Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 102
Gostiju: 102
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4366
Najnoviji korisnik foruma: Sudyxor
Najviše poseta: 134
Dana: 30.11.2021
Članova [0], Gostiju [132]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku test
Autor: Rogus
Forum: Ostalo

Poslata: 28.11.2021 u: 22:35

Vidi zadnju poruku Pozdrav od Pedje i Sladje
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 28.11.2021 u: 22:20

Vidi zadnju poruku Pozdrav za clanove iy 2003 god
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 28.11.2021 u: 22:15

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Ciklidi
 Akvaristika » Ribe - Ciklidi
Tema Naslov: Moj diskus akvarij Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 7 1 2 3 4 5 6 7
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Sanid
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 28.03.2005
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Zenica
Poruka: 805
Pol: Muški
Poslato: 30.03.2008 u 01:02 | IP Prijavljen Citiraj Sanid

Hvala dedix na ovim slikama,dusu si mi stavio na mjesto.
Ja sam sve spremio za diskuse i sad imam problema sa nabavkom istih a nestrpljiv sam strava

Dedix
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.06.2006
National Flag of Italy Italy, Milano
Poruka: 182
Poslato: 30.03.2008 u 01:51 | IP Prijavljen Citiraj Dedix

Potpuno se slazem sa Cveksom po pitanju gotove hrane, njene hranljivosti, varljivosti i umerenom prljanju prilikom rastvaranja u vodi. Tome u prilog mogu da posvedocim da se u diskus-farmi sa prve slike koristi iskljucivo takva hrana, dodatno obogacena vitaminima, a radi se o najvecem odgajivacu Pigeon varijante (za to su se specijalizovali) u Evropi. Naravno, sa ekonomske i nase, avkaristicke tacke gledista, redovno se radi o skupljoj varijanti (nego u domacoj radinosti), pa je jasan uspeh koji ima.

Idealno je dati takvu hranu kao samo jedan od mnogih dnevnih obroka. To ne vazi, na zalost, za one kojima je to posao, pa im samo to i daju. I ja  sam imao problema sa nekim novajlijama, koje sam morao dobro da izgladnim, da bi jeli i drugo. A posto nema vrdanja, kod mene je drugo isto kao i prvo: gotova hrana (vise vrsta: Sera, Tetra, SHG, Tropical, Azoo i Hikari, pa zamesano). Kad sam naopak! A glad, kada su zdravi, resi problem u roku od par nedelja (maksimum). Dotle im ne dam nista da jedu, a strasno pazim da ih ne plasim. Prodjem polako i sto puta ispred aq (nenamesten, karantinski), tako da me posle dva dana uopsta ne zarezuju. A kada se nacrtaju i cekaju da prodjes, onda su gotovi. Pocnem sa veoma malom kolicinom prvih dana, koju postepeno povecavam.

Dedix
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 30.03.2008 u 01:52 | IP Prijavljen Citiraj Dedix

Odgajivac sa druge slike (bazen) koristi 70% gotove zrnaste hrane (obogacene) i 30%  "zamuljane", nemacke proizvodnje, koju koriste skoro svi evropski odgajivaci (svako u nekom svom procentu u odnosu na celokupnu kolicinu) . Ta "zamuljana" hrana je Super Vital 2000, koja se moze nabaviti i po aq radnjama, a prodaje se zamrznuta. Veoma je raznovrsna, potuno prirodna i ovi poludese za njom. Ko ju je probao, samo je hvali. Do pre kratkog vremena je osnovni sastojak bio govedje srce (jos uvek stoji taj podatak i na zvanicnom sajtu), ali pouzdano znam da ga je proizvodjac skoro potpuno zamenio ribom (to mu je kao, tajna, ali se najverovatnije radi o lososu). Pravi sastav te klope je sigurno drugaciji nego sto na sajtu i pakovanju pise. Cena je oko 20 €/Kg, pa nije ni skupa (za ovdasnje pojmove). Kao dodatak je sigurno odlicno resenje, ali ako se naviknu samo na to. . . .

Koga interesuje evo Link Super Vital 2000

Nameravam da u skorije vreme napisem par "reportaza"  iz ovih diskus-farmi, zato sto su obe, svaka na svoj nacin, karakteristicne i veoma interesantne.  

Dedix
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 30.03.2008 u 03:14 | IP Prijavljen Citiraj Dedix

Citiraj: GoranKbh
Odavno se na sajtu nije pojavila tema koja se ovako razvila i koja je toliko informativna kao ova.
Presjecite me gdje sam najtanji ako ovo ne proizvede dosta novih diskusara .

