Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 68
Gostiju: 68
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4335
Najnoviji korisnik foruma: Julija Pesic
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ostale životinje
 Akvaristika » Ostale životinje
Tema Naslov: Morski prasići Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Vigi
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 03.09.2007
National Flag of Srbija Srbija, Voždovac
Poruka: 169
Pol: Muški
Poslato: 18.01.2008 u 12:30 | IP Prijavljen Citiraj Vigi

Ewo jucher ih uzeh pa da podelim lepe trenutke sa vama..

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Vigi's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Vigi Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Vigi

Marko Zmaj
Zaslužni član

Zaslužni član
Vatrostalni gušter

Član od: 23.01.2006
National Flag of Srbija Srbija, SHEEM CITY-WEST SIDE !!!
Poruka: 1430
Poslato: 18.01.2008 u 13:33 | IP Prijavljen Citiraj Marko Zmaj

Vigi moj leming je lepsi od njih

Pandorica
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 24.05.2005
National Flag of Hrvatska Hrvatska, Sveta Nedelja
Poruka: 535
Pol: Ženski
Poslato: 18.01.2008 u 14:52 | IP Prijavljen Citiraj Pandorica

zamorcici su mi prekrasni, vec dugo imam zelju nabaviti jednoga, ali nekako se to ne bi svidjelo mojim psima ... tako da, smijem samo gledati slike...

DekiBG
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 26.12.2005
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 146
Poslato: 18.01.2008 u 15:43 | IP Prijavljen Citiraj DekiBG

Zamorce, tj morske prasice hrani iskljucivo povrcem, sargarepa, kupus, zelje, spanac ili najobicnijom travom. Obavezno ih moras razdvojiti za mesec do mesec ipo dana, tuci ce se.... Ako su par, onda se nadaj da za jedno 3 do 4 meseca imas i mlade... Zenka nosi od 59 do 72 dana i radja potpuno sposobne mladunce, koje doji tri nedelje. Imao sam ih, preslatki su ali i prezahtevni narocito kad im cifra primeraka predje deset. Pitaj na PP sve sto te zanima... Tu sam.

Marko Zmaj
Zaslužni član

Zaslužni član
Vatrostalni gušter

Poslato: 18.01.2008 u 16:29 | IP Prijavljen Citiraj Marko Zmaj

Oba su muzjaka!
Lepo sam mu rekao da neuzima dva muska,al vigi nece da slusa!

DekiBG
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 18.01.2008 u 16:36 | IP Prijavljen Citiraj DekiBG

Bice tuča... Najbolje da jednog odmah poklonis nekome, jer ces mu sigurno spasiti zivot. Tuku se do istrebljenja sve dok jedan drugog ne kastriraju...a to moze da bude neprijatno i krvavo...

Vigi
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 18.01.2008 u 16:53 | IP Prijavljen Citiraj Vigi

al nemate pojma kako su super zajedno... znatji zajedno su i u kutjici...

Uostalom na netu sam vidjao da ljudi drzhe il odvojeno zhenke il odvojeno muzjake u kavezima....

Ono hvala Deki pitachu ako neshto zatreba... za sada su mi owa dwa vragolana dosta, kad tad mozhda se odreknem jednog (poklonim ga) i kupim (dobijem) zhenku al ne planiram nishta za sad.... (ako budem video imalo promene ponashanja morachu o tome da razmislim)...

Hranim ih uglavnom povrchem mada imam i neke njihove hrane..., kupio sam im pojilicu mada owaj belo-branonkasti nije znao da sisa iz nje (pa je jedno pola sata se otimao i grickao pojilicu (ono metalno za vodu od pojilice)...

Pandorice pa mozhesh i da imash neki zatvoreni kavez pa mu tako kuca netje motji nishta... inache sa macama ima iznenadjujuchih stwari... ponekad se desi da maca "usvoji" prasence i da ga lizhe i mazi ko da je njeno... hehehehe

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Vigi's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Vigi Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Vigi

DekiBG
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 18.01.2008 u 18:48 | IP Prijavljen Citiraj DekiBG

Prasci ako imaju dovoljno kupusa, saragarepe, trave, spanaca, i svega sto je socno, ne moraju da piju vodu. Dakle, provereno, ako ima das parce kupusa od jedno 200g tu imaju sasvim dovoljno vode tako d ti pojilica ne treba. Daj im slobodno koricu bajatog hleba, kukuruz u klipu, psenicu, semenke suncokreta, ali je najbolja neka belgijska smesa, kupovao sam je u jednom sopu na NBG u blizini buvljaka. Toliko.

