Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 76
Gostiju: 75
Robota: 1
Članova: 0
Broj članova: 4325
Najnoviji korisnik foruma: Luna5
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: juče u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Biljke
 Akvaristika » Biljke
Tema Naslov: crne dlacice na biljkama Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Timer
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 17.05.2007
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Sarajevo
Poruka: 128
Pol: Muški
Poslato: 26.01.2008 u 19:47 | IP Prijavljen Citiraj Timer

nedavno sam zamjenio rasvjetu,umjesto obicne stavio sam gro lux neonke,voda se razbistrila,biljke su dosle sebi,medjutim zadnjih dana primjetio sam male crne dlacice na bijkama.Znali neko tacno sto je to i kako rjesiti hvaala
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Timer's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Timer Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Timer

Silwert
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 07.03.2006
National Flag of Srbija Srbija, Petrovaradin
Poruka: 1363
Poslato: 26.01.2008 u 21:29 | IP Prijavljen Citiraj Silwert

algari samo nemoj njih da hranis neka pojedu algu
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Silwert's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Silwert Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Silwert

Ludjak
Član

Član

Član od: 09.01.2008
National Flag of Srbija Srbija, Subotica
Poruka: 77
Poslato: 26.01.2008 u 21:51 | IP Prijavljen Citiraj Ludjak

slazem se sa silwertom .ubaci ancitrusa ili neko sredstvo protiv algi i gotovo

Dragankinez
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.12.2005
National Flag of Srbija Srbija, Subotica
Poruka: 431
Poslato: 26.01.2008 u 22:14 | IP Prijavljen Citiraj Dragankinez

Mislim da ovde možeš naći odgovore na ono što te zanima http://www.aqua-art.org/readarticle.php?article_id=1

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dragankinez's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dragankinez Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dragankinez Poseti Dragankinez's Homepage

Jovnik
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 19.07.2003
National Flag of Canada Canada, Ottawa
Poruka: 393
Poslato: 27.01.2008 u 01:33 | IP Prijavljen Citiraj Jovnik

Meni su bili za isti problem (crne, koncaste alge) preporucili "letecu lisicu" (flying fox), ali, na zalost, ona nije htjela ni da je pipne (znam da ima riba koje joj lice, ali nisu one, ali ja sam nasao pravu, sigurno 100%!). Zapravo, pipnula ju je i ja bio presretan kad sam to vidio, rekoh samom sebi:"'Fala Bogu, napokon nadjoh nesto sto ce joj dohakati!", ali nakon toga nikad vise nijedna riba nije takla te alge (kao crni cuperci, valjda je i kod tebe tako). Ipak, ta alga jako sporo raste i strugao sam je i kidao prstima te sam je tako iskorjenio.

A.T.
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 27.05.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 229
Poslato: 27.01.2008 u 02:36 | IP Prijavljen Citiraj A.T.

Ako se radi o ,,crnom žbunu'' znaj da retko koja riba hoće da pipne tu algu. Naslušao sam se svakakvih priča o ,,proverenim'' algarima, koji kao jedini jedu ovu algu. Istina je ta da je to verovatno poslednja glopa koju bi ribice pipnule. Tačno je i da se nađe po neka kojoj se ova alga i sviđa, ali vrlo retko. Moje hromobotije (Makrakante) su znale da ih povrmeno čupnu. Ali nemoj očekivati ni u ludilu da ti neki algar počisti listove od ove alge (ukoliko je to ta), jako se teško skida. Lakše se kida nego čupa iz korena. Najbolji način da se otarasiš iste je da joj ukineš povoljne uslove i nestaće brzo koliko se i pojavila. Jedini je problem što niko ne zna sa sigurnošću koji su sve uslovi zaslužni za njeno bujanje. ,,Kompleksni problemi zahtevaju kompleksan način rešavanja''. Ono šta sam primetio je da ukoliko postoje glavni uslovi za nastanak najčešćih algi, kao dobar okidač za bujanje crnih je nagli skok pH (najčešće uz nagli prestanak dodavanja CO2).

Pozdrav!

Jovnik
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 19.07.2003
National Flag of Canada Canada, Ottawa
Poruka: 393
Poslato: 27.01.2008 u 05:26 | IP Prijavljen Citiraj Jovnik

Mislim da je A.T. u pravu. Ni sam ne mogu da tvrdim sta ih je tacno unistilo kod mene jer sam mijenjao uslove (eksperimentisao) vise puta iako mislim da ih je rucno iskorjenjivanje dosta uzdrmalo, ali jedno znam: moje ribice ih nisu dirale.

Timer
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 17.05.2007
National Flag of Bosna i Hercegovina Bosna i Hercegovina, Sarajevo
Poruka: 128
Poslato: 28.01.2008 u 08:57 | IP Prijavljen Citiraj Timer

UH, otici cu jos do uzgaivaca da vidim sta ce oni reci pa valjda cu ih nekako istrijebiti ....ili da poboljsam njihov rast tako da mi listovi budu skroz crni...i imat cu crnu biljku a to niko nema...hehhe salim se malo...hvala na odgovorima
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Timer's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Timer Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Timer

Lukovicm
Član

Član

Član od: 03.03.2007
National Flag of Srbija Srbija, Pančevo
Poruka: 78
Poslato: 28.01.2008 u 10:43 | IP Prijavljen Citiraj Lukovicm

Veoma je tesko otarasiti ih se,probao sam da ih se resim uz pomoc algara ali nije pomoglo.Skidao sam ih sa listova mehanicki i cupao listove koji su bili malo vise  zahvaceni tako sam uspevao da je drzim pod kontrolom.Na moje iznenadjenje nestala je malte ne odjednom iz kog razloga neznam.

