Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 66
Gostiju: 66
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4346
Najnoviji korisnik foruma: Stole75
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ostali stanovnici akvarijuma
 Akvaristika » Ostali stanovnici akvarijuma
Tema Naslov: Triops Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 5 1 2 3 4 5
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Photoivek
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 14.09.2007
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 775
Pol: Muški
Poslato: 10.10.2007 u 00:38 | IP Prijavljen Citiraj Photoivek

Citiraj: Vendeta
čisto sumnjam da je ovo legalno po pitanju držanja u zatočeništvu, prahistorijska životinja nema šanse, to je isto kao da sada dozvole da držim čoviječiju ribicu iz Vjetrenice (BiH) u aq, barem bi je ja zabranio....

ne vidim zasto je zabranjeno ako se kupe jaja i potrebne stvari za njiho izleganje sve u kit-u! (pogledaj one linkove u mojim postovima, sve se legalno prodaje)

druga stvar je da ih mozes samostalno vrlo jednostavno razmnozavati kada ih jednom nabavis. predpostavljam da su sve varijante u prodaji ustvari odgajene zivotinjice.

vise o razmnozavanju ovde....

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Photoivek's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Photoivek Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Photoivek

mikki
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 26.01.2005
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 190
Poslato: 10.10.2007 u 07:31 | IP Prijavljen Citiraj mikki

Nesto i na srpskom http://www.planeta.org.yu/06/10priroda.htm  Vendeta pogledaj na google-u koliko je toj temi posveceno sajtova,posebno prodaji!!!Na hiljade,zar ne-(ko ima zivaca neka broji)!!!

Orka
Član

Član

Član od: 25.09.2007
National Flag of Srbija Srbija, Kragujevac
Poruka: 88
Poslato: 10.10.2007 u 13:32 | IP Prijavljen Citiraj Orka

covec,kaskamo za svetom..cak i u ovakvim stvarima...smrc..ma dokazacu ja da na zlatiboru ima recnih skorpija,a onda cu da otvorim sajt kao oni za triopse i da se pravim vazan..kao ono nasi su najlepsi,a mozda i jedini
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Orka's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Orka

Photoivek
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 10.10.2007 u 14:10 | IP Prijavljen Citiraj Photoivek

Citiraj: Orka
covec,kaskamo za svetom..cak i u ovakvim stvarima...smrc..ma dokazacu ja da na zlatiboru ima recnih skorpija,a onda cu da otvorim sajt kao oni za triopse i da se pravim vazan..kao ono nasi su najlepsi,a mozda i jedini

ako si onu stranu sto je mikki poslao link (ova ovde) tamo se vidi da mi cak imamo endemske vrste....
(sa te strane) ...interesantno je da na teritoriji naše zemlje živi veliki broj vrsta, od kojih neke samo kod nas i nigde drugde na svetu (endemične vrste). Najbolji sastav vrsta ima područje Vojvodine, koje se smatra i evropskim centrom diverziteta (raznovrsnosti) ovih rakova. Ali ima ih, doduše ređe, i u južnim delovima naše zemlje, koji su u suštini i manje istraženi. Poslednji nalaz ovih rakova u oblasti Stare Planine, kod Pirota, mr. Dragane Miličić Cvetković, potvrđuje postojanje izuzetnog i još uvek nedovoljno istraženog ekosistema naše zemlje, a posebno ove planine....

znaci tvoj sajt ce biti na mestu ! ! ! ! (pod uslovom da se tako od miloste u nasem jezuku zovu tripsi, mislim na ono sto si ti napisao recne skorpije)

PS-ako ih nadjes i hoces da ih razmnozavas vrlo je jednostavno. cak ih i ne moras imati vise primeraka jer su nesto kao dvoseksualni ili kako se to zove... (ima na onom linku sto sam ranije postavio o razmnozavanju)
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Photoivek's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Photoivek Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Photoivek

Vigi
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 03.09.2007
National Flag of Srbija Srbija, Voždovac
Poruka: 169
Poslato: 10.10.2007 u 16:24 | IP Prijavljen Citiraj Vigi

Citiraj: Photoivek

PS-ako ih nadjes i hoces da ih razmnozavas vrlo je jednostavno. cak ih i ne moras imati vise primeraka jer su nesto kao dvoseksualni ili kako se to zove...

Inache se to zove hermafrodit...  ako neko nabavi ove zhivuljke i pochen da ih razmnozhava ochu i ja jedan (ili par komada) u mom aq-u, pod uslovom da su miroljubivi...

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Vigi's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Vigi Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Vigi

Photoivek
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 10.10.2007 u 16:43 | IP Prijavljen Citiraj Photoivek

Citiraj: Vigi

Inache se to zove hermafrodit... 

nije bas hermafrodit nego je to svasta nesto (ne kontam bas najbolje) ali ima vise strategija za razmnozavanje biseksualno, uniseksualno i hermafroditi....

u svakom slucaju nije ni bitno, lako se razmnozavaju....

Citiraj: Vigi

ako neko nabavi ove zhivuljke i pochen da ih razmnozhava ochu i ja jedan (ili par komada) u mom aq-u, pod uslovom da su miroljubivi...

sto se mene tice ako ih bude bice za svakog ko izrazi zelju za njima. predpostavljam da nisu problem za ribice jer se hrane fitriranjem....

