Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 87
Gostiju: 87
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4337
Najnoviji korisnik foruma: Buki989
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Organizmi
 Akvaristika » Organizmi
Tema Naslov: Hobotnica Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Marcus
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 19.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 751
Pol: Muški
Poslato: 16.03.2004 u 19:49 | IP Prijavljen Citiraj Marcus

Evo stidim se
Pa dobro Mato, ne znam zasto bih trebalo da me je sramota.. sve hobotnice su uredno vracene u vodu i nista im nije bilo par minuta na suvom.
Sto se tice sase i meduze.. pa dobro ljudi valjda znam sta je meduza
Ovo nije bila meduza. Meduza ne pliva ovako brzo. Kad bolje razmislim.. meduza skoro da i ne pliva. Naravno ima razlicitih meduza.. ali princip je valjda isti

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Marcus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Marcus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Marcus Poseti Marcus's Homepage

Mata
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 23.01.2004
Poruka: 203
Poslato: 16.03.2004 u 19:49 | IP Prijavljen Citiraj Mata

OOOOO, Tema MOZE, MOZE postati VRLO, VRLO INTERESANTNA 
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Mata's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Mata

Marcus
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 16.03.2004 u 19:52 | IP Prijavljen Citiraj Marcus

Pa dobro.. i 4 m se racuna kao plicak. Ali sa 4 m dubine nema teorije da bi smo bilo sta izvadili sa ronjenjem na dah. Izvadili smo sa 4 m par zvezdi i to su nam otpale ushi od pritiska.. pa posle nismo ni ronili na toj dubini.
Dakle.. ove hobotnice su uhvacene u najplicem plicaku. Mi smo stojali na zamlji kad smo ih vadili. Znaci otprilike od 1m do 2m dubine. Ne verujem bas da u tako plitkoj vodi ima vecih primeraka?

Nego.. kad si vec pomenuo parenje.. kako se razmnozavaju one?

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Marcus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Marcus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Marcus Poseti Marcus's Homepage

Mata
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 16.03.2004 u 19:56 | IP Prijavljen Citiraj Mata

Evo ti neke slicice!

Click on image to open in new window

Mata
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 16.03.2004 u 19:58 | IP Prijavljen Citiraj Mata

Ubice me CIRA sta sam uradio!!!!!!
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Mata's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Mata

Mata
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 16.03.2004 u 20:01 | IP Prijavljen Citiraj Mata

Izvini Ciro!!!!

Popravi nesto ako mozes

Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
Poruka: 3386
Poslato: 16.03.2004 u 21:03 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Ma sređeno!

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Octopus
Gost

Gost

Član od: 13.01.2004
Poruka: 1014
Poslato: 16.03.2004 u 21:47 | IP Prijavljen Citiraj Octopus

Markus nisi u pravu .Kada lovim lovim iskljucivo na dah,i ponekad sidjem i preko 20 m.Dok sam bio mladji isao sam i dublje (sada vise nisam toliko lud,vec nesto malo manje)

Ronjenje se uci i ne radi na silu.Nemoj da ti puknu bubne opne.

Marcus
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 17.03.2004 u 00:35 | IP Prijavljen Citiraj Marcus

Pa kad ces da me naucis ?  
Nece mi puci bubne opne.. mozda se samo udavim
Trenirao sam plivanje par godina.. ali ronjenje ne
Kad pocnes da silazis nize i nize onda kad te zabole bubne opne.. stisnes nos i dunes? jel tako? i onda se pritisak na bubne opne izjednaci? I onda nastavis i sve tako dok se ne udavish
Pretpostavljam da si imao peraja  ? Meni su moja malo omalila  tako da mi je 4 m sasvim dovoljno

Mata
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 17.03.2004 u 05:18 | IP Prijavljen Citiraj Mata

Ako si resio da ronis naisao si na pravog coveka (mene) ja se bavim obukom ronilaca (asistent instruktora trenutno na instruktorskom kursu)!

Kao sto rece Octo ronjenje se uci (jer moze da bude vrlo opasno), a kada naucis, nista lepse od toga, jer ti si u JEDNOM VELIKOM AKVARIJUMU, ima li sta lepse!

I dalje mi nije jasno sta te je to ozarilo , te evo jedan mali osvrt nekih stvari koje imamo u moru, pa se ti tu sam pronadji, a ako nesto nije jasno ti pitaj!!!!

Žarnjaci U grupu žarnjaka spadaju vlasulja, meduze, korali i morski crv. Zajednička osobina im je što imaju žarne ćelije ispunjene tečnošću.

