Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 39
Gostiju: 38
Robota: 1
Članova: 0
Broj članova: 4372
Najnoviji korisnik foruma: Martin498
Najviše poseta: 209
Dana: 03.03.2022
Članova [0], Gostiju [208]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Pozdrav od Pedje i Sladje
Autor: Dario
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 07.04.2022 u: 21:42

Vidi zadnju poruku Pozdrav za clanove iz 2003 god
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 07.04.2022 u: 21:32

Vidi zadnju poruku test
Autor: ZorK
Forum: Ostalo

Poslata: 09.12.2021 u: 10:50

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Ciklidi
 Akvaristika » Ribe - Ciklidi
Tema Naslov: Archocentrus nigrofasciatus Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 5 1 2 3 4 5
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Admiral
Gost

Gost
Prljavi prokleti trgovac

Član od: 07.09.2004
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 162
Pol: Muški
Poslato: 23.02.2005 u 10:42 | IP Prijavljen Citiraj Admiral

Citiraj: Max....sz
Pa nekako sam i mislio držati 2 ženke na 1 mužjaka dok se ne upare a poslije jednu poklonim nekome. Mislio sam ih uzeti dok su još mali kao i Sajice. Još me nagovaraju i na 1 bikolora (da razbijem "monotoniju"). Neznam ima li to smisla  ? Pokušat ću napraviti na svakom kraju akvarija gomilu rupa i prolaza tako da i Sajice i Nigrići imaju neki svoj dio ... neznam, mozgam si o tome, pa zato zahvaljujem onima koji imaju iskustva i podijele to sa mnom .

Ove dve ribe su nekad bile svrstane u cichlosome ali sad su u Arhocentruc.
Bilo je primepa da se javi i pologamija kod nigrusa tako da nemoras da dajes zenku posle uparivanja,ostavi da se mreste u zajednickom aqua.
Ja sam totalni zaljubljenik u u cklidastiju,a posebno u ciklidastiju novog sveta(Amerika)tako da posedujem 2 maticna para nigrusa,par severuma,nekoliko Cichlosoma Meki,i od nedavno male primerke Herotilapije Multispinoze.Nadam se da cu u roku nekoliko meseci da krenu da se mreste ovi nabrojane vrste pe ce ih biti i na poklon.Sto se tice nigrusa njih imam bas dosta pa ko hoce ja sam tu da pomognem(mozda ovo lici na oglas,nije namerno    ).Samo bih hteo da kazem da je ciklidastija novog sveta zapostavljena i da cu pokusati to da ispravim.mislim da je ciklidastija satanizovana na nasim prostorima od samih prodavaca ups...mislim preprodavaoca.Sto se tice ancitrusa slobodno racunaj ne njega za to drustvo ali za bikolora nisam siguran kako ce se snaci jer je krhke gradje i male brzine za Arhocentruse.Snaga ciklida

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Član od: 31.10.2003
National Flag of Slovenia Slovenia
Poruka: 2375
Poslato: 26.03.2005 u 22:27 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Pa moram,da reknem,da imam i ja sad te ciklide u kuči,gledam ja njih i sve više i više mi se dopadaju,baš zbog njihovog izgleda,baš zbog njihovog neumornog kopanja ili baš tako.

No i dobio sam ja njih na zanimljiv način,jer sam ustvari išao gledati neke tnagnayika ciklide,kad mi vlasnica reče,da li me zanimaju Američki ciklidi,ma ajde da ih vidim.I pokaže mi akvarij u kome je bilo preko 50 tih Robijaša.

I vlasnice reče,da ako ih uzmem,džabe su,neče ih niko.U trenu mi prolete neki tekstovi i članci o njima i evo mene sa kesom u kojoj je bilo 6 robijaša.

Donesem to kuči,lepo im spremim akvarij,sitni šljunak,kamenje samo položeno i ja njih ubacim u akvarij.

Posle nekog pregleda,šta ja ko,evo mene drugi dan opet u radnji,jer sam prvi dan dobio 4 mužjake i dve ženki,pa sam uzeo još 4 njih.

Sad imam več oformljena tri para,koji valjano rade na čiščenju ,gdje če biti ljubavno gnezdece i moram ih pohvaliti,da su jako valjani jer su sva tri para več došla do stiropora.

Mužajci su jako veliki i več imaju kvrgu na glavi a ženke lepšeali tri puta manjea imaju kako je Rogus na početku napisao neke crvene crte za škrgama.

Što se odbrane mesta tiče tu valjano sudeljuju timski i obadvoje ganjaju uljeze sa tog regiona.

Pošto su to više omnivori ili svaštojedi,ja ima dadnem granule,u kojima je veči procenat proteina.

No moram još da dodam,da imam u akvariju samo robijaše ,ništa drugo pa je to opet neka zanimljiva dimenzija ciklidnog tanka.

