Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 61
Gostiju: 60
Robota: 1
Članova: 0
Broj članova: 4350
Najnoviji korisnik foruma: Pedja82
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Bolesti riba
 Akvaristika » Bolesti riba
Tema Naslov: Bolest gupija Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Puslica
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 22.11.2003
National Flag of Hrvatska Hrvatska, Slavonski Brod
Poruka: 631
Pol: Muški
Poslato: 14.03.2004 u 09:21 | IP Prijavljen Citiraj Puslica

kupio sam još jednog gupija u nizu i to ženku.nakon 2 dana sam skontao da je bolesna.jedna peraja je skoro skroz bijela, kao prekrivena vatom.Ovdje sam pročitao što bi joj moglo biti,pa sam je hitno prebacio u manji bazen,nisam koristio nikakvi lijek jer danas je subota i ništa ne radi.Ali sam ubacio paške (morske) soli.Zanima me da li bi ostale ribe (ksifo,coriji,gupiji,toxedo) mogli dobiti to isto, tj. da li je prelazno?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Puslica's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Puslica Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Puslica Poseti Puslica's Homepage

Rogus
Administrator

Administrator

Član od: 15.10.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3443
Poslato: 14.03.2004 u 09:32 | IP Prijavljen Citiraj Rogus

To lici na glivicno oboljenje. Ne radi se o infektivnoj bolesti, mada ako su i druge ribe sa nekakvim ranama ili u losijem stanju moze da se desi. Dobro je sto si je premestila. So ne pomaze. Pozovi nekog prijatelja mozda ima neki antimikotik. NIzi pH i visa temperatura se cesto navode kao nepovoljni faktori za razvoj saprolegnije. Ipak ona cesto ide kao sekundarno obojenje na ranama koje otvore bakterije.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Rogus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Rogus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Rogus

Turin Turambar
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.03.2004
National Flag of Srbija Srbija, Novi Beograd
Poruka: 467
Poslato: 14.03.2004 u 10:05 | IP Prijavljen Citiraj Turin Turambar

"Vata" obicno ukazuje na gljivicno oboljenje.
Kao i sve, obicno nastaje usled stresa ili povreda, kao sto rece Rogus. Zdrave ribe ne bi trebale da budu inficirane. Dobra stvar sto su velike sanse da ribica prezivi, jer pecurke nisu toliko ubistvene i mozes sacekati ponedeljak.... ako su samo gljive u pitanju.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Turin Turambar's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Turin Turambar

Puslica
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 14.03.2004 u 18:40 | IP Prijavljen Citiraj Puslica

Nažalost, riknula je.Pregledavajući je uočio sam crvene točke na leđima.Kao pucanje kapilara.No na ksipoforisu sam isto uočio ali u jako malom obliku.i on je postao neaktivan te se skriva.Ubit ću se,tek sam sada počeo uživati u ljepoti, i naravno o još jednom akvariju.samo da kažem da mi je voda iz moga bunara,pokazala se jako dobrom.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Puslica's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Puslica Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Puslica Poseti Puslica's Homepage

Puslica
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 14.03.2004 u 20:18 | IP Prijavljen Citiraj Puslica

I što da ubacim kao antibiotik?

Turin Turambar
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 06.03.2004
National Flag of Srbija Srbija, Novi Beograd
Poruka: 467
Poslato: 15.03.2004 u 08:47 | IP Prijavljen Citiraj Turin Turambar

Jadan gupi.

Voda iz bunara moze biti ovako dobra, ali ne znaci da ce biti dobra i za ribice zbog (mozda) velike kolicine odredjenih minerala ili nitrita (npr. velika kolicina silikata -garantovano- dovodi do pojave monoceliskih braon algi - diatoma)..
Ako imas mogucnosti, pregledaj stanje amonijaka i nitrita - njih MORAS imati na nuli (posebno nitrite). Menjaj vodu sto cesce i odmah izoluj obolele ribe. Kao lek mozes koristiti metilen blu i akriflavin. Ako imas Serine lekove, jos bolje! Za pocetak, stavi ti ribicu u slanu vodu. Jedna kafena kasicica soli na 3.5 litre vode.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Turin Turambar's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Turin Turambar

Puslica
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 18.03.2004 u 07:43 | IP Prijavljen Citiraj Puslica

Mislim da sam riješio.Hvala na savjetu jer sam koristio metilen blu (sada ima neki novi naziv).bilo me strah za kornjaču ali bez osnova.taj ksifo koji je u međuvremenu obolio dobio je na gubici nekakovu izraslinu, kao malen crvić.Pošto se samo tuće sa starijim bratom smatram to kao posljedicu bliskog susreta, ili možda tko misli drugačije?U svakom slučaju hvala na savjetima.ja sam uspio ukomponirati to sve sa Kornijem i zato razmišljam o 400 l akvariju koji će ugledati svjetlost dana za koji mjesec.Imao bih onda dva i to je već lijepa raskoš u kući.A čovjek uči dok je živ, jel* tako?

Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3386
Poslato: 18.03.2004 u 07:55 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Pogledaj malo bolje: Postoji bolest koja se zove "Plesan" na usnama
[Collumnaris]

http://www.akvaristika.org/page.asp?page=ribe_b_bakterij

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2422 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2