Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 48
Gostiju: 47
Robota: 1
Članova: 0
Broj članova: 4346
Najnoviji korisnik foruma: Stole75
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku Skalari - mrest - pitanje
Autor: Vedry
Forum: Ribe - Mrest

Poslata: 24.05.2020 u: 13:10

Vidi zadnju poruku Šta još od životinja imate?
Autor: Milos87popovic
Forum: Ostale životinje

Poslata: 14.10.2019 u: 12:01

Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ostali stanovnici akvarijuma
 Akvaristika » Ostali stanovnici akvarijuma
Tema Naslov: Kozice uginjavaju Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Nemo
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 05.11.2004
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 581
Pol: Muški
Poslato: 05.10.2007 u 14:25 | IP Prijavljen Citiraj Nemo

Imam aq od 40l lepo ubiljen i u njemu dve ribice(pandu i paleatusa). Pre nekih 20-ak dana sam kupio 15 kozica, ali one jedna po jedna polako ali sigurno uginjavaju. Ostalo ih je 7.

Prvo im se pojavi nesto belo iza glave na ledjima. Izgleda kao da hoce da se presvuku(tj. kao da im pukne stari omotac), ali ne mogu i onda posle jedan dan uginu. Kada im se pojavi ta belina one kao da se pogrbe.

U ak je temperatura 24(nekada poraste preko dana na 25 zbog osvetljenja), druge parametre vode ne znam. Koridorasi su u odlicnom stanju. U aq planiram da ubacim jos 15-ak neonki i par amazonaca.

DekiBG
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 26.12.2005
Poruka: 146
Poslato: 05.10.2007 u 14:32 | IP Prijavljen Citiraj DekiBG

Imao sam slican problem.

KUPI MICO MEDIK, obavezno, jer pomaze, kosta 320 dinara, sipas 10ml na 20l vode, podigni temperaturu na 30 stepeni i za par sati ce ribice promeniti raspolozenje na bolje.... Daj im TETRABitsVitality hranu koja je ekstra, i za 3 dana je sve OK. Bactopur ne pomaze, provereno!!!

Nemo
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 05.10.2007 u 14:48 | IP Prijavljen Citiraj Nemo

Ali meni su ribic super, kozicaa nesto fali.

Ali ako si pogresio u kucanju i mislio na kozice taj MICO MEDIK ima u aq radnjama?

Cicko
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 22.09.2006
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 1344
Poslato: 05.10.2007 u 19:28 | IP Prijavljen Citiraj Cicko

Kozicama je potreban kalcijum za rast,znaci potrebna je tvrda voda za presvlacenje,sto znaci trecina vode se menja svake nedelje....
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cicko's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cicko Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cicko

Bjelos
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 15.04.2005
Poruka: 1076
Pol: Ženski
Poslato: 05.10.2007 u 23:31 | IP Prijavljen Citiraj Bjelos

Ja ih imam kratko, ali znam da im smeta visoka temperatura vode, preko 27C, i da im treba nedeljno menjanje vode, zbog presvlacenja. Sad je sasvim moguce da nemaju dovoljno kalcijuma da se presvuku pa je to moguc razlog
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bjelos's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bjelos Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Bjelos

Chmi
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 05.12.2005
Poruka: 856
Poslato: 06.10.2007 u 10:07 | IP Prijavljen Citiraj Chmi

I ja se slazem sa misljenjem da je nedostatak nekog minerala neophodnog za presvlacenje. Ja sam uzeo 6 kozica pre 4 meseca a sada ih ima celo krdo

Nemo
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 06.10.2007 u 11:55 | IP Prijavljen Citiraj Nemo

Ma prosto nije fer. Kozice svima lako uspevaju, a kod mene nece, a i pukao sam u radnji dosta tesko ustedjenog studentskog novca za 15 kozica.

Menjao sam do sada vodu na 15 dana, od kada ste mi ovo napisali menjacu na 7. Znam da ne podnose visoku temperaturu, ali nikada ne prelazi 25. Voda je odstajala Beogradska sa Banovog brda.

Danas cu da ih tretiram sa necim protiv bakterija posto stvarno ne znam sta ne valja. Mislim da ih je sada ostalo 5(prebrojim ih tako stavim da klopaju ispred bilja pa sve one izadju, mozda jos neka ostane, ali broj je sve manji).

Chmi, znam sada da imas kozice. Ako mi ovo ne uspe ponovo formiram akvarijum pa ti se javljam da bih kupio nekoliko komada. Ne odustajem ja tako lako.

Chmi
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 07.10.2007 u 09:36 | IP Prijavljen Citiraj Chmi

Nesto mi pade na pamet. Ajde daj sliku akvarijuma.

Nemo
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 07.10.2007 u 12:15 | IP Prijavljen Citiraj Nemo

Nadam se da te nije jako udarilo ako je palo. Salim se, evo pogledaj aq u ovoj temi http://www.akvaristika.org/forum/forum_posts.asp?TID=7624&am p;PN=0&TPN=1 ,onaj manji samo ga zamisli bez cupa i ribica. Nemam trenutno sa cim da slikam.

Pooz

XxxMBxxx
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 13.01.2006
National Flag of Srbija Srbija, Negde u Srbiji
Poruka: 262
Poslato: 07.10.2007 u 22:28 | IP Prijavljen Citiraj XxxMBxxx

Cao

Ja koristim vodu direktno sa cesme, ne cekam nista da odstoji. Vodu menjam kad se setim i svi su zivi i zdravi, tako da neverujem da je menjanje vode problem.

Paznja

Bezkicmenjaci su osetljivi na teske metale u vodi

Neka djubriva ili lekovi mogu sadrzati bakar u sebi koji su sa bezkicmenjake smrtonosne.

Neke biljke koje sadrze preparate protiv algi ili puzeva, sundjere, staklenu vunu ili olova pri dnu treba prvo radi sigurnosti  najmanje 7-10 dana drzati u posebnom Akv. gde treba cesto menjati vodu.

Chmi
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 13.10.2007 u 09:38 | IP Prijavljen Citiraj Chmi

Primetio sam da kozice kada se presvlace vole hladovinu, mirno mesto bez strujanja vode i bez uznemiravanja. Meni je jako cudno sto si ti uspevao da ih sve prebrojis jer meni u akvarijumu od 40l sa relativno malo bilja to nikada nije poslo za rukom (dok ih je bilo 6 komada). Da nije mozda problem u hrani? Moguce da ima puno proteina i masti zivotinjskog porekla a kozice bi trebalo da su biljojedi

Nemo
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 23.10.2007 u 18:28 | IP Prijavljen Citiraj Nemo

Mislim da su kozice sada Ok. Ne znam sta je bilo, ali ne ponovilo se. Cesce menjam vodu, tretirao sam kozice backtopurom i ubacio sam u akvarijum kardinale i neonke. Koidorasi su takodje OK. Vajda cu uspeti da obnovim populaciju. Izