri su fenomen, jedini motorni filteri koji se dernjaju, tako da te razumem. Sto se mene tice, od jeftinih Atman je zakon. A sto se japanki tice, ako ih vec toliko volis, ostavi max 3-4, onako ce ostati mini, a i dusa ce ti ispasti od menjanja vode. A mozes i veci akvarijum da kupis...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Tetris's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Tetris

Pejc
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 23.03.2004
National Flag of Srbija Srbija, Niška Banja
Poruka: 526
Poslato: 28.03.2008 u 01:56 | IP Prijavljen Citiraj Pejc

Ja bih zlatne ribice odmah odstranio. One mnogo prljaju aq i cupaju bilje. A mali aq i cesta promena vode moze da dovede do komplikacija.

Bozans
Član

Član

Poslato: 28.03.2008 u 23:09 | IP Prijavljen Citiraj Bozans

Što se tiče buke skontao sam da ako malo spustim filter dublje čitavo klopotanje i rezonovanje pumpe se smanjuje. Ok, malo manje vazduha izbacuje ali i dalje žubori. Inače od poslednjeg javljanja dve zlatne su uginule i mislim da sad tek uviđam priču o prenaseljenosti. Nadam se da nije nešto drugo posredi. Sad je u suštini sve ok, ne gasim filter i polako razmišljam o nekom većem, pravom akvarijumu.

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2383 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2