Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 101
Gostiju: 101
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4366
Najnoviji korisnik foruma: Sudyxor
Najviše poseta: 134
Dana: 30.11.2021
Članova [0], Gostiju [132]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku test
Autor: Rogus
Forum: Ostalo

Poslata: 28.11.2021 u: 22:35

Vidi zadnju poruku Pozdrav od Pedje i Sladje
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 28.11.2021 u: 22:20

Vidi zadnju poruku Pozdrav za clanove iy 2003 god
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 28.11.2021 u: 22:15

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Ciklidi
 Akvaristika » Ribe - Ciklidi
Tema Naslov: Cichlidae, Pelvicachromis pulcher, Kriben Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 8 1 2 3 4 5 6 7 8
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Drame
Novi član

Novi član

Član od: 27.03.2004
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3
Pol: Muški
Poslato: 28.03.2004 u 00:37 | IP Prijavljen Citiraj Drame

Zna li iko nesto o Cichlidae, Pelvicachromis pulcher, Kribensis, Kraljevska plašćarica...

Nacin ishrane, mrescenja, razliku izmedju muskih i zenskih kribensisa, da li i sa kojim ribama mogu da budu, biljke, podloga itd.....

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Drame's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Drame

Dane
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 08.05.2003
National Flag of Makedonija Makedonija, Gostivar
Poruka: 1717
Poslato: 28.03.2004 u 01:55 | IP Prijavljen Citiraj Dane

Pelvicachromis pulcher spada u porodicu cichlidae(ali onih patuljastih),dolazi iz vode Afrike, potacno Nigerije.Temperatura za njegovo gajenje je 24-27C,ph-vrednost vode treba da bude 6.0-7.5,tvrdoca vode 5-20.Polni dimorfizam je jako izrazen-muzjaci su veci od zenke i mogu da narastu 10cm,a zenke 5-6,repno,podrepno i ledjno peraje kod muzjaka su ostri dok kod zenke zaobleni.Mogu da se cuvaju sa skoro svih ribicama kojima odgovaraju njihovi uslovi ali da nisu agresivne.Mreste se lako(valjda) ali za to treba da ih odvojis u poseban akvarijum od 30 litara i isti hemizam vode.U akvarijumu obavezno ubaci neki sud (nalik pecine)gde bi se obavio mrest.

p.s Drame ove ribice su zaista predivne i preporucujem ih...

Click on image to open in new window

Dane
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 28.03.2004 u 01:58 | IP Prijavljen Citiraj Dane

to je muzjak evo i zenke:

Pelvicachromis Pulcher Femmina  Pelvicachromis Pulcher femmina

Drame
Novi član

Novi član

Poslato: 28.03.2004 u 08:59 | IP Prijavljen Citiraj Drame

Dane hvala ti, pomogao si mi. Vec sam se odlucio i kupio sam par ovih riba, zaista su predivne.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Drame's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Drame

Dane
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 29.03.2004 u 03:21 | IP Prijavljen Citiraj Dane

Koliki ti je akvarijum i kakve ribice imas u njemu(pored kribenzise naravno).

Drame
Novi član

Novi član

Poslato: 30.03.2004 u 05:58 | IP Prijavljen Citiraj Drame

Pa ovako akvarijum je od 60 litara, unutrasnji filter sa rasprsivacem vazduha, grejac - podesivi, a pored kribenzisa u akvarijumu imam skalare, muljare, jednog borca - muzjaka i jednog malog cistaca - lisicu.

Nego imam mali problem ribice hranim sa proteinskom hranom, i na dnu akvarijuma kao i na liscu biljaka i kamenja mi se pojavljuje kao neka slinava masa braon providne boje. Muljari bas nemogu sve da ociste a bas ih to i ne privlaci.

Dane
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 01.04.2004 u 00:22 | IP Prijavljen Citiraj Dane

Nabavi ancistrusa ili puzeve,i probaj da ih hranis malim kolicinama hrane nekoliko dana.Nabavi i par corydorasa.

Nenad
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 05.05.2003
Poruka: 1432
Poslato: 04.04.2004 u 03:03 | IP Prijavljen Citiraj Nenad

Dane je vec ubedio i mene da nabavim kribenzise....Pa,uskoro cu i ja u vase drustvo.

Markez
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 26.12.2003
National Flag of Srbija Srbija, Valjevo
Poruka: 121
Poslato: 04.04.2004 u 03:31 | IP Prijavljen Citiraj Markez

Posto sam i ja zainteresovan za gore pomenute ribe, ako vam nije problem da mi kazete cene i gde mogu da se nadju u Beogradu? Naravno posaljite mi odgovore na PP.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Markez's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Markez Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Markez

Markez
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 26.12.2003
National Flag of Srbija Srbija, Valjevo
Poruka: 121
Poslato: 04.04.2004 u 03:34 | IP Prijavljen Citiraj Markez

Moze li neko nesto vise da kaze o vrstama Pelvicachromis sacramontis, Pelvicachromis subocellatus i Pelvicachromis taeniatus.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Markez's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Markez Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Markez

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Član od: 31.10.2003
National Flag of Slovenia Slovenia
Poruka: 2375
Poslato: 04.04.2004 u 04:09 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Pa eto sva troje su ti takozvani patuljasti ciklidi koji potiču iz rijeka zapadne Afrike.Taj se genus može nači od Angole,Konga,Benina,Liberia,Sierra Leone i Gvineja.