Goxxx
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 04.01.2004
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 270
Poslato: 27.03.2005 u 11:50 | IP Prijavljen Citiraj Goxxx

Sta mislite o kombinaciji par nigrofasciatusa i par Hemichromis lifalili u 120 lit.? Razmisljam o tome kao o rezervnoj kombinaciji (ako mi ne uspe glavna ). Obe vrste su recni ciklidi (doduse lifalili su Afrikanci), otprilike iste velicine i nivoa agresivnosti. Akvarijum bi, naravno, bio pun kamenja, korenja, jacih biljaka... a kombinacija zebrastih nigrosa i crvenih lifalilija... .

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 10.04.2005 u 10:33 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

sad ima već male robijaše,jer se stvarno potrdila reč:robijaši se mreste,mreste,mreste....,no da su robijaši zanimljivi ciklidi,po pitanju roditeljskog odnosa te brige za mladj,te ćuvanju istih,kao i teritorije,to jeste ono što ciklide čini ciklidima,da sve što se znade o dobrim stranima ciklidima,to je u tom ciklidu robijaši i obuhvaćeno.

Mislim kad se ih ima u živo,tek tada vidi čovek,zašto valja imati ciklide.

auspuh
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.01.2005
National Flag of Srbija Srbija, Sombor
Poruka: 201
Poslato: 05.05.2005 u 13:52 | IP Prijavljen Citiraj auspuh

Izvinjavam s enisam procitao ceo tekst.

Utvrdio sam polove. Jedino mužjak ponekad vija ženku. a ona se sksriva po pećinama. šta mislite u čemu je problem.

auspuh
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 12.05.2005 u 12:23 | IP Prijavljen Citiraj auspuh

Izmrestili su mi se samo neznam za koliko će se izleći mlađ i sa čime bi ih trebalo hraniti.

auspuh
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 12.05.2005 u 20:28 | IP Prijavljen Citiraj auspuh

Molim vas

Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
Poruka: 3386
Poslato: 12.05.2005 u 22:05 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Pročitaj ovaj tekst ovde. Možeš ih hraniti živom ili dekapsuliranom artemijom ili isitnjenon suvom hranom.

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

JZH
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 28.10.2003
Poruka: 118
Poslato: 13.05.2005 u 15:15 | IP Prijavljen Citiraj JZH

A moze i hrana u tabletama, jedu je bez problema ili Sera micropan, ovo drugo je jos bolje resenje.

Admiral
Gost

Gost
Prljavi prokleti trgovac

Član od: 07.09.2004
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 162
Poslato: 13.05.2005 u 18:46 | IP Prijavljen Citiraj Admiral

Citiraj: Joca_zoo-hobi
A moze i hrana u tabletama, jedu je bez problema ili Sera micropan, ovo drugo je jos bolje resenje.

Da malo ojacaju,a onda pravac u aqua kod malawi mladji da se malo i oni omrse!

auspuh
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 13.05.2005 u 19:46 | IP Prijavljen Citiraj auspuh

To dobro a za koliko izađu iz ikre pošto su je prekjuče položili. Ja ih očekujem sutra ili možda večeras.

Rogus
Administrator

Administrator

Član od: 15.10.2003
Poruka: 3446
Poslato: 14.05.2005 u 09:43 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Otprilike tako kako oČekuješ treba i da se desi zavisno od temperature vode. Ja sam već i zaboravio, ali nekih 4 da je otprilike minimum da se izvale mada neće još proplivati. Tek posle jedno 6 dana možda ćeš moći da počeneš da ih hraniš. Valjda će se javiti i neko sa svežijim i samim tim potpunijim iskustvom.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rogus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rogus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rogus

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 14.05.2005 u 12:20 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Iz ikre obično izlaze u roku 48 sati,neki prije neki kasnije,što opet zavisi od temperature vode u akvarijumu.

Posle toga nekih 6 dana ne treba da ih hraniš,ipak oni koriste još hranu iz žumančeve kese,a poslije ih normalno,više puta dnevno,hraniš ili SERA mikopan ili sa nekim sitno izmrvljenim hranom.

Ja ih imam negdje sad oko 300 mladih,stari otprilike mesec i kusur dana i oni več jedu istu hranu,ko i roditelji.

No još uvek imam ih skupa sa roditeljima,i mali se pošto su od troje roditelja,skupili u neki veču grupu i sad dvoje roditelja več spremaju mesto za novi mrest,dok jedan par,na čiji dsu teritoriji mali,još se uvek brine o njima.

Sinisha
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 04.06.2007
National Flag of Srbija Srbija, Indjija
Poruka: 264
Poslato: 07.08.2007 u 22:45 | IP Prijavljen Citiraj Sinisha

Da ozivim malo ovu temu

Dobio sam 4 Nigrosa... Kupio sam im neke rozikaste granule i neke kuglice raznih boja medjutim kada im to ubacim u aq njima ne pada na pamet da idu do povrsine jer hrana ne pada na dno... Cak i ako je uzmu odmah je ispljunu... Cime jos mogu da ih hranim? Jel dolazi u obzir i insekti? Muve npr.?
Koliko cesto se menja voda? Nesto sam citao da treba menjati jednom nedeljno ali nisam siguran da li je to za ovu vrstu.

Unapred hvala

Skok na forum Ukupno strana: 5 1 2 3 4 5

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2808 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2