Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 109
Gostiju: 107
Robota: 2
Članova: 0
Broj članova: 4372
Najnoviji korisnik foruma: Martin498
Najviše poseta: 209
Dana: 03.03.2022
Članova [0], Gostiju [208]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Pozdrav od Pedje i Sladje
Autor: Dario
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 07.04.2022 u: 21:42

Vidi zadnju poruku Pozdrav za clanove iz 2003 god
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 07.04.2022 u: 21:32

Vidi zadnju poruku test
Autor: ZorK
Forum: Ostalo

Poslata: 09.12.2021 u: 10:50

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Ciklidi
 Akvaristika » Ribe - Ciklidi
Tema Naslov: Moj diskus akvarij Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 7 1 2 3 4 5 6 7
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Krix
Član

Član

Član od: 14.03.2008
National Flag of Hrvatska Hrvatska, Osijek
Poruka: 41
Pol: Muški
Poslato: 17.03.2008 u 13:16 | IP Prijavljen Citiraj Krix

Ko će se svega sjetit 

Pošto je filter unutrašnji, kod svake druge izmjene vode isperem ga u vodi koju sam izvukao iz akvartja da se dobro odrstrane nečistoće, a pumpu dobro očistim pod mlazom vrele vode jer se prljavština pretvara u neku masnoću i krilca pumpe ne bacaju dobro vodu ako nije čista.

Uglavnom, hvala na podršci. Lakše je kad ti iskusniji daju malo elana.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Krix's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Krix

GoranKbh
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 26.07.2006
National Flag of Denmark Denmark, København
Poruka: 436
Poslato: 17.03.2008 u 13:42 | IP Prijavljen Citiraj GoranKbh

Nema na cemu, lijepo je kad neko ima toliko volje i zeli  svojim ribama da pruzi najbolje.

Poenta svega nije da covjek robuje ribama, nego da sebi sto vise olaksa posao oko odrzavanja. Zbog toga je malo sistematike u radu kljucno. Podsjetnik u telefonu je npr. sjajna stvar kad se radi o periodicnom ciscenju filtera, zamjeni svjetla i sl.

Pozz.

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3055
Poslato: 18.03.2008 u 18:29 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Ma totalno su krzljave ribe,vidi se iz aviona kolike oci imaju,poispadale ko da imaju tuberkolozu!!!!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Krix
Član

Član

Poslato: 18.03.2008 u 18:58 | IP Prijavljen Citiraj Krix

A ti si neki doktor za diskuse kad si i dijagnozu postavio? Kod tuberkuloze oči odu unuta, a ne van 
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Krix's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Krix

Bjelos
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 15.04.2005
Poruka: 1076
Pol: Ženski
Poslato: 18.03.2008 u 19:51 | IP Prijavljen Citiraj Bjelos

Naravno da niko nikome ne smeta. Ovde smo zbog jednog, a to je ljubav prema ovom hobiju, bez obzira na to ko je odakle.  Svi suvisni komentari ce biti obrisani.

Meni se ti zutaci najvise i svidjaju

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bjelos's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bjelos Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Bjelos

Krix
Član

Član

Poslato: 19.03.2008 u 08:57 | IP Prijavljen Citiraj Krix

Citiraj: Bjelos
Naravno da niko nikome ne smeta.

Nisam siguran da je to baš tako. Ne vidim ni jedan drugi razlog za onakav upis. Već sam sve napisao u PP-u tom diskutantu. Niti sam se pravio pametan, niti sam spamao po drugim temama ili nešto slično. Samo sam htio par savjeta od ljudi čije mišljenje cijenim, jer Vas čitam više godina.

Citiraj: Bjelos
Ovde smo zbog jednog, a to je ljubav prema ovom hobiju, bez obzira na to ko je odakle.

Upravo zbog toga nastavit ću čitati Vaš forum, jer je najbolji na ovim prostorima. Zato nisam ni odgovorio kako bih na nekom drugom forumu.

Što se tiče moga accounta možete ga ukinuti, obrisati ili šta već radite u sličnim situacijama. Ja sam završio.

Puno sreće u daljnjem radu foruma i akvaristikom.

