Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 56
Gostiju: 56
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4341
Najnoviji korisnik foruma: Ljupco mk
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Bolesti riba
 Akvaristika » Bolesti riba
Tema Naslov: Trakasti crvi Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Beli
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 14.01.2004
National Flag of Brazil Brazil, São Paulo
Poruka: 868
Pol: Muški
Poslato: 14.03.2004 u 09:29 | IP Prijavljen Citiraj Beli

Pozdrav.

Mislim da mi jedan od diskusa ima trakaste crve u crevima ili zelucu.

Jel zna neko kako se leci to?

Sic hoc adfixum in obice legere potes, et liberaliter educatus et nimis propinquus ades.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Beli's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Beli Poseti Beli's Homepage

Octopus
Gost

Gost

Član od: 13.01.2004
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 1014
Poslato: 14.03.2004 u 21:17 | IP Prijavljen Citiraj Octopus

Ovo sam primetio jos pre par dana kada si poslao slike .Uako ne verujes pitaj Pecu sa kojim sam  pre neki dan bas o tome diskutovao.no sta je tu je.Iz tvojih izlaganja vidim da nisi pocetnik i neiskusan akvarista(daleko bilo)  tako da ne sumnjam uopste da cemo to zajedno resiti.

Ono sto je problem  sada je, pouzdano utvrditi da li su u pitanju trakasti crvi(kao sto ti navodis) ,ili neki drugi napasnici.Obicno je samo observacijom(posmatranjem) nezahvalno donositi takav zakljucak ali to nam je za sada jedino dostupno.Da si ovde uradili bi pregled izmeta i sigurno utvrdili o cemu se radi.Sta je tu je.Da bi bili sto sigurniji(na ovoliku daljinu je ovo malo tesko)Molim te daj sto vise informacija koje zapazas(Npr:boja,kako uzima hranu,kretanje,ostala ponasanja,izgled izmeta i ima li ga uopste,ama bukvalno sve sto primetis i padne ti na pamet da nam moze biti od koristi.Slikaj ribu u krupnom planu i to moze biti od pomoci.Da bi bili sigurni da ce nas tretman uspeti moramo znati pouzdano od cega to lecimo ribe.(mnogo stomacnih parazita moze imati iste simptome a lece se razlicito)

U svakom slucaju ne sekiraj se nacicemo neko resenje zajedno.

u ocekivanju novih informacija pozdrav  octo

Peca
Gost

Gost
Poluautomatski menjač pelena

Član od: 10.10.2003
Poruka: 709
Poslato: 15.03.2004 u 01:02 | IP Prijavljen Citiraj Peca

Nažalost, zaista smo Octopus i ja na chatu komentarisali tvoje diskuse. Nismo hteli da o tome pišemo u temama, da ne bi pogrešno shvatio. Sada vidim da bi bilo bolje da smo ti na vreme rekli naše mišljenje (beležimo jedan minus za nas dvojicu ). Nego da sad radimo (pre svih ti i Octupus, jer on ima dota iskustva po tom pitanju) nešto da ih izlečimo. Šalji podatke i fotke.

Beli
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 15.03.2004 u 01:15 | IP Prijavljen Citiraj Beli

Ja sumnjam da samo 2 diskusa imaju parazite, od 8.
Ostalih 6 su prilicne buce, a sa onih slika se ne da videti dobro, jer digitalac izoblicuje.

Inace, malo sam citao na net-u i raspitivao se i dosao do informacije da je najbolji Dorcin za sve crevne parazite kod diskusa.

Ostaje pitanje kako da dam lek, jer mora da se unese oralno. Druga stvar: Ne postoji bas lek za ribe. Dorcin koji se preporucuje je za "puppies" ali nigde nema informacija od dozama. Ja sam nesto razmisljao da nakapam 1 kap u 10 ml, pa taj rastvor da nekako dam diskusu...
e sada.. nekako...
Kako bre... da ga izvucem i da mu dam kap toga direktno u usta, ili da ga umesam sa srcem pa da dam... medjutim, ne znam kako da dam samo toj dvojici a da ostale ribe ne jedu.