Nego ...kolega iz Milana je spomenuo tovljene monstrume od preko 20cm ... i monstrumi su prava rijec. Iamo sam dosta prilika da vidim diskuse od nekih 22-24 cm i ruku na srce, meni su jednako privlacni kao i lijepo utovljene amerikanke sopane burgerima i kljukane  Coca-colom . Diskusi te velicine nisu pogodni za lijepo ubiljen akvarijum kakav Krix ocigledno zeli. Potpuno subjektivna stvar, al' diskusi od nekih 16-18 cm su meni najljepsi. Amen 

Sveta istina! Ti ogromni diskusi se, u glavnom, pripremaju za sajmove i razna svetska prvenstva, gde ih vecinom pazare odgajivaci - za mrest, a omakne se i po neki privatnik. Evo dva takva primerka (kasnije cu da postujem i vece slike, ovo je samo primer), za koji bi trebalo barem 150 l vode po ribi . . . 

Dedix
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 30.03.2008 u 03:45 | IP Prijavljen Citiraj Dedix

Sanide, nema na cemu.

Budi samo strpljiv, i dobro izaberi. Odaberi zdravu mladu ribu (govorim o diskusima ) i osim na sve vec poznate stvari, pazi na oko (velicina je veoma vazna i to u smislu da je sto manje u odnosu na telo). Evo ti nekoliko primera raznih klinaca (od 4-6 meseci starosti), cisto da imas neku ideju sta da gledas (definitivne boje kasnije dolaze, kada porastu...)

Click on image to open in new window  Click on image to open in new window

Click on image to open in new window   Click on image to open in new window

Pesavr
Zaslužni član

Zaslužni član
Vlasinski treset

Član od: 03.02.2008
National Flag of Srbija Srbija, Vranje
Poruka: 667
Poslato: 30.03.2008 u 06:47 | IP Prijavljen Citiraj Pesavr

---------------------- -------------------------------------- ---------------ako niste ukapirali sta znaci ovo ostao sam bez teksta sto bi rekli moji vranjanci

zanemeja sam

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Pesavr's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Pesavr

Krix
Član

Član

Član od: 14.03.2008
National Flag of Hrvatska Hrvatska, Osijek
Poruka: 41
Poslato: 31.03.2008 u 11:27 | IP Prijavljen Citiraj Krix

Ja bih samo dodao nakon ovih finih tekstova da tko želi imati farmu, neka je ima, a mi amateri bi po mom mišljenju, trebali pružiti kakav-takav biotop našim ljubimcima.

Ove zvjeri od 20 i kusur centimetara su prekrasni, ali mogao bi ih usporediti s Harley Davidsonom kojeg držiš u garaži. Tek kad ga izvezeš na cestu vidiš kakav je.

Probat ću ubiljiti akvarij koliko god bude išlo. Nema tu govora o nekom ozbiljnijem akvascapingu, ali prostor ugodan oku bi se mogao složiti. Ili tako, ili neću držati diskuse. Golo staklo i ćup u akvariju nisu za mene.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Krix's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Krix

coa.
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.10.2004
National Flag of Srbija Srbija, Munze Konza
Poruka: 1801
Poslato: 31.03.2008 u 11:58 | IP Prijavljen Citiraj coa.

Citiraj: Krix
ali prostor ugodan oku bi se mogao složiti. Ili tako, ili neću držati diskuse. Golo staklo i ćup u akvariju nisu za mene.

Pejc
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 23.03.2004
National Flag of Srbija Srbija, Niška Banja
Poruka: 526
Poslato: 31.03.2008 u 16:36 | IP Prijavljen Citiraj Pejc

Ja bih samo dodao nakon ovih finih tekstova da tko želi imati farmu, neka je ima, a mi amateri bi po mom mišljenju, trebali pružiti kakav-takav biotop našim ljubimcima.

Ove zvjeri od 20 i kusur centimetara su prekrasni, ali mogao bi ih usporediti s Harley Davidsonom kojeg držiš u garaži. Tek kad ga izvezeš na cestu vidiš kakav je.

Probat æu ubiljiti akvarij koliko god bude išlo. Nema tu govora o nekom ozbiljnijem akvascapingu, ali prostor ugodan oku bi se mogao složiti. Ili tako, ili neæu držati diskuse. Golo staklo i æup u akvariju nisu za mene.

U potpunosti te podrzavam. Zar nije sva prica o akvaristici (osim odgajivacnica) vezana za to da prenesemo deo prirode u nase domove?

