Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 100
Gostiju: 100
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4366
Najnoviji korisnik foruma: Sudyxor
Najviše poseta: 134
Dana: 30.11.2021
Članova [0], Gostiju [132]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku test
Autor: Rogus
Forum: Ostalo

Poslata: 28.11.2021 u: 22:35

Vidi zadnju poruku Pozdrav od Pedje i Sladje
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 28.11.2021 u: 22:20

Vidi zadnju poruku Pozdrav za clanove iy 2003 god
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 28.11.2021 u: 22:15

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Ciklidi
 Akvaristika » Ribe - Ciklidi
Tema Naslov: Moj diskus akvarij Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 7 1 2 3 4 5 6 7
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Cveks
Član

Član

Član od: 22.11.2005
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 94
Pol: Nije unešeno
Poslato: 16.03.2008 u 16:48 | IP Prijavljen Citiraj Cveks

ovi narandzasti diskusi sa slike su zakrzljali nazalost jer je oko preveliko prema velicini tela  i jajastog su oblika.

slicno se meni desilo kad sam pocinjao sa diskusima zato sto nisam bio dovoljno azuran u menjanju vode.

cim ne menjas diskusima vodu redovno u vodi se stvaraju nitrati kao produkt biohemijske filtracije vode, a ti nitrati su posebno za diskuse veoma stetni jer im ogranicavaju rast i oni ostanu mali, zakrzljali i buljavi.

apsolutni minimum jeste promena 40%  nedeljno. vecina diskusara inace menja 50% svaki drugi dan.

zato da bi drzali diskuse potrebno je da imate jedno plasticno bure i u njemu motornu pumpu + grejac i to ce vam sluziti za pripremu vode za diskus akvarijum.

ja sam skoro kupio 4 mala diskusa , red melon varijetet  i drzim ih na ovaj nacin u praznom akvairjumu i rastu kao ludi.

znaci prijatelju savetujem ti da kupis novih 6 diskusa i da ih za pocetak drzis u posebnom 120-150 litara akvarijumu bez podloge (radi lakseg ciscenja diskusi dosta prljaju) i da ih u njemu drzis nekih 6-12 meseci dok ne narastu a onda ih prebacis u glavni diskus akvarijum.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cveks's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cveks

GoranKbh
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 26.07.2006
National Flag of Denmark Denmark, København
Poruka: 436
Pol: Muški
Poslato: 16.03.2008 u 20:49 | IP Prijavljen Citiraj GoranKbh

Hm ... meni se ne cini da su zakrzljali niti da im je oko vece nego sto bi trebalo biti. Al' ko bi ga znao ... vidice se za mjesec-dva kako napreduju.

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3052
Poslato: 17.03.2008 u 01:21 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Koliko su stari diskusi,ne izgledaju krzljavo sam malo sporije rastu ,cime ih hranis......bas sam se u subotu nagledao diskusa od ikre do odraslih po 25cm,jaooo sto ljudi imaju diskove.

Dobar aq.....
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Krix
Član

Član

Član od: 14.03.2008
National Flag of Hrvatska Hrvatska, Osijek
Poruka: 41
Poslato: 17.03.2008 u 07:39 | IP Prijavljen Citiraj Krix

Citiraj: Cveks

ovi narandzasti diskusi sa slike su zakrzljali nazalost jer je oko preveliko prema velicini tela  i jajastog su oblika.

Mislim da je slika i ut snimanja kriva za tvoj dojam. Meni se uzivo uopće ne cine takvim.

slicno se meni desilo kad sam pocinjao sa diskusima zato sto nisam bio dovoljno azuran u menjanju vode.

cim ne menjas diskusima vodu redovno u vodi se stvaraju nitrati kao produkt biohemijske filtracije vode, a ti nitrati su posebno za diskuse veoma stetni jer im ogranicavaju rast i oni ostanu mali, zakrzljali i buljavi.

Ažuran sam itekako. Svaki drugi dan 30-40% vode se mijenja. Testiram stalno, a voda za akvarij je u buretu s pumpom i filterom. 

ja sam skoro kupio 4 mala diskusa , red melon varijetet  i drzim ih na ovaj nacin u praznom akvairjumu i rastu kao ludi.

znaci prijatelju savetujem ti da kupis novih 6 diskusa i da ih za pocetak drzis u posebnom 120-150 litara akvarijumu bez podloge (radi lakseg ciscenja diskusi dosta prljaju) i da ih u njemu drzis nekih 6-12 meseci dok ne narastu a onda ih prebacis u glavni diskus akvarijum.

Ovi diskusi su tri nedjelje kod mene. Čini mi se da izvrsno napreduju i svaki dan mi se čine večim. Voda je kako treba, hrana dobra, čisto, uredno...

Mislim da si pogriješio, ustvari iskreno se nadam da si pogriješio Kad još malo narastu snimit ću ih opet iz dobrog kuta pa ćemo vidjeti...