Druga varijanta su Fluke Tabs, ali to je toliko jako i ima takve negativne efekte da mi ne pada na pamet da to koristim. Znaci, moram da se bacim na Dorcin.

Joooj.. popizdecu.

Sic hoc adfixum in obice legere potes, et liberaliter educatus et nimis propinquus ades.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Beli's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Beli Poseti Beli's Homepage

Octopus
Gost

Gost

Poslato: 16.03.2004 u 01:48 | IP Prijavljen Citiraj Octopus

Beli ja nisam za sve ove godine(25god) bavljenja ribama cuo za dorcin.Da li si siguran da nisi pogresno razumeo i napisao.Trazio sam i po netu ali nisam nasao nista o njemu.Da nisi mozda mislio na Droncit ,Drontal i slicne lekove koji se u ovim prilikama koriste.Oni se daju peroralno i sadrze Praziquantel.

Informacije koje sam trazio ti si preskocio.Verovatno misleci da si nasao resenje sam.Znaci li to da ti pomoc vise nije potrebna?Nemoj da to tvoje ribe plate glavom.

U svakom slucaju bilo sta da radis budi oprezan.Ove stvari mogu da budu jako opasne po ribe.(Eto pitaj Markusa,kome se izvinjavam sto ga u ovom tekstu pominjem i podsecam na nemio dogadjaj)

NEKI LEKOVI OSIM STO LECE VEOMA LAKO I UBIJAJU VASE RIBE!!!!!

Beli
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 16.03.2004 u 05:03 | IP Prijavljen Citiraj Beli

Octopus, izvini sto sam preskocio informacije koje si trazio, bio sam nesto u guzvi...

Da pogresno sam napisao ime leka, jeste Drontal, i Droncit, i da, bas je ta supstanca Praziquantel.

Pa evo kako... do prekljuce, diskus se ponasao potpuno normalno, isto kao i ostali. Medjutim, od prekljuce je poceo da se izdvaja. Zabio se u zbunje i stoji tamo, kao da je tuzan. (sto verovatno i jeste. Taj izgleda kao kost i koza).
Nema preteranu zelju za uzimanjem hrane. Kazem, ostali diskusi su OK, jure na hranu, nisu mrsavi itd, jednostavno normalno.

Zzapravo jos jedan je istog ponasanja, ali nije toliko mrsav, trbuh mu je malo naduveniji od ostalih, gledajuci proporcije.

Kazem: ja mislim da su trakasti crvi. Ako jesu, kako da dam lek koji je u obliku tableta? Mislio sam da ga izmrvim i vrlo malu kolicinu da mu dam direktno u usta, onom malom mericom za Cink iz Tetrinog NO3 test kit-a. Tu mogu da dam jako male kolicine, jer je kasicica mikronska.
Ne vidim drugo resenje. Ne stavlja mi se kao mesavina u neku klopu, jer, prvo nece da jede kao ostali, a necu ostale da hranim takvom klopom.

Jel imas ideju za taj problem?

Ostaje mi da kupim neki akvarijum od 20-30 litara za 'bolnicke svrhe'. Trenutno ga nemam.

Buca
Gost

Gost

Član od: 21.08.2003
National Flag of Srbija Srbija, Novi Beograd
Poruka: 998
Poslato: 16.03.2004 u 06:15 | IP Prijavljen Citiraj Buca

Beli ako imas sredstva i mesta, obavezno kupi karantinski akvarium, sto pre to bolje.

Beli
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 16.03.2004 u 07:19 | IP Prijavljen Citiraj Beli

Da... mozda i danas ako stignem.

Inace, citao sam na www.simplydiscus.com
o parazitima i meni ovo najvise lici na
Hexamita/Spironucleus, koji se leci Flagyl-om 2-10 mg/ gram ribe.

Opis bolesti najvise odgovara stanju koje vidim. Tek je drugi izbor Cestodes iliti trakasti crvi.

Probacu tretman Flagyl-om.