Ti su ciklidi na Zapadu /Europa i SAD/ dio neke ciklidne kulture,jer su baš neke vrste ,koje si ti spomenuo,bili prvi afrički ciklidi,koji su se eksportovali za akvarističke svrhe..

No šta se obojenosti ciklida tiće,po mom ukusu daleko najlepši jeste P.taeniatus,mada svaki jeste lijep na svoj način,pa je pričati o ljepoti ciklida malo zabadava,jer svake oči drukčije vidu.

No još jedna zanimljivost,po mišljenju ihtiologa jeste vrsta P.sacrimontis ustvari samo sinonim za vrstu P.pulcher.

A što se tiče vode,akvarija,te mrijesta,identički su uslovi kao za več šire poznatu vrstu p.pulcher.

Akvarij mora imati dosta skrovišta,fini pijesak i bilje.

Parametri vode:

Temperatura :23-27 stepeni

pH:6.5-7

tvrdoća:do 10 dGH

Ja toliko,a nadam se,da ima i ko ko jih drži u akvariju,pa če biti još više informacija iz prve ruke.

Rogus
Administrator

Administrator

Član od: 15.10.2003
Poruka: 3446
Poslato: 04.04.2004 u 19:13 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Imam ja tri para P.Pulcher. Zanimljivo je sledece. Jedan par je bio postavljen na kvarcni pesak , bez biljaka osim jednog na kamen pricvrscenog M.pterosus. Dosta plocastog kamenja preklopljenog na sredini je trebalo po meni da bude njihov prostor za gnezdo. Biljku sam postavi ona ulazu kao zaklon iza kojeg mogu da ih spijuniram. Tvrdoca oko 10 dH, pH je oko 7, temperatura 25-27C Ispod onog kamenja su se smestili, izgurali pesak i napravili dve prostorije, mrestili su se u vecoj, dok je zenka cesto boravila u manjoj i cak je tu posle premestila male. Mrestili su se dva puta.

Drugi par je postavljen u akvarijum iste velicine (70l) na kamenu granulacije 5mm. Imaju glinenu kupu sa rupom sa strane umesto kuce i jedan pljosnat kamen u nutra sa idejom da ce na njmeu da postave ikru. Voda kao ova opisana. Ta ideja je stara oko 5 meseci bez rezultata. Par je nastao dodavanjem muzjaka kod zenke koja je radila u drugoj kombinaciji. Sinoc sam ih premestio.

Treci par je u akvarijumu sa dosta biljaka i riba. Voda je oko 26C, tvrdoca oko 20dH, ph 7-7.5. Mrestili us se vise puta u cevi precnika oko 4cm. Ja sam potom po pojavi repica male zajedno sa cevkom prebacivao u drugi akvarijum. I ovaj par daje oko 100 malih u ovim uslovima. Zenka je 3cm a muzjak mozda i 7cm.

Zaista se lako mreste, lako podizu, cak i nasuvoj artemiji ili kakvoj drugoj prigodnoj hrani. A radi se o divnim, vrednim i miroljubivim ribama.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rogus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rogus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rogus

Nenad
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 05.05.2003
Poruka: 1432
Poslato: 05.04.2004 u 01:57 | IP Prijavljen Citiraj Nenad

A ja se nisam zainteresovao bas kakve su im parametre vode potrebne,samo sam ih iskljucio iz kombinacije zato sto sam jedino znao da su Africki ciklidi.... (Bojko,nemam ja nista protiv africkih ciklida,nemoj poceti tucu,samo mi se ne uklapaju u konceptu ).Ali,kribenzis je,kako vidim drugaciji africki ciklid.E sada,da vidim kako ce ici u kombinaciji sa multispinozama.Ako je nekih problema,Dane ce kribenzise rado udomiti.

Rogus
Administrator

Administrator

Član od: 15.10.2003
Poruka: 3446
Poslato: 05.04.2004 u 03:04 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Pa jos nisam sreo ribu koju oni maltretiraju osim u medjusobnim okrsajima koji umeju da budu gadni. Cesto i muzjak strada i to od zenke, ako je ova dovoljno velika i zeljna da podize potomstvo. Inace zenke se brinu o gnezdu, a muzjak patrolira u rejonu okolo. Mislim da multispinose nece da ih diraju, ali ipak pre bih brinuo za kribenzise.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rogus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rogus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rogus

Skok na forum Ukupno strana: 8 1 2 3 4 5 6 7 8

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2656 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2