Meduze plivaju po moru u velikim grupama. Veoma često se zadržavaju u blizini obala i zaliva, nošene morskom strujom. Meduze su prozirne životinje. Kontakt sa njima izaziva simptome kao i kod vlasulje. Žarne ćelije imaju na dugačkim pipcima koji vise ispod tela.

Smeđa vlasulja, lasatka, vlasatka (Actinia sulcata ili Anemonia sulcata) naseljava sunčana i kamenita mesta uz obalu, veoma često mirne plićake. Svojim izgledom podseća na biljke više nego na životinje, i ne izaziva nikakav strah ne upućenih kupača i ronilaca, koji tek kada pokušaju da je uberu, ili slučajno zgaze bosom nogom na nju, osete jako peckanje, slično onom koje nastaje od žara koprive. Iz tela izbijaju smeđi sluzavi i pokretni krakovi koji u sebi imaju mnogo žarnih ćelija koje kod ljudi kada ih dotaknu ostavljaju tragove u vidu bolnog trakastog crvenila a ponekad i duboke rane ili plikove. Opečeno mesto u početku žari, svrbi, otečeno je a često se javlja glavobolja sa malaksalošću. Kod osetljivih osoba primećeno je jako crvenilo kože, otok i povećana telesna temperatura.

Kod kontakta sa koralima česte su ogrebotine i posekotine koje, iako plitke, jako bole i teško zarastaju. Osobe opečene žarnjacima najčešće osećaju peckanje i svrab, a mogu se pojaviti mehurići ispunjeni krvlju. U težim slučajevima pojavljuju se glavobolja, opšta slabost, mučnina, povraćanje i povišena telesna temperatura. Opečeni treba odmah da izađe iz vode i dobro ispere ožareno mesto morskom vodom, osuši ga suvim peškirombez utrljavanja, kako žarne niti ne bi prodrle dublje u potkožno tkivo, a potom da ga tretira blagim rastvorom amonijaka ili alkoholom. Odstranjivanje žarnih ćekinja najlakše se postiže lepljivom trakom ili nekim voskom koji se koristi u kozmetici za depilaciju.

Morski crv prelepih boja, liči na duge gusenice. Po sebi ima čekinje od kojih mogu nastati mehaničke povrede kože, koža žari, pojavljuje se otok a izaziva i povraćanje. Čekinje se iz kože uklanjaju pomoću lepljivih traka.

To je to! Ima i drugih opasnih zivotinja u moru ali to drugom zgodom!

Marcus
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 17.03.2004 u 06:56 | IP Prijavljen Citiraj Marcus

Jel to obuka ronilaca sve sa opremom?
Kad ces da me obucavas ? S tim sto bih ja samo na dah
Bilo je u Kusadasiju ronjenje za 50 evra . ceo dan. Na nekom grebenu.. ima i delfina kazu. Medjutim niko od nas 10 nije hteo da ide sa mnom.. pa sam izvisio posto nisam hteo sam da provedem ceo dan

IvanM
Član

Član

Član od: 28.03.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 13
Poslato: 17.03.2004 u 07:40 | IP Prijavljen Citiraj IvanM

Samo još nešto pa da vas ne gnjavim

Koliko mi je poznato za razliku od tropskim mora u Jadranu i nema baš otrovnih organizama (pravilo koje, naravno, ima nekoliko izuzetaka).

Sve ono što peče, žari i sl. (pčela, osa, anemone, meduze i slično) imaju mravlju kiselinu. Razlika je samo u primljenoj dozi.

Nije loše uvjek pri sebi imati običan peraći sapun (može i običan ali peraći ima viši alkalitet) ili kesicu sode bikarbone. Time se relativno brzo neutrališe dejstvo kiseline i bol ubrzo nestaje.

Mata
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 17.03.2004 u 07:52 | IP Prijavljen Citiraj Mata

Da To je tacno, ali svi ti "otrovi", da tako kazem, su termo labilni, tako da je najbolja stvar ozareno mesto tretirati necim vrucim (sto toplije to bolje) koliko mozemo da istrpimo! 

Buca
Gost

Gost

Član od: 21.08.2003
National Flag of Srbija Srbija, Novi Beograd
Poruka: 998
Poslato: 17.03.2004 u 08:39 | IP Prijavljen Citiraj Buca

Ja ponavljam pitanje, jer o hobotnicama malo znam, jel istina da su kanibali tj da ce da pojedu jedan drugog bez problema?

Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2344 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2