Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 97
Gostiju: 97
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4366
Najnoviji korisnik foruma: Sudyxor
Najviše poseta: 134
Dana: 30.11.2021
Članova [0], Gostiju [132]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku test
Autor: Rogus
Forum: Ostalo

Poslata: 28.11.2021 u: 22:35

Vidi zadnju poruku Pozdrav od Pedje i Sladje
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 28.11.2021 u: 22:20

Vidi zadnju poruku Pozdrav za clanove iy 2003 god
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 28.11.2021 u: 22:15

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Ciklidi
 Akvaristika » Ribe - Ciklidi
Tema Naslov: Evo i mojih oskara... Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 8 1 2 3 4 5 6 7 8
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Noik
Zaslužni član

Zaslužni član
Američki ciklid - VIP

Član od: 06.07.2005
National Flag of Srbija Srbija, Jagodina
Poruka: 2140
Pol: Muški
Poslato: 19.03.2008 u 18:35 | IP Prijavljen Citiraj Noik

Cicke brate,jedan od tvojih oskara jos uvek ima tu rupu...i nije nikakav problem.
drzis ga u 35 l,a imas ga vec 3 godine...pa ne nije mnogo zaostao u razvoju,sad bi trebao da ima bar 30 cm!!!
glava mu uopste nije proporcionalana sa telom
a sto se tice bolesti...HITH(hole in the head),ili na nasem ''rupe u glavi'' je bolest koja napada americke ciklide usled drzanja u losim uslovima,nepovoljne ishrane,loseg kvaliteta vode i nedostatka vitamina C.nemislim uopste na rupu na peraju vec na rupetinu na glavi izmedju usta i oka!
veruj mi,sa oskarima sam prosao sve i svasta,znam o cemu ti pricam.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Noik's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Noik Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Noik Poseti Noik's Homepage

Cicko
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 22.09.2006
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 1344
Poslato: 19.03.2008 u 18:45 | IP Prijavljen Citiraj Cicko

Nisam ni mislio da mu je rupica na peraju od HITH ,samo sam se setio da je jedan moj imao takvu rupicu....

Za ostalo se slazem,prosto neverovatno,slika sve govori...

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cicko's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cicko Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cicko

Igibane
Novi član

Novi član

Član od: 18.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Niš
Poruka: 6
Poslato: 19.03.2008 u 19:10 | IP Prijavljen Citiraj Igibane

Noik, hvala na obavestenjima. Ja sam jos uvek pocetnik u akvaristici. I o Oskarima nisam nista znao bez obzira sto ovog imam 3 godine. Sad sam resio da saznam nesto vise pa ce mi saveti vas iskusnijih puno pomoci.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Igibane's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Igibane

Noik
Zaslužni član

Zaslužni član
Američki ciklid - VIP

Poslato: 19.03.2008 u 19:30 | IP Prijavljen Citiraj Noik

ma cicke tebra,nisam ni rekao da je od hith-a
Igi,samo napredotvori temu,pa da vidimo i o ostalim tvojim ciklidima
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Noik's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Noik Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Noik Poseti Noik's Homepage

Coyote
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 22.10.2005
National Flag of Srbija Srbija, Beograd Cerak
Poruka: 116
Poslato: 14.04.2008 u 16:53 | IP Prijavljen Citiraj Coyote

Danas sam kupio serinu hranu KOI za japanske sarane i mogu vam reci da su Oskari veoma lepo prihvatili (sastav fish protein,wheat meal, wheat protein, spirulina,beta-carotene i gomila virtamina) uz to pakovanje je 420g i kosta 650 din. Da li je neko od vas pokusavo da hrani ovime Oskare?

Vesko
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 02.11.2007
Poruka: 156
Poslato: 16.04.2008 u 11:02 | IP Prijavljen Citiraj Vesko

Probao sam ja da im dajem tu hranu ali nisu bili bas odusevljeni,posle par hranjenja nisu uopste hteli da je jedu.Od kupovne hrane jedu samo tetra cichlid sticks.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Vesko's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Vesko Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Vesko

Futurist
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 18.05.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 561
Poslato: 16.04.2008 u 11:22 | IP Prijavljen Citiraj Futurist

Uzmi tu hranu ali CRVENU  ! ! ! Ne sarenu,ne belu.Iskljucivo crvenu pa se javi 

Cicko
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 16.04.2008 u 12:31 | IP Prijavljen Citiraj Cicko

Dok sam imao amere,slucajno sam naleteo na tu hranu koja je bila u velikom pakovanju po povoljnoj ceni,i svi su je jeli i jako su lepo napredovali . Ako se tvoji oskari prave fini,ostavi ih nekoliko dana da ogladne (prijace im),i onda kreni sa novom hranom. 

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cicko's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cicko Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cicko

Vesko
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 17.04.2008 u 15:55 | IP Prijavljen Citiraj Vesko

Mozda da pokusam sa izgladnjivanjem,ali mislim da je problem sto su od malena hranjeni sa zivom hranom,a stapici su im kao uzina.Mada ako ogladne,verujem da ce hteti da pojedu i samu pikslu od hrane.

Da li vasi oskari hoce da pojedu ribu koja je mrtva?Pitam posto moji  da jedu ako ubacim mrtvu ribu,kao i ono sto padne na dno.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Vesko's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Vesko Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Vesko

Cicko
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 17.04.2008 u 16:54 | IP Prijavljen Citiraj Cicko

Sve je to stvar navike....Ako si ih duze vreme hranio hranom koja se zadrzava na povrsini vode i ne tone,i oni su se tako naucili,i onda je ni ne traze na dnu aq.

Noik
Zaslužni član

Zaslužni član
Američki ciklid - VIP

Poslato: 17.04.2008 u 21:39 | IP Prijavljen Citiraj Noik

moji bi i sraf pojeli da im bacim.ziva ili mrtva riba,nebiraju.uglavnom slabije kidishu na suvu hranu

Coyote
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 22.10.2005
National Flag of Srbija Srbija, Beograd Cerak
Poruka: 116
Poslato: 23.04.2008 u 00:03 | IP Prijavljen Citiraj Coyote

Al si razmazio te oskare Ovu koju sam je uzeo je crvena i mogu vam reci da se jos uvek nebune.

Vesko
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 12.05.2008 u 08:08 | IP Prijavljen Citiraj Vesko

Ljudi uglavnom razmaze svoju decu.

Otkrio sam uzrok onog divljanja nocu,bar mislim da jesam,a to su dva fossilisa.Neko je pre neki dan napisao par reci o njima pa me je to navelo na razmisljanje.Iskusniji,sta vi mislite o tome,da li je moguce da su oni uzrok svih onih divljanja nocu? Ako jeste onda su na poklon.

Ribax
Član

Član

Član od: 18.01.2008
Poruka: 27
Poslato: 12.05.2008 u 19:57 | IP Prijavljen Citiraj Ribax

Fossilisi veoma lepo vide noću i tada su najaktivniji kao i sve catfish. Sa druge strane Oskari dosta slabo vide u mraku. Obično spavaju naježeni i spremni na uzbunu. Konkretno kod mene su torokatumi bili uzrok divljanja noću, ali posredno. Oni bi u toku noći čačnuli albinca koji je i onako ćorav po prirodi, a on bi uzbunio sve ostale.  Sklonio sam albinca a sledeći korak koji još nisam preduzeo je uklanjanje torokatuma. Situacija se smirila tako da ih ostavljam jer su vrlo korisni u jednom Oskar akvarijumu.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Ribax's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Ribax Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Ribax

Skok na forum Ukupno strana: 8 1 2 3 4 5 6 7 8

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2500 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2