Silwert
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 07.03.2006
National Flag of Srbija Srbija, Petrovaradin
Poruka: 1363
Poslato: 18.01.2008 u 19:14 | IP Prijavljen Citiraj Silwert

ma leming je car njemu nesmeta ni da zimu provede na dvoristu
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Silwert's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Silwert Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Silwert

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
Poruka: 3052
Poslato: 19.01.2008 u 10:37 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Pored ovih zamorćića i lemingćića,red bi bio da se predstavi i moj kunić Mića!!!  

Click on image to open in new window

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Vigi
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 19.01.2008 u 10:56 | IP Prijavljen Citiraj Vigi

Citiraj: Silwert
ma leming je car njemu nesmeta ni da zimu provede na dvoristu
pa ono glodari i zhive napolju i zimi u njihovim prirodnim stanishtima... ... 

Dario lep ti je kunich... i lepo ima ime...

Jer ga i ti ko mare (leminga) pushtash po kutji ili ga drzish inache u nekom kavezu/terarijumu ?

Ja owu dvojicu pokretnih shteta ne bih smeo da stawim na pod a da nisu pod mojim nadzorom jer ima toliko produzhih, pa silni kablovi od kompa (od zilion i jedne nepotrebne stwarchice ukljuchene na usb)... a poshto sam chuo da obozhavaju da grickaju kabliche zato sam i napravio povechi terarijum..

Jer kad bi malo jache zagrizli elektrichni neki kabl bilo bi ...

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
Poruka: 3052
Poslato: 19.01.2008 u 13:04 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Mikus ima kavez,ali kada sam ja kuci uvek je otvoren....samo nemoj na duze vreme da ih izgubis iz vidnog polja i sve ce biti u redu,ako vidis da glodju nesto sto ne bi trebalo lupi dlanom od dlan par puta dok ne prestane tj. kao uplasi se i prestane.

Sve je navika tako da se brzo naviknu sta sme,a sta nesme....barem je kod zercova tako,ne grizu lakirane stvari i metal,ali sve ostalo sto je gumirano,plastificirano ili nedaj boze od nezasticenog drveta ili trske,kao i tkanine,caaaoooooo..........moras da im postavis nesto da glodju kod njih u kavez i u okolini kaveza i tamo gde se krecu i coskare......tipa igrackice neke ili kao ja sto sam postavio par panjeva i granu neku,pa moze da grize do mile volje ako mu se gricka nesto.

Elektricne i sve ostale kablove iskusno ogule,tako da nema bojazni od elektricnog udara,ali treba biti oprezan nevidjeno u svakom slucaju,ako ti je naravno stalo do "prokletih" glodara!!! 

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Marko Zmaj
Zaslužni član

Zaslužni član
Vatrostalni gušter

Poslato: 19.01.2008 u 14:00 | IP Prijavljen Citiraj Marko Zmaj

Meni je leming pre ovoga zagrizao kabal od basa samo se malo najezio vise ni blizu nije pisao.

Pirgavi moli
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 18.06.2008
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 116
Pol: Nije unešeno
Poslato: 25.06.2008 u 00:16 | IP Prijavljen Citiraj Pirgavi moli

morska prasad pod obavezno moraju piti vodu pogotovu sad na ove vrucine.....samo ti ostavi pojilicu da stoji kod njih i vrlo brzo ce sami nauciti da je koriste!najbolje je da ih hranis sa suvom hranom za glodare koje sadrze i male granulice koja je specijalno pravljena za njih i da povremeno dajes voce i povrce i suv hleb al ne bajat...cuvaj se jabuke i davaj je najvise dva puta nedeljno jer je moguce da od nje dobiju dijareu i najeze se...takodje moras biti siguran da nista od voca i povrca nije tretirano pesticidima jer i na to jako burno reaguju..zato ja i nekupujem te stvari na pijacama i uglavnom ih hranim suvom hranom!meni pet prasica popije oko 0.7 l vode na dan,sad na ove vrucine!Tolko sigurno nece naci u vocu....
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Pirgavi moli's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Pirgavi moli

Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2695 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2