Pozdrav
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Krix's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Krix

GoranKbh
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 17.03.2008 u 09:14 | IP Prijavljen Citiraj GoranKbh

Zive oni kao bubreg u loju, samo nastavi tako i nema zime

Krix
Član

Član

Poslato: 17.03.2008 u 09:44 | IP Prijavljen Citiraj Krix

Citiraj: GoranKbh
Zive oni kao bubreg u loju, samo nastavi tako i nema zime

Pa čuj, zabrinio sam se. Od jutros gledam slike i uvjeren sam da mojima ništa ne fali. Malo podrške uvijek dobro dođe.

Ovako u ubiljenom akvariju je malo više posla da se sve održava, ali radije neću držati diskuse nego ih držati u golom staklu. Koliko je ribi dobro u golom akvariju, o to potom. I ja bih narastao u 4 zida, čistih bijelih zidova i fino hranjen, samo je pitanje koliko bih bio normalan.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Krix's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Krix

GoranKbh
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 17.03.2008 u 09:51 | IP Prijavljen Citiraj GoranKbh

dobra poenta

Posalji par novih slika za mjesec - dva ... i posebno kad formiras novi AQ.

RamOne
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 15.09.2003
National Flag of Switzerland Switzerland, Zug
Poruka: 594
Poslato: 17.03.2008 u 10:35 | IP Prijavljen Citiraj RamOne

Lepo izgleda.
Daj malo specifikacija akvarijuma, dimeznije, koja filtracija, koja temperatura, koliko su ti dh-ph...
pozdrav

Krix
Član

Član

Poslato: 17.03.2008 u 11:35 | IP Prijavljen Citiraj Krix

Pozdrav i tebi.

Akvarij je Juwel Rekord

Dimenzije 101x46x31, što bi bilo 145 litara, ali kad se oduzme unutrašnji filter i podloga ispadne oko 125 litara. U filteru standardni materijali,
uz dodatak treseta, s tim da aktivni ugljen stavljam prema potrebi. Dva mangro panja su unutra. Ispod šljunka je sloj supstrata, različitih debljina.

Osvjetljenje sylvania gro lux. Nažalost originalni juwelov poklopac ima mjesta samo za jednu lampu, a ne želim ga rasturati.

Vodu mjenjam svaki drugi dan 30%, s tim da je dodajem u omjeru 50-50% s destiliranom vodom. Samo suha hrana, različitih vrsta i prozvođača uz dodatak vitamina.

Temperatura 29, ph 6,5. Za ostale parametre nisam siguran jer treba imat oko od Terminatora da prepoznaš one boje na testerima.

RamOne
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 17.03.2008 u 12:22 | IP Prijavljen Citiraj RamOne

Cool, thanx za info.
Ja planiram posle dugogodisnje pauze da se vratim staroj ljubavi, diskusima.
Sadasnji malawi akvarijum cu preurediti, Juwel je takodje, ali 120x50x40, samo sto sam skeptican da li ce velicina biti dovoljna, odustao sam od ponude za 120x60x60 od drugara jer je staklo 8mm, a ne bih da rizikujem. Za bilje cu ubaciti extra CO2, za sada plan, videcu kako ce ici...
anyway baci jos slika

RamOne
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 17.03.2008 u 12:27 | IP Prijavljen Citiraj RamOne

btw, mislim da nema potrebe za promenom vode svaki drugi dan, kapiram da je jednom nedeljno dovoljno...
Ako mozes investiran u sistem za omeksavanje vode, ali to kasnije ako planiras mrest, u medjuvremenu ti nije neophodno maltretiranje, diskusi lepo napreduju i u cesmovaci, veruj mi

Nikk
Član

Član

Član od: 14.01.2008
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 33
Pol: Nije unešeno
Poslato: 17.03.2008 u 12:43 | IP Prijavljen Citiraj Nikk

Slazem se da nema bas potrebe menjati vodu svaki drugi dan
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Nikk's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Nikk

Krix
Član

Član

Poslato: 17.03.2008 u 12:48 | IP Prijavljen Citiraj Krix

Čuj, sto akvarista, sto mišljenja, sto žena dvjesto cica.

Nije mi problem svaki drugi dan promijeniti vodu. Osim toga onda se i usiše izmet. To mi je 10-15 min. Dodatne investicije će biti za opremu za veći akvarij, MH lampe, co2...

Sretno s novim akvarijem. Evo još dvije sličice, a onda šaljem nakon mjesec-dva kad malo narastu i budu možda u drugom akvariju.

GoranKbh
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 17.03.2008 u 13:03 | IP Prijavljen Citiraj GoranKbh

Milina brate ... samo nastavi kako radis i sigurno se neces pokajati.

10-15 minuta dva-tri puta sedmicno moze svako odvojiti. Za onoga ko voli to nije nikakvo maltretiranje. Dobra stvar je i povremeno ocistiti filter. Licno properem sve u akvarijumskoj vodi jednom mjesecno ... to me kosta 5 minuta i mislim da je dobro utroseno vrijeme.

A onda noge na sto i uzivaj ... 

Skok na forum Ukupno strana: 7 1 2 3 4 5 6 7

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2734 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2