Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 45
Gostiju: 45
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4296
Najnoviji korisnik foruma: Laki1974
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Autor: Dario
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Vidi zadnju poruku Sve se vrača
Forum: Komentari, želje i pozdravi

Poslata: 21.02.2016 u: 13:14

Vidi zadnju poruku Daphnia!
Autor: Spirok
Forum: Ribe - Ishrana

Poslata: 20.02.2016 u: 21:05

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe - Ciklidi
 Akvaristika » Ribe - Ciklidi
Tema Naslov: Voda za oskare Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Milerr
Član

Član

Član od: 16.02.2007
National Flag of Srbija Srbija, Leskovac
Poruka: 45
Pol: Muški
Poslato: 31.12.2007 u 12:24 | IP Prijavljen Citiraj Milerr

Pretpostavljam da ih ovaj stvarno nikada nije ni video. Nezna on njihovu lepotu.

Nigrose cu ipak da cuvam u drugom AQ i sluzice samo kao hrana za oskare. So nisam stavljao jer ste mi tako i rekli, i hvala na tom savetu. Sto se tice broja riba, to je vec kasno. Probacu ovako da ih ocuvam dok se ne upare, pa makar i svaki dan morao da menjam vodu.

Hvala svima na savetima.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Milerr's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Milerr Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Milerr

Noik
Zaslužni član

Zaslužni član
Američki ciklid - VIP

Član od: 06.07.2005
National Flag of Srbija Srbija, Jagodina
Poruka: 2140
Poslato: 31.12.2007 u 12:30 | IP Prijavljen Citiraj Noik

samo budi uporan,neka njih 6 tu i uparice se na 15 + cm.Lako ces da odvojis ostale posle.Veruj mi,najlepse sa oskarima pocinje tek kada se upare.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Noik's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Noik Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Noik Poseti Noik's Homepage

Boxy87
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 10.12.2008
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 106
Poslato: 28.10.2009 u 00:19 | IP Prijavljen Citiraj Boxy87

kako menjate vodu u aqvarijumima od 300 pa navise litara?Sipate direktno iz cesme u aq ili prvo u neke kanistere da odstoji?

Sta niko ne menja vodu vec dve nedelje?

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Boxy87's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Boxy87

SrdjanR
Član

Član

Član od: 15.02.2011
Poruka: 15
Pol: Nije unešeno
Poslato: 22.02.2011 u 13:39 | IP Prijavljen Citiraj SrdjanR

Kaaaakva akcija ovde.....
Verovatno cete se zaprepastiti jer se kosi svemu sto sam procitao ovde..........drzim 2 oskara od nekih 20cm otprilike u 200L pozadinu sam uradio od sige tako da je tvrda voda temperatura oko 26 stepeni.......imam ih 2 godine u dosta su se brzo razvili,izgledaju odlicno i zdravo,ne koristim nista od preparata,vodu menjam na 2 meseca nesto manje od pola,do pre par meseci sam ih hranio lisnatom hranom,a sada junecim srcem....nekad svaki nekad svaki drugi dan............
Mozda gresim ali mislim da siga pozitivno deluje na akva jer imam 2 aktivna i nikad,ali nikad nisam imao probles sa bolestima.........
Voleo bih da nadjem jos 2 veca oskara posto mi je malo samo 2 u 200L........ako ima neko da proda......jeeeeee....
akva izgledaju ovakoClick on image to open in new windowClick on image to open in new windowako neko zeli slicno........
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi SrdjanR's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor SrdjanR

Minimall
Član

Član

Član od: 12.12.2007
National Flag of Srbija Srbija, Batajnica
Poruka: 36
Poslato: 22.02.2011 u 14:01 | IP Prijavljen Citiraj Minimall

bas lep aq ali moj ti je savet da neprizivas bolesti i pocni dok je vreme da im dajes kvalitetniju hranu.vodu nemenjas po 2 meseca...moje pitanje je zasto pobogu nepromenis vodu malo ranije....ako budes imao mrest u tom akvarijumu voleo bi da znam....lenjost je najveca bolest a javlja se iznenada ko i rupe na glavi za lenjost ima leka ali za rupe tesko da bi bilo spasa....znaci trebalo bi da povecas raznovrsnost hrane  crvici "fobasi ili super crvi" kisne gliste papaline kederi bilo sta od ribe lepo iseckas i nahranis svoje oskare a vodu menjaj svakih 10 dana to sto je voda tvrda a oni zive neznaci da im i prija mozda su se malko navikli ali nece preziveti 10 godina a mogu da dozive i 25 
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Minimall's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Minimall Poseti Minimall's Homepage

Noik
Zaslužni član

Zaslužni član
Američki ciklid - VIP

Član od: 06.07.2005
National Flag of Srbija Srbija, Jagodina
Poruka: 2140
Poslato: 22.02.2011 u 23:14 | IP Prijavljen Citiraj Noik

Nije nemoguce drzati par u 200 litara.Moji su u toj zapremini i redovno se mreste,ali uredjenje im je na minimumu.Pesak dole i kamen na kome se mreste.
Oduzeo si ti njima dobrih 40 litara sa ovom pozadinom ako ne i vise.
i menjaj vodu cesce...mnogo cesce...bar pola na dve nedelje,a kasnije i na nedelju...ako hoces zdrave ribe
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Noik's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Noik Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Noik Poseti Noik's Homepage

SrdjanR
Član

Član

Član od: 15.02.2011
Poruka: 15
Pol: Nije unešeno
Poslato: 23.02.2011 u 12:40 | IP Prijavljen Citiraj SrdjanR

Hvala na savetima......postaracu se da tako bude......
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi SrdjanR's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor SrdjanR

Skok na forum Ukupno strana: 2 1 2

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2031 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2