Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 37
Gostiju: 36
Robota: 1
Članova: 0
Broj članova: 4369
Najnoviji korisnik foruma: Tango
Najviše poseta: 134
Dana: 30.11.2021
Članova [0], Gostiju [132]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Pozdrav za clanove iz 2003 god
Autor: Marko Zmaj
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 25.01.2022 u: 23:22

Vidi zadnju poruku Pozdrav od Pedje i Sladje
Autor: Marko Zmaj
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 25.01.2022 u: 23:21

Vidi zadnju poruku test
Autor: ZorK
Forum: Ostalo

Poslata: 09.12.2021 u: 10:50

Vidi zadnju poruku Armatura za neonke?
Autor: Milandc

Poslata: 01.03.2021 u: 08:13

Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Ciklidi
 Akvaristika » Ribe - Ciklidi
Tema Naslov: Evo i mojih oskarcica Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Milerr
Član

Član

Član od: 16.02.2007
National Flag of Srbija Srbija, Leskovac
Poruka: 45
Pol: Muški
Poslato: 26.12.2007 u 09:36 | IP Prijavljen Citiraj Milerr

Konacno su mi stigli malci. Nisu oni koje sam ocekivao ali mislim da su i ovi lepi. Slike su luse jer nikako da ih pohvatam da miruju. Uskoro ce biti i lepsih slika.

Click on image to open in new window

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Milerr's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Milerr Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Milerr

Kosti
Gost

Gost

Član od: 15.12.2007
National Flag of Srbija Srbija, Pančevo
Poruka: 34
Poslato: 26.12.2007 u 10:02 | IP Prijavljen Citiraj Kosti

Lepi su, al pazi da ti 5 ne bude malo mnogo:(

Milerr
Član

Član

Poslato: 26.12.2007 u 10:06 | IP Prijavljen Citiraj Milerr

Nisu 5 nego 6. Planiram da ostanu samo 2 komada, odnosno 1 par(naravno ako se upare).

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Milerr's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Milerr Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Milerr

Noik
Zaslužni član

Zaslužni član
Američki ciklid - VIP

Član od: 06.07.2005
National Flag of Srbija Srbija, Jagodina
Poruka: 2140
Poslato: 26.12.2007 u 13:14 | IP Prijavljen Citiraj Noik

nije mnogo uopste.Da je manji broj,onda bi se klali kada dodju u neku pristojnu velicinu.Ovako se agresija preraspodeli i 2 se kada budu na 15+ cm upare a ustali i du napolje.Proveren metod,meni je uspelo i u manjoj litrazi od ove.Kada se upare,onda pocinju da napadaju ostale oskare i tada ce biti vreme da vadis ostale
ovi tvoji su bronzani ili bakarni oskari i nece se mnogo razlikovati po boji kada porastu.
Slobodno stavi malo biljaka po aq,npr valisneriju po krajevima da malo zamaskiras grejac i poneku anubiju na panj.
ja bih stavio neko tamnije kamenje jer mi uvek bela boja u aq bode oci,osim ako nije u pitanju riba.
pozrav i ocekujemo jos slika
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Noik's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Noik Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Noik Poseti Noik's Homepage

Milerr
Član

Član

Poslato: 26.12.2007 u 13:29 | IP Prijavljen Citiraj Milerr

Ja imam u jednom AQ neku nanu koju sam kupio pre nekih desetak godina i ona se stvarno razvila u veoma veliku biljku. Precnik listova joj je negde oko 5 do 6 santimetara. Sad neznam da li da stavim nju. Bojim se da je ne pocepaju.

Milerr
Član

Član

Poslato: 26.12.2007 u 14:42 | IP Prijavljen Citiraj Milerr

Evo malo boljih slika

Noik
Zaslužni član

Zaslužni član
Američki ciklid - VIP

Poslato: 26.12.2007 u 20:05 | IP Prijavljen Citiraj Noik

stavi je slobodno,nece je pocepati
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Noik's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Noik Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Noik Poseti Noik's Homepage

Dario
Administrator

Administrator
Ciklid - matori ;)

Član od: 27.02.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3052
Poslato: 26.12.2007 u 22:09 | IP Prijavljen Citiraj Dario

Lepo,lepo.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Dario's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Dario Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Dario Poseti Dario's Homepage