Octopus
Gost

Gost

Poslato: 16.03.2004 u 07:25 | IP Prijavljen Citiraj Octopus

Pa moj savet bi ti bio karantinski akvarijum za te dve ribe u svakom slucaju.A evo i ZASTO.Skoro svi intestinalni paraziti se prenose na nezrazene ribe izmedju ostalog i izmetom.Drzanjem Bolesnih riba sa zdravim rizikujes u svakom slucaju .E sad kada si slao slike ja sam primetio po ribama da nesto nije kako treba i odmah posumnjao na neke intestinalne parazite sto ne mora da bude tacno, jer se jos neke stvari manifestuju ponasanjem i izgledom koji opisujes.posto je proslo dosta vremena od kada si slikao ribe(vec su bile mrsave) a i obzirom da znam koliko je potrebno vremena da bi ovako smrsale kako opisujes(nekad i vise meseci ) plasim se za ostale jer su dovoljno dugo bile u kontaktu sa zarazenima.Postoji kod svih  parazita nesto sto se zove period inkubacije i vreme mirovanja.Obzirom na to da vecina itestinalnih parazita ima veoma slozene zivotne cikluse i cesto prelazne domacine koji ne zive u akvarijumu(ptice,neki racici,puzevi i sl)sumnjam da ukoliko se radi o onome na sta sumnjas da je to doneto zajedno sa ribama koje su zarazene(Htedoh reci da se parazit najverovatnije nije razvio u tvom akvarijumu. )Stoga pitanje:"Kada si nabavio zarazene ribe?

Molim te odgovori mi na ovo pitanje pa da nastavimo

Octopus
Gost

Gost

Poslato: 16.03.2004 u 07:36 | IP Prijavljen Citiraj Octopus

Dok sam ja ovo pisao ti si poslao novu poruku i ja je nisam video na vreme.O metronidazolu smo dosta pisali u temi orvagiletovenje diskusa.Pazi na dozu.Neke doze koje su u toj temi savetovane su preslabe(premale a neke pak dosta velike)Istina Diskus trpi "konjsku dozu ovoga leka "ali posle tretmana ostaje neplodan.

Kazes da ti lici na Hexamitozu.Pa u opisu svega sto se desava na ribama ,neke simptome karakteristicne za hexamitu nisi ni pomenuo.Ima li kod tvojih riba erozija koze u oblasti glave (lici na rupe odakle ovoj bolesti i takvo ime)

Beli
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 16.03.2004 u 10:35 | IP Prijavljen Citiraj Beli

Jeste octopus... bas je tako.. Rupe na glavi, tj ulegunca koze, malo naduven trbuh, mrshavo...
Nema sta da se misli: Hexamitoza.

Eh, kad sam nabavio.. pre 6 meseci.

Sada je pitanje kako leciti. Onaj mali diskus se vec oseca bolje od prve doze, iako je uspeo iskoristiti 10% onoga sto sam mu dao.

Ne znam kako da primenim lek na sire. Da li ima uticaja lek, ako se rastvori u vodi?
Ili da pravim hranu, pa da lecim sve djuture?

Jednostavno, nemam vremena da kupim "bolnicki" akvarijum jer kad zavrsim posao, vec se pola pozatvara.
UUUUUUU popizdecu!!!

Octopus
Gost

Gost

Poslato: 17.03.2004 u 07:10 | IP Prijavljen Citiraj Octopus

Pa sto ne pomenu covece rupe na samom pocetku.???Sve bi bilo mnogo jednostavnije.O Orvagilu -Metronidazolu imas dovoljno u temi orvagiletovanje diskusa koju je pokrenuo Mislim Rogus.Istina tamo ima i pogresnih stvari ali se nadam da ces se snaci.

Beli
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 17.03.2004 u 07:20 | IP Prijavljen Citiraj Beli

Ma mogu da se jedino snadjem kad kupim bolnicu... a to ce biti tek u subotu.

Ljubomir
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.12.2003
National Flag of Srbija Srbija, Sombor
Poruka: 191
Poslato: 17.03.2004 u 10:39 | IP Prijavljen Citiraj Ljubomir

Ja sam video diskusa kome je cela glava u rupama velicine(glave cijode), i to izgleda zaista jezivo.Da li te rupe zarastu? Posto sam ga video posle mesec dana i stanje se nije popravilo.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Ljubomir's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Ljubomir Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Ljubomir

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2695 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2