Vladar
Član

Član

Član od: 17.07.2007
National Flag of Srbija Srbija, Vrbas
Poruka: 16
Poslato: 28.01.2008 u 13:21 | IP Prijavljen Citiraj Vladar

Moj savet ti je prvo da ubacis nekog algara ili neko sredstvo protiv algi. To bi trebalo da ti pomogne. Ali posto je ona jako teska za otklanjanje, najcesci je slucaj kad se ti mucis da je iskorenis, ona je jos jaca, a onda odjednom sama nestane. Takodje sam negde procitao da se najcesce javlja u akvarijumima gde voda i nije bas cista. Srecno

A.T.
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 27.05.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 229
Poslato: 28.01.2008 u 21:24 | IP Prijavljen Citiraj A.T.

Ono što je sigurno: ta (kao i svaka druga) alga se pojavila sa razlogom. Znači, ima uslova za rast. Prekomernim uklanjanjem iste se ništa ne dobija jer nove niču. Količina algi je srazmerna količini hranjivih materija koje dobijaju. Alge su spore koje se množe brže od bakterija. Mladih spora u vodi ima mnooooogo (ali su golim okom ne vidljive). Na sreću, priroda obavlja svoj deo posla pa najveći deo istih ne preživi dugo, jer ne dobije svoju porciju obroka (potrebnu za rast)..

Da skratim i zaključim.
Uklanjanjem posledice nisi uklonio uzrok. Skidanje manje količine algi je naj korisnije sve dok se ne poprave (za biljke, a za alge pokvare) uslovi u akvarijumu.

Loša strana priče je što niko (ko priča utemeljeno) ne zna koji su sve uslovi potrebni ovoj (kao i mnogim drugim) algi za rast. Mnogi kažu da je odnos P/N najbitniji faktor. Biće da je to samo jedan od mnogih.

Pozdrav!

Brainman
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 09.12.2005
National Flag of Srbija Srbija, Kruševac
Poruka: 1441
Poslato: 28.01.2008 u 22:25 | IP Prijavljen Citiraj Brainman

Citiraj: A.T.
Ako se radi o ,,crnom žbunu'' znaj da retko koja riba hoće da pipne tu algu. Naslušao sam se svakakvih priča o ,,proverenim'' algarima, koji kao jedini jedu ovu algu. Istina je ta da je to verovatno poslednja glopa koju bi ribice pipnule. Tačno je i da se nađe po neka kojoj se ova alga i sviđa, ali vrlo retko. Moje hromobotije (Makrakante) su znale da ih povrmeno čupnu. Ali nemoj očekivati ni u ludilu da ti neki algar počisti listove od ove alge (ukoliko je to ta), jako se teško skida. Lakše se kida nego čupa iz korena. Najbolji način da se otarasiš iste je da joj ukineš povoljne uslove i nestaće brzo koliko se i pojavila. Jedini je problem što niko ne zna sa sigurnošću koji su sve uslovi zaslužni za njeno bujanje. ,,Kompleksni problemi zahtevaju kompleksan način rešavanja''. Ono šta sam primetio je da ukoliko postoje glavni uslovi za nastanak najčešćih algi, kao dobar okidač za bujanje crnih je nagli skok pH (najčešće uz nagli prestanak dodavanja CO2).

Pozdrav!

Dobar savet

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Brainman's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Brainman Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Brainman Poseti Brainman's Homepage

Dapokalypto
Novi član

Novi član

Član od: 02.03.2008
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 4
Pol: Nije unešeno
Poslato: 02.03.2008 u 19:26 | IP Prijavljen Citiraj Dapokalypto

I ja imam isti problem. Crne končaste alge su mi napale Anubiu i ne znam kako da ih se rešim. Probao sam ručno, čupao, strugao ih ali samo sam oštetio par listova koji su požuteli na tim mestima. U bazi piše da rastvor hlora pomaže, pa bih zamolio nekoga ko je to probao da nas posavetuje.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dapokalypto's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dapokalypto

Eviltwin
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 31.01.2008
National Flag of Srbija Srbija, Šabac
Poruka: 107
Poslato: 03.03.2008 u 01:31 | IP Prijavljen Citiraj Eviltwin

Ako ti se nalaze na nani,ili bilo kojoj drugoj biljci vezanoj za kamen ili drvo,tj. onoj koja se lako moze izvaditi iz akvarijuma a da se ne napravi dar mar,to se lako resava.Napravis rastvor 1 deo izbeljivaca i 20 delova vode.Potopis listove u rastvor dok alge ne pobele,nakon toga ih je lako skinuti blagim trljanjem listova.Nakon toga biljku dobro isperes citom vodom i problem resen.Mozes da probas i sa ubacivanjem slame kao medijum u filter.Pripremis je tako sto je stavis u neku teglu,flasu da stoji oko 2 nedelje s tim sto svaki dan menjas vodu u flasi,i mora da stoji na svetlom mestu.Tako pripremljenu slamu stavis u zensku carapu pa u filter.Slama mora biti jecmena.Razgradnjom slame oslobadja se hidrogen peroksid sto ne steti ribicama i biljkama ali sprecava rast algi.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Eviltwin's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Eviltwin Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Eviltwin

Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2539 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2