Milerr
Član

Član

Poslato: 27.12.2007 u 09:44 | IP Prijavljen Citiraj Milerr

Imam jedno pitanje u vezi ishrane. Kada sam ih dobio nisam imao cime da ih nahranim pa uhvatim ti ja jedno petnaestak platija, koje ima moj klinac u jednom aq i nabacam ih oskarcica. Oni sve to lepo pociste. Sutradan sam poso da trazim govedje srce. Usput kupim i crvice, one mesne. Nahranim ih ja lepo crvicima. Za sledeci obrok im ponudim to srce i oni ga jedu ali nekako bez apetita. Ajde racunam da sam ih prehranio crvicima, sto verovatno i jesam, i ostavim ih ja da malo izgladne. Sledeci obrok im je bio sutradan ujutro, odnosno jutros. Kada su me videli neverovatna radost. Bacim im ja opet srce, oni pojedu po jedan zalogaj onako energicno a posle opet onako bez apetita.

Hteo sam da pitam da li je potrebno da se naviknu na tu hranu pa je zato jedu malo glibavo, ili je problem u mixu.

U mix sam stavio samo dve omanje sargarepe, grasak jedno 50 grama i spanaca jedno 100 grama. Naravno to sam sve prokuvao pa posle mleo na masini za meso. Govedje srce je bilo negde oko 400g.

Milerr
Član

Član

Poslato: 27.12.2007 u 09:46 | IP Prijavljen Citiraj Milerr

Zaboravih da kazem da sam u mixu dodao i dve kesice zelatina.

Kosti
Gost

Gost

Član od: 15.12.2007
National Flag of Srbija Srbija, Pančevo
Poruka: 34
Poslato: 27.12.2007 u 12:45 | IP Prijavljen Citiraj Kosti

Pa nije im to hrana glavna, ni crvici ni srce, to je samo da ih pocastis, pazi sta radis nahranis li ih jos par puta srcen nece hteti da jedu nista drugo. I sto je najvaznije kupi zelenu salatu otkini list operi i stavi ispod nekog kamena na dno. Zelena salata nema neku nutritivnu vrednost, ali ima dobar odnos kalcijuma i magnezijuma, pa moras i to da im dajes ako ih hranis srcem a ne hranom za oskare:D

Noik
Zaslužni član

Zaslužni član
Američki ciklid - VIP

Poslato: 27.12.2007 u 13:08 | IP Prijavljen Citiraj Noik

pazi,najvaznije je da ti ishrana bude raznovrsna.Smanji malo % biljne hrane a povecaj zivu.Srce je ok stvar,pogotovu kod mladih riba,ali ne treba preterivati jer muti vodu kada se previse da.Jedno 2 puta nedeljno ne bi bilo lose da se daje srce,mozda i cesce.Nece bataliti drugu hranu.Slobodno im daj gliste i crve to jedu i u prirodi.Tvoji su se prezasitili crvima,pa nisu hteli srce da prihvate kako treba.Crvi su hrana koja je dosta masna,pa Oskarima treba nesto vise vremena  da pretvore tu mast u energiju za zivot.Ako mozes,formiraj neki manji aq da mrestis nigrose u njemu,pa da dajes mlade Oskarima.Kada porastu jos malo,paravi pauzu 2 puta nedeljno u hranjenju.Nevalja da ih pretovis,jer onda krace zive.Polako ces i sam steci osecaj kada ce im biti dosta.Ne bi bilo lose da m dajes od fabrickih hrana Hai-feng i Hikari gold
P.S nisam siguran da li bi trebao da im dajes zelatin...

Milerr
Član

Član

Poslato: 27.12.2007 u 14:08 | IP Prijavljen Citiraj Milerr

Ja sam vec postavio dva akvarijuma sa platikama da se kote. Planirao sam i da nabavim neku od tih fabrickih hrana. Danas idem da pogledam sta sve imaju po prodavnicama. Kod nas je izbor tih firmiranih hrana veoma mali. Daj boze da imaju nesto dobro. A sto se tice akvarijuma za mrest nigrosa i to cu da napravim, nije neki problem. Problem moze da bude da nabavim nigrose.

U svakom slucaju hvala vam na savetima.

Noik
Zaslužni član

Zaslužni član
Američki ciklid - VIP

Poslato: 27.12.2007 u 18:08 | IP Prijavljen Citiraj Noik

bolji su nigrosi od platika.Zenka nigrosa u jednom mrestu moze da izvede i preko 1000 malaca,dok ces sa platikama da se smoris cekajuci

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2656 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2