Sanid
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 31.03.2008 u 17:39 | IP Prijavljen Citiraj Sanid

evo jedno pametno pitanje(nadam se),posto sam svoj akvarijum uredio biotopski znaci sa biljem dali da pustim cijeli prvi plan da se ispuni sa sagitariom ili da ostavim cisti pjesak kako bi diskusi mogli da kupe hranu i sa dna.Inace ja bi volio da dopustim sagitarii da preuzme cijelo dno(imam brdo muljara koji i algara koji izvlace ostatke hrane iz nje a i redovno ususavam samu sagitariu)jer je sagitaria pravi komunalac i iz podloge crpi nepozeljne nitrate i garantovano preciscava i kiseonikom obogacuje vodu

Dedix
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 31.03.2008 u 17:54 | IP Prijavljen Citiraj Dedix

Ja bih samo dodao nakon ovih finih tekstova da tko želi imati farmu, neka je ima, a mi amateri bi po mom mišljenju, trebali pružiti kakav-takav biotop našim ljubimcima...

To se podrazumeva

...Ove zvjeri od 20 i kusur centimetara su prekrasni, ali mogao bi ih usporediti s Harley Davidsonom kojeg držiš u garaži. Tek kad ga izvezeš na cestu vidiš kakav je.

Probat æu ubiljiti akvarij koliko god bude išlo. Nema tu govora o nekom ozbiljnijem akvascapingu, ali prostor ugodan oku bi se mogao složiti. Ili tako, ili neæu držati diskuse. Golo staklo i æup u akvariju nisu za mene.

Diskusi sa onih predjasnjih slika su mresni i utom kontekstu je jedini nacin na koji se drze (za vreme mresta) i na koji treba da se drze. A privatnici koji sebi mogu da priuste takav kvalitet, imaju i odgovarajuce akvarijume, opremu itd. Te slike mozes naci i ovde na forumu. Ne verujem da bi bilo ko normalani, drzao u kuci ovakve primerke u golom akvarijumu sa cupom, ako mu nije namera da se profesionalno bavi mrestom, a za to ima , pre svega znanja, osim para.

Na sledecim linkovima ces naci neke primere, ovakvim primercima odgovarajucih, akvarijuma (san verovatno mnogih "diskusara"). Nisu bas uvek odgovarajuci za diskuse (zato se i ne radi sa "wild" varijantama jer diskus u prirodi skoro i ne zna staje to biljka), cesto se radi o "show" postavkama, ali se meni veoma dopadaju. Slicnih cuda ima i kod privatnika koji to sebi mogu da dozvole...

Tom Barr - ovde su losije slike, pa potrazi njegove postavke kod privatnika.

Oliver Knott -mnogi vec znaju za ove slike i autora, a za one koji ne znaju evo primera: 1a,   1b,   1c,  2a,   2b,   2c,   2d,  i td...

Dedix
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 31.03.2008 u 18:06 | IP Prijavljen Citiraj Dedix

Citiraj: Sanid
evo jedno pametno pitanje(nadam se),posto sam svoj akvarijum uredio biotopski znaci sa biljem dali da pustim cijeli prvi plan da se ispuni sa sagitariom ili da ostavim cisti pjesak kako bi diskusi mogli da kupe hranu i sa dna.Inace ja bi volio da dopustim sagitarii da preuzme cijelo dno(imam brdo muljara koji i algara koji izvlace ostatke hrane iz nje a i redovno ususavam samu sagitariu)jer je sagitaria pravi komunalac i iz podloge crpi nepozeljne nitrate i garantovano preciscava i kiseonikom obogacuje vodu

Ako mislis da drzis diskuse, njima je potreban i cist prostor- bez bilja, gde ce da jedu i to u prednjem delu aq. Za razliku od vecine drugih riba, diskus prvo "dune" u podlogu, pa tek onda uzme hranu (u prirodi tako iz peska vade razne larve, a taj je instikt ostao i ovim nasima), tako da mu nije lako da isceprka hranu koja se zavukla u sagitariu. Zato razmisljaj kako da to izvedes. U suprotnom bi diskusi mogli da imaju problema oko ishrane (verovatno se nekako i snadju, ali sa njihovim biotopom nema nikakve veze, iako je sigurno veoma lepo da se vidi).

Sanid
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 31.03.2008 u 19:55 | IP Prijavljen Citiraj Sanid

Onda cu sagitariu odmaketi od prednjeg stakla,nije sad to neki problem i staviti joj neku prepreku da se ne moze siriti prema prednjem staklu  tako da ce mi ostati slobodan prednji plan,jedno 15 cm do prednjeg stakla
Hvala dedix

GoranKbh
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 26.07.2006
National Flag of Denmark Denmark, København
Poruka: 436
Poslato: 01.04.2008 u 12:25 | IP Prijavljen Citiraj GoranKbh

Sanide,

Dio na kojem hoces zasatiti bilje mozes "ograditi" sitninjim panjevima, i tako napraviti zonu za bilje i zonu za plivanje. To cini AQ izuzetno lakim za odrzavanje i diskusima daje dovoljno prostora za plivanje. Na ovom linku mozes viditi kako sam je to izveo u mom AQ  

Skok na forum Ukupno strana: 7 1 2 3 4 5 6 7

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2656 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2