Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 65
Gostiju: 65
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4337
Najnoviji korisnik foruma: Buki989
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Biljke
 Akvaristika » Biljke
Tema Naslov: PHILIPS AQUARELLE Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Rasta007
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 25.12.2007
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Banja Luka
Poruka: 104
Pol: Muški
Poslato: 03.03.2008 u 15:30 | IP Prijavljen Citiraj Rasta007

Prije sedam dana sam postavio novu neonku....Prije toga sam imao jednu aquarelle i jednu daylight.....Daylight sam zamjenio sa jos jednom aquarelle,medjutim primjecujem da lisce malo zuti....To je poslednje sto sam mjenjao na aq,pa se pitam da li je moguce da je zbog toga,ili je nesto drugo u pitanju(mjenjanje vode i dalje redovno svaki 3 dan)...Inace aq je 60l a svjetla ima 30w...Hvala....Bless
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rasta007's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rasta007 Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rasta007

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3052
Poslato: 03.03.2008 u 22:52 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Logicno je da je zbog toga onda......mislim philips je za ristekpa ali......necemo opet onu moju staru...turi obicnu sijalicu,a svi pitaju sta je to obicna sijalica
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Chmi
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 05.12.2005
Poruka: 856
Poslato: 04.03.2008 u 08:02 | IP Prijavljen Citiraj Chmi

Kada sam zameni osram flora i osram cooldaylight neonke sa dve aquarelle u od po 18w u akvarijumu od 120l se javio perling i izgleda mnogo bolje. Bilje je prestalo da truli (vecina bilja u tom akvarijumu je iz malog akvarijuma od 40l koji ima 40w neonskog svetla+direktno Sunce nekoliko sati dnevno) i napokon raste kako treba (doduse jos ni blizu kao u malom akvarijumu)

Probaj da pojacas djubredjene ili CO2

Srdjan.bg
Član

Član

Član od: 22.12.2007
Poruka: 35
Poslato: 04.03.2008 u 10:39 | IP Prijavljen Citiraj Srdjan.bg

Ono sto ja mogu da kazem na ovu temu je sledece da se radi o dve totalno razlicite vrste osvetljenja a ta razlicitos se najbolje primecuje u spektru boja koje emituje aquarell i obicna daylight.Sto se tice tvog problema a ono sto sam siguran , bez obzira sto si stavio neonke iste snage , promenio se broj lm po litri tj. po mojim analizama raznih kataloga od raznih proizvodjaca ustanovio sam da aquarell imaju 1020 lm a da daylight ima oko 1300 - 1350 tako da su mozda biljke malo osetile tu razliku.Posto je aquarell Philipsov proizvod a njih sam proucio detaljno , do najsitnijih detalja :) , kompletet gamu rasvete, Philips preporucuje kombinovanje aquarell neonki sa neonkama NOVE GENERACIJE !!! A koje se kod nas prodaju pod nazivom Master TL-D Super 80 , to je i ujedno sve sto se po preporukama proizvodjaca moze naci na nasem trzistu.
   Elem , posto si vec kupio rasvetu koja stvarno vredi i koja je kvalitetna , mislim da ce biljke preziveti.Mozda bih preporucio da im dodas malo nekog djubriva , makar do se malo naviknu na novi spektar boja.

A.T.
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 27.05.2006
Poruka: 229
Poslato: 04.03.2008 u 19:48 | IP Prijavljen Citiraj A.T.

Када се јави неки проблем, народ би га се најрадиј 77; решио уз помоћ неке мале, розе пилулице. Обично мало ,,чуднији'' проблеми имају чудна решења (на први поглед), т.ј. решавају се комбинац 80;ом одређени 93; мера.
Проблем никада није у самом светлу (када се ради о воденим биљкама). Биљкама је потребно више услова не би ли добро расле: подлога која ће је добро учврстит 80; и нахранит 80; преко корења, вода богата (уопштено говорећи) одређени 84; хемијски 84; елеметим 72; и једињењи 84;а, одговара 12;ућа светлост (како спектар тако и јачина) и механичк 72; заштита. Биљкама није најбитни 12;и интернет и слично. Заправо оне само траже храну за раст (осветљењ 077; је саставни део тога), услове за размножа 74;ање и физичко не малтрети 88;ање. Ово прво и треће је најбитни 12;е. Фактори су: минералн 72; исхрана преко корења (подлога) и лишћа (вода) и осветљењ 77;. Када се једначин 72; растави на основне чиниоце ради се о макро и микро елементи 84;а, угљен-дио 082;сиду и ЕМ таласима претежно црвеног и плавог спектра.
Значи, осветљењ 77; је само један од три неопходн 72; услова за пуко преживља 74;ање водених биљака.

Шта би код тебе могао бити проблем? Одговор лежи у односу горе-наве 076;ених (3) услова. Ако узмемо у обзир да су сва три услова у почетку били задовоље 85;и (шта не мора да је тачно), променио си један фактор - требало је и преостал 72; 2!

Поздрав!
Космет је срце Србије!

Rogus
Administrator

Administrator

Član od: 15.10.2003
Poruka: 3443
Poslato: 04.03.2008 u 22:33 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Citiraj: Totalni off topic od mene kojem mnoge stvari idu na živce već duže vreme

AT forum ne radi najbolje sa ćirilicom. Verujem da ti to nije promaklo. Gornja poruka zahteva mnogo truda da bi se shvatila. U ovom trenutku više nego što sam spreman da uložim iako i sam pišem ćirilicom. Kako verujem da si u školi učio i drugo pismo kojim se građanstvo Srbije koristi, molim te da, ako ti nije teško, prebaciš svoje buduće diskusije na latinicu.

Takođe te molim da završnu poruku prebaciš u svoj potpis na koji imaš pravo. Ovako kako je meni isuviše liči na nešto što nije u skladu sa pravilima rada foruma.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rogus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rogus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rogus

Srdjan.bg
Član

Član

Član od: 22.12.2007
Poruka: 35
Poslato: 05.03.2008 u 10:28 | IP Prijavljen Citiraj Srdjan.bg

Elem , mala replikica na predjasnje postove , covek ima pravo da koristi cirilicu jer je to nase pismo kao i latinica.A sto se tice A.T. -eovog komentara , mislim da ja covek bio jasan da je samo promenio neonku :) i da je tu poceo da se pravi problem, ili se meni cini :) Probaj da vratis predjasnju neonku dva tri dana pa vidi da li ima poboljsanja....

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2383 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2