Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 101
Gostiju: 101
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4366
Najnoviji korisnik foruma: Sudyxor
Najviše poseta: 134
Dana: 30.11.2021
Članova [0], Gostiju [132]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku test
Autor: Rogus
Forum: Ostalo

Poslata: 28.11.2021 u: 22:35

Vidi zadnju poruku Pozdrav od Pedje i Sladje
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 28.11.2021 u: 22:20

Vidi zadnju poruku Pozdrav za clanove iy 2003 god
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 28.11.2021 u: 22:15

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Ciklidi
 Akvaristika » Ribe - Ciklidi
Tema Naslov: Cichlidae, Pelvicachromis pulcher, Kriben Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 8 1 2 3 4 5 6 7 8
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Dane
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 08.05.2003
National Flag of Makedonija Makedonija, Gostivar
Poruka: 1717
Pol: Muški
Poslato: 17.06.2004 u 12:55 | IP Prijavljen Citiraj Dane

mislim da su 50-50,ali samo da napomenem da zenke preferiraju obicne muzjake, a svi muzjaci preferiraju albino zenke(verovatno zato sto crveni stomak kod njih je izrazeniji)

Dane
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 17.06.2004 u 12:58 | IP Prijavljen Citiraj Dane

Citiraj: Nenad
 Dane,zaboravio sam da ti kazem... rezervisi mi jedno 4 komada!

Samo 4 LOLWink,ma dobices 4 para minimumWink

Dane
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 03.08.2004 u 21:59 | IP Prijavljen Citiraj Dane

Izmrestili su se pre 2 dana u ukrasnom akvarijumu (a u njemu je pored njih i par skalara, nekoliko corydorasa, jato neonki, jato serpi i jato barbusa), pitanje je zasto pisem ovaj post.

Epa i pre mresta i kad se mrest odvijao, a ni posle mresta nisu pokazivali nikakvu agresivnost (osim cuvanje 30 kvadratnih cantimetara oko pecine) sto je atipicno za ciklide ali eto kribovi opet iznenadjuju.

p.s. A sto se tice ikre-propala je naravno (valjda kuli-kuli, ancistrusi ili puzevi su je smazali preko noci).

p.p.s. Male iz prethodnog mresta napreduju odlicno (jos malo pa idu na otkup).

Nenad
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 05.05.2003
Poruka: 1432
Poslato: 04.08.2004 u 15:55 | IP Prijavljen Citiraj Nenad

Da vam se pohvalim, od juce i ja sam u ovaj skup.  Juce mi je Dane dao 2 kribenzisa. (2 za sada, da vidimo kako ce im kod mene odgovarati).

Malo su uplaseni, barbusi su bas napadni sa upoznavanjem pridoslica , a posto su jos sitne (velicina muzjaka gupija, bez repa, naravno) nisam hteo da ih pustim u "ciklid" akvarijumu, pored velikoustih multispinoza i torakatuma.

Dane, puni tu grdosiju od akvarijuma, ne mogu vise da drzim ove torakatumske monstrume!

Sn00py
Zaslužni član

Zaslužni član
Pomahnitala rotkvica

Član od: 07.03.2004
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 1524
Pol: Nije unešeno
Poslato: 04.08.2004 u 19:14 | IP Prijavljen Citiraj Sn00py

Takodje sam od nedavno vlasnik ovih lepih riba, doduse jos uvek su male ali, porasce...

Sa kojim vrstama malawi ciklida mogu ici ove ribe?

Rogus
Administrator

Administrator

Član od: 15.10.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3446
Poslato: 04.08.2004 u 21:34 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Ajde da vam odam trik kao ja primetim da su se mrestili.

Pošto imaju glinene kućice koje me mrzi da proveravam, direktni znak da imaju mlade je jurnjava Corydoras paletus-a po dnu akvarijuma. Kada izvedu mlade onda ih baš žestoko brane.

Inače se kod mene mreste na 20dH i pH od 7.5 bez problema. Bš su to prilagodljive slatke ribice.

Zapadna afrika se ne bi trebala mešati sa Malawijem. Ali ako se mora onda mogu da idu sa ribama Azije i Južne Amerike. Biotopski i zahtevno su kompatibilnije.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rogus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rogus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rogus

Nenad
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 05.08.2004 u 00:59 | IP Prijavljen Citiraj Nenad

Da, kribenzisi jesu afrikanci, ali ne idu sa ostalim africkim ciklidima.

Dane
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 05.08.2004 u 22:00 | IP Prijavljen Citiraj Dane

Mislim da sam negde napisao ko sve im pravi drustvo (juznoamericke i azijske ribice). Mozda previse (iako su prilagodljive) bazna voda bi im smetala, a takodje vole i biljke pa ne znam kako bi upali u malawi kombinaciju.

Ma uopste nije potrebno da se prevrcu glinene kucice, jedna stvar je naveo Rogus, a druge dve cu ja: Za vreme mresta a i posle njega zenka ima blesavo jake boje (crno-zuto telo i crveni stomak), a muzjak malo zatemni (zuta osnova mu je tamnija), i druga stvar je to sto se zenka posle mresta retko vidja (uvek je pecinu i cuva ikru).

