Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 52
Gostiju: 52
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4333
Najnoviji korisnik foruma: Bobilak
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Ciklidi
 Akvaristika » Ribe - Ciklidi
Tema Naslov: Archocentrus nigrofasciatus Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Energy
Novi član

Novi član

Član od: 28.01.2004
National Flag of Srbija Srbija, Debeljaca
Poruka: 9
Pol: Muški
Poslato: 16.03.2004 u 21:48 | IP Prijavljen Citiraj Energy

Ko zna nesto vise o ovoj vrsti?

Ja sam samo nacuo da se mreste ko nenormalni ,

Zanima me u kojem delu akvarijuma zive ove ribice? Kao i s kojim vstama mi preporucujete da ih drzim? Po mogucnosti neki africki ciklidi ...

Pozdrav!!!

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Energy's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Energy

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Član od: 31.10.2003
National Flag of Slovenia Slovenia
Poruka: 2375
Poslato: 17.03.2004 u 03:42 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

Eto ti jedan zanimljiv članak:

http://www.akvarij.net/vasi-clanci-18.asp

i tu je  opisano ponašanje,uredjenje,navike,razlike medju polova.No u tom članku,autor stavlja te ciklide sa M'bunama,mada ,moje lićno mišljenje,jeste,da meni nikako ne ide,da se miješaju američki te afrički ciklidi,prosto zbog dosta preprekakoji dijeli te dve grupi ciklida

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 17.03.2004 u 03:56 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

I ta vrsta se sad zove:Cryptoheros nigrofasciatus.Tu je vrstu prvi opisao ihtiolog Gunther godine 1867,a prvi su primjerki nadjeni u srednje amerićki državi Gvatemali

Energy
Novi član

Novi član

Član od: 28.01.2004
National Flag of Srbija Srbija, Debeljaca
Poruka: 9
Poslato: 17.03.2004 u 05:30 | IP Prijavljen Citiraj Energy

Hvala ti Bojko za taj clanak !

Zanima me kada postaju polno zreli? Pri kojoj starosti?

Ajde dajte neke kompatibilne vrste . Sta da drzim sa njima? E da u kom delu akvarijuma zive?

Pozdrav !!!

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Energy's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Energy

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 18.03.2004 u 07:01 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

ma eto,nisu Amerikanci neka moja specialnost,ali brkljanjem po netu eto ti par informacija.

Ti ciklidi izrastu do 15 cm i se ubraju medju srednje ciklide,mišljeno po dužini.A što se agresije tiće to su ipak agresivne ribe.

Nigdje nisam našao podatak kod koje starosti postaju polno zrijeli,mada ovaj podatak i nije nadomet,jer ženka dobija ,kad je polno zrijela,na trbuhu naranćasto obojenost.Eto to ti je jedan znak polne zrijelosti.

Pa sad idu sa svima ciklidima,tako afričkim ko američkim,jer jim tvrdoća vode i ne zadaje puno poteškoča.No kad gledamo sa kim če oni biti,moramo imati u vidu,da su to jednako velike ribe i isto takvo agresivne,jer samo sa takvim če se dobro uklapati.

Opet neki kažu,da je bolje,da nije sa nekim još većim agresivcima od sebe,jer tad se neće mrestiti,a oopet neki,da je najbolje ,da je ta vrsta sama u akvariju.Eto i tu nema nekog jednakog kriterija.

No ta vrsta se zadržava po cijelome akvariju,to znači,da nije samo pri dnu ili na sredini,nego pliva amo,tamo.

Ti su ciklidi monogamni,znači,da vole biti u paru,Za vrijeme mrestovanja postaju jako agresivni i kad brane mlad,tad brane tako strašno,da poneki put krači kraj izvuče  i veča riba.

A ostalo,si već pročitao u gornjem linku

Goxxx
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 04.01.2004
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 270
Poslato: 18.03.2004 u 07:53 | IP Prijavljen Citiraj Goxxx

Energy, za robijase pitaj piromana na 

www.ciklidi.org

Rogus
Administrator

Administrator

Član od: 15.10.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3443
Poslato: 30.03.2004 u 23:51 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

Evo ja tek sad vidim da sam zapoceo temu pod istim imenom i u istom forumu. Izvinjavam se. Sto se tice polne zrelosti jeste onaj znak koji rece Bojko, mada kako je to blesava riba ni to nije uvek sigurno. Mreste se ponekad vec sa 5 meseci, a mozda i manje zaboravio sam, a nisam zapisivao.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rogus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rogus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rogus

nikolamb
Član

Član

Član od: 03.04.2004
National Flag of Srbija Srbija, Bor
Poruka: 10
Poslato: 14.04.2004 u 01:34 | IP Prijavljen Citiraj nikolamb

Ja imam dosta iskustva sa mrestom nigrofasciatusa.Vise nego sigurno je da ce i mnogo vece ribe u zajednickom akvarijumu popiti dobre batine ukoliko se priblize reonu gde se odvija mrest.polno su zreli,cini mi se jos od petog meseca starosti a par koji ce se mrestiti ne mozes promasiti,jer se vidno izdvaja.Ako te zanima broj ikre mislim da je oko 200 kom. sto zavisi od velicine zenke.Ja sam recimo ubacio mladj kad sam krenuo u vojsku i jedan muzjak je za pet meseci izrastao citavih 12-13 cm,izuzetno lep.A kad su tacno polno zreli videces sam jer zenka koja je pred uparivanje pozuti.Izuzetno su laki za odgajanje i neces se pokajati ako ih uzmes.Da si samo video scene iz akvarijuma od 200 litara sa tri para nigrofasciatusa u mrestu!!!kao da je 300 stepeni u njemu.Pozdrav,Nikola iz Bora.

Bojko
Zaslužni član

Zaslužni član
Cichlidae King

Poslato: 14.04.2004 u 06:57 | IP Prijavljen Citiraj Bojko

E Nikola pošto vidim,da tebi Centralno Američki nit Južnoamerički patuljasti ciklidi nisu nepoznati,ja bih te zamolio,ako ti nije teško,da napišeš par reči o tim divnim ciklidima,pa to svoje znanje podjeliš sa ostalim ćitaocima toga sajta ,te sa svojim izlaganjem nekome od njih i probudiš želju za držanje tih ciklida.

Za tvoj trud ja se ti več unaprijed zahvaljivam a dotad neka blista :Snaga ciklida

nikolamb
Član

Član

Član od: 03.04.2004
National Flag of Srbija Srbija, Bor
Poruka: 10
Poslato: 15.04.2004 u 03:25 | IP Prijavljen Citiraj nikolamb

Bojko,uz svo duzno postovanje,ti tekstovi bi mi oduzeli mnogo vremena ali cu se potruditi da za vikend iznesem svoja iskustva.Kad budem formirao sve akvarijume po svojoj zamisli potrudicu se da ih prezentujem pa bih voleo da iznesete svoje komentare.Pozdrav.

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2266 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2