Lijep pozdrav

RamOne
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 15.09.2003
National Flag of Switzerland Switzerland, Zug
Poruka: 594
Poslato: 19.03.2008 u 10:06 | IP Prijavljen Citiraj RamOne

Nisam bio aktivan duze vreme na ovom forumu, svasta ima sad da se procita.
Ovi diskusi su u odlicnom stanju i i te kako zdravi.
Molio bih, bilokoga, da ne lupeta o ribama i akvarijumima (ukljucujuci i bolesti) ako ne zna o cemu prica. Ujedno i moderatore da rade svoj posao.
Ciro sta se desava ovde???
Krix, mozda postoji opcija ignore, koju koristim na mnogim forumima, jednostavno pojedine postove ne vidis.
I nastavi sa postovanjem, lepo je videti tvoj akvarijum.

miloshhh
Član

Član

Član od: 28.08.2004
National Flag of Srbija Srbija, Niš
Poruka: 77
Poslato: 19.03.2008 u 11:09 | IP Prijavljen Citiraj miloshhh

Ako si vec resio da postavis slike na forumu trebalo je da budes spreman i na negativne komentare, nema razloga da se ljutis. Moje misljenje je da ti ribe nisu zaostale i da ce ti sudeci po stomacicima na slikama izrasti u lepe ribe, cini se da su zdrave i zadovoljne uslovima koje si im obezbedio.
Svako ima pravo da iznese svoje misljenje, a ti kriticarima za par meseci dokazi da grese postavljanjem novih slika ako to je toliko stalo do njihovih komentara, a dotle, cuvaj ribe za svoju dusu i uzivaj u njima :)

Krix
Član

Član

Poslato: 19.03.2008 u 11:21 | IP Prijavljen Citiraj Krix

Da sad ne bi ispalo da sam neki cvjetić, meni ne smetaju komentari o ribama kakvi god oni bili.

Nemam ja šta dokazivati kritičarima. Jednostavno sam toliko sretan što konačno imam diskuse da sam htio na portalu koji jako cijenim to i pokazati.

Mislim da je sad sve jasno. Pozdrav

Krix
Član

Član

Poslato: 19.03.2008 u 15:00 | IP Prijavljen Citiraj Krix

Evo Dario i ja smo sve rješili preko PP-a, ako ikog zanima. U pitanju je bio neporazum i što se mene tiče sve je rješeno.

Bit će slika diskusa i novog akvarija za mjesec-dva.

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
Poruka: 3055
Poslato: 19.03.2008 u 16:33 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Al mu obrisite account za svaki slucaj da ne dodje opet do ovakve pometnje!!!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Krix
Član

Član

Poslato: 20.03.2008 u 07:14 | IP Prijavljen Citiraj Krix

Može 

Sanid
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 28.03.2005
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Zenica
Poruka: 805
Poslato: 20.03.2008 u 11:35 | IP Prijavljen Citiraj Sanid

Brisite ih sve,oduzmite im diskuse i dajte meni

Cveks
Član

Član

Član od: 22.11.2005
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 94
Pol: Nije unešeno
Poslato: 22.03.2008 u 00:51 | IP Prijavljen Citiraj Cveks

meni je zao ako se postavljac teme uvredio, nije mi bila to namera, jedino sam hteo da mu ukazem na stvari sa kojima sam se i ja suocavao da bih ih izbegao i diskuse negovao na pravilan nacin.

generalno diskus nije zakrzljao ako u liniji njegovog oka moze da stane 7 puta oko u velicinu tela jedno iznad drugog , i to nisam izmislio ja vec ljudi koji odgajaju diskuse decenijama i ucestvuju na takmicenjima.

mislim da u srbiji ima jako malo pravih poznavaoca diskusa i ljudi cesto daju protivrecne i netacne informacije ljudima koji tek pocinju sa njihovim uzgojem. i ja sam bio totalni laik za diskuse i verovao drugim ljudima, ali posto odlicno govorim engleski poceo sam da citam specijalizovane diskus forume koje posecuju diskus uzgajivaci. .znaci ljudi koji profesionalno se bave time i od toga zive - oni najbolje znaju. oni u svojim akvarijumima menjaju parovima 100%  sa mladji vode dnevno a ribama koje rastu 50% dnevno. da takve stvari nisu neophodne i korisne oni verovatno to ne bi radili zar ne.

da sam u pravu saznacete kad uporedite sledece dve slike. na prvoj je slika diskusa kako NE TREBA da izgleda, telo je sitno a oko preveliko

Click on image to open in new window

kao sto mozete videti na prilozenoj slici u visinu tela diskusa u nivou oka staju najvise 3 oka jedno iznad drugog.

na ovoj slici je slika diskusa kakav treba da bude. kao sto mozete videti uporedjujuci ove dve slike oko diskusa na ovoj drugoj slici je neuporedivo sitnije prema telu i jedno iznad drugog u liniji postojeceg oka moze stati 7 "ociju" diskusa

nadam se da su sada neke stvari jasnije.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cveks's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cveks

Skok na forum Ukupno strana: 7 1 2 3 4 5 6 7

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2578 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2