Vigi
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 03.09.2007
National Flag of Srbija Srbija, Voždovac
Poruka: 169
Poslato: 10.10.2007 u 17:40 | IP Prijavljen Citiraj Vigi

Super ko ih nabavi count me in pri poklanjanju...
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Vigi's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Vigi Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Vigi

Silwert
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 07.03.2006
National Flag of Srbija Srbija, Petrovaradin
Poruka: 1363
Poslato: 10.10.2007 u 20:30 | IP Prijavljen Citiraj Silwert

ako stignu i mene interesuju kpiobi primio na poklon i ostale seme G16
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Silwert's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Silwert Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Silwert

DexyCo
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 07.01.2007
National Flag of Srbija Srbija, Dolovo
Poruka: 899
Poslato: 10.10.2007 u 21:23 | IP Prijavljen Citiraj DexyCo

Perverzija. SUPER izgleda, ali ja to ipak ne bih u aq. Ipak je aq sa ribicama, mozda koji puzic... ne znam, jeste lepo, ali mi je aq samo za ribice.

Orka
Član

Član

Član od: 25.09.2007
National Flag of Srbija Srbija, Kragujevac
Poruka: 88
Poslato: 11.10.2007 u 14:21 | IP Prijavljen Citiraj Orka

triopsi-artemije(branhiopode)..nisam znao da je bacen toliki akcenat na ove zivotinjice..a ja sam mislio da sam pronasao vrstu koja nije posebno znacajna i da se veoma brzo preobrazi u neku musicu koja je otrovna za ribe...sad je slika potpuno drugacija,pa to su strasno korisne zivuljke za riblji svet(hrana,cistaci..),samo je pitanje kako ce opstati u aq_u gde je bogato kiseonikom,posto zive u stajacim(slabo protocnim vodama).ipak mislim da je bolje gajiti ih kao hranu za ribe......

bravo ivek

ne znam DexyCo zasto je problem imati ovu "bubicu"koja je korisna i neprimetna u svom aq-u...pa cilj je da aq bude sto prirodniji zar ne?ali svako bira ono sto voli

sto se tice mene ja zatvaram ovu temu (kao sto sam zatvorio i onu za aq od 200x80x60cm koji cu da napravim u junu sl. godine)dok ne ispunim zeljeno i obecano.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Orka's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Orka

Photoivek
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 11.10.2007 u 16:05 | IP Prijavljen Citiraj Photoivek

Citiraj: DexyCo
Perverzija. SUPER izgleda, ali ja to ipak ne bih u aq. Ipak je aq sa ribicama, mozda koji puzic... ne znam, jeste lepo, ali mi je aq samo za ribice.

pazi, svako ima pravo na svoje misljenje.

ja ako ih uzmem (citaj kada, jer ih jos nisam porucio od burazera iz nemacke, ne javlja mi se na mail...) prvo cu da ih ubacim u zaseban aq. da vidim koliki ce da porastu, sta jedu, kako se razmnozavaju i slicno.
kada se uverim da bi mozda mogli i u veliki aq sa ribicama mozda ih i tamo ubacim. fora je sto bi se iz njega mnogo teze i redje skupljala njihova jajasca....
u svakom slucaju u aq-u bi mogli biti korsini jer se hrane svime....

ako (opet citaj kada) budem imao neko iskustvo javicu se ovde sa informacijama!

pozdrav svima

DexyCo
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 07.01.2007
National Flag of Srbija Srbija, Dolovo
Poruka: 899
Poslato: 11.10.2007 u 18:42 | IP Prijavljen Citiraj DexyCo

Slazem se da svako ima svoje misljenje. Jeste lepa zivuljka.

mikki
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 26.01.2005
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 190
Poslato: 14.10.2007 u 14:50 | IP Prijavljen Citiraj mikki

A ima li sanse da se naruci preko neke aq radnje?Kad sve stize iz Kine sto nesto ne bi moglo iz EU???

Photoivek
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 14.10.2007 u 21:39 | IP Prijavljen Citiraj Photoivek

Citiraj: mikki

A ima li sanse da se naruci preko neke aq radnje?Kad sve stize iz Kine sto nesto ne bi moglo iz EU???

cisto sumnjam da bi se patili oko jedne kesice jaja.

ali.....

oko onga sto smo chatovali mi se javio burazer i poslao sam mu link da vidi da li moze da mi poruci i cekam njegov odgovor.
ako ima jos zainteresovanihg sada je momenat za prijavljivanje!
link je sledeci http://www.aquaristika.de/index.php/cPath/1/category/Triops- australiensis
i cena je ta sto pise. (u pitanju su samo jaja jer postoji detaljno uputstvo sta sa njim raditi bez kit-a....)
ptt troskovi bi se delili.....
imate jedan dan za prijavljivanje a ptt troskove do njegove gajbe u nemackoj bi podelili a u srbiji bi se mi vec valjda nekako raskusali... javite mi se na PP da znam koliko da porucim. za sada porucujem za mene i mikki-ja....

edit:procitaj sledeci post pre bilo cega drugog

Skok na forum Ukupno strana: 5 1 2 3 4 5

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2500 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2