Ali ipak to sto je Rogus naveo je najprimetljivo.

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Član od: 31.10.2003
National Flag of Slovenia Slovenia
Poruka: 2375
Poslato: 05.08.2004 u 22:38 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Citiraj: Sn00py

Takodje sam od nedavno vlasnik ovih lepih riba, doduse jos uvek su male ali, porasce...

Sa kojim vrstama malawi ciklida mogu ici ove ribe?

Pa eto fino smireno i opušteno:

1. Malawi ciklidi idu samo sa Malawi ciklidima
  2. Tanganyika ciklidi idu samo sa Tanganyika ciklidima
  3. Viktorija ciklidi dobro se slažu samo sa Viktorija ciklidima
  4. Zapadno afrikanci,uvijek se dobro osječaju u društvu Zapadno afrikanca.

Prosto ko pasulj,mada neki vole da kombinuju,i na to imaju sva prava,ipak su pare njihove,želja isto,a ribe nit ne pita niko ništa.

Ali:

• zbog hemizma vode
  • zbog nekih navika
  • zbog neke različne ishrane
  • a i zbog nekih svojih "fora"

takve su kombinacije ciklida iz raznoraznih kontinenta i jezera više manje osudjene na propast.

Ali ako več morate kombinovati,najbolja je kombinacija,baš zbog sličnosti u hemizmu vode i ponašanju:Malawi i Viktorija ciklidi.

Ali pravi ciklidaš zna,da je najlepši akvarij onaj u kome su ciklidi iz istoga jezera,dijela kontinenta i tako dodje ta lepota do maksimuma.

Nenad
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 07.08.2004 u 00:56 | IP Prijavljen Citiraj Nenad

Bojko nam se vratio!  A ja zamalo da pomislim da nas Bojko-tira!

Bojko, slazem se da je mnogo bolje i lepse da se odrzava biotop-akvarijum. Ali, narocito ovde, to je pravi problem. Ne znam kako je u Sloveniji (mnogo bolje, pretpostavljam), ali kod nas je pravo problem naci vise vrsta iz jednog podrucja, narocito kada se radi o ciklidima. Puno prodavaca u zoo-shopovima ce vam reci da nemaju ciklide, ali mogu da ih naruce. A nemaju stalno zato sto se ne prodaju puno. Malo je akvarista "specijalizovanih" za ciklide, a jos manje onih koji drze stroge imitacije biotopa. Da ne pominjem da nije svako spreman da odvoji neke vece pare za specijalne narudzbine.

Kad bih ja zeleo da napravim, na pr. Nikaragva - biotop, sta bih stavio pored multispinoza? Sigurno ima sta, ali sigurnije je da toga ovde nema.

Tako, ostaje mi da nadjem vrstu kojoj ce prijati ovaj hemizam vode i ovi uslovi koje imam kod multispinoza, kako bih "razbio monotoniju". Eto, dopada mi se Ciclasoma sajica, ali i nju ovde nema.

Dane
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 29.08.2004 u 23:02 | IP Prijavljen Citiraj Dane

Citiraj: Dane

Neki odgajivaci su utvrdili ovo:ako je voda u mresnom akvarijumu kisela i mekana onda vise broj ribica bice zenski,a ako je tvra i alkalna onda bice vise muzjaka,a ako je neutralna onda odnos muski i zenski jedinki je izjednacen.

Ja bar mogu da potvrdim onu prvu konstataciju, dakle od 100 ribica (+/- 2kom) koliko su ostali kod mene muzjaci su ispali celih 10 ribica, a ostatak te mase su zenke.

Pre dva sata su se opet izmrestili i nadam se da je ovaj put voda bazna i tvrda, ali ph test se potrosio bas kada mi je potreban

Nenad
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 30.08.2004 u 17:31 | IP Prijavljen Citiraj Nenad

Voda tvrda nije sigurno, ali bazna jeste, pa... da se nadamo.

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Član od: 31.10.2003
National Flag of Slovenia Slovenia
Poruka: 2375
Poslato: 30.08.2004 u 22:55 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Pita li se mene,uvijek je više ženki,jer one su najbitnije za opstanak neke vrste.Sad kako tvrdoća vode utiče na pol,ja baš ne znam,no znam ,da je idealna voda za kribenzise baš meka i kisela,jer takve su i vode sa prirodnog staništa tog divnog ciklida,znači reke i potoci Zapadne Afrike.

Dane
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 31.08.2004 u 17:40 | IP Prijavljen Citiraj Dane

Bojko za kribove mislim da je bolje da ima vise muzjace nego zenke zato sto zenke prisiljavaju muzjake na mrest (a verujte mi da nije prijatno gledati kako muzjak bezi od zenke), a sta bi se desilo sa muzjacima kad te 90 zenki budu spremni za mrest (valjda kad bi mogli i oni bi skrsili akvarijum kao onaj Octopusov oskar).

Skok na forum Ukupno strana: 8 1 2 3 4 5 6 7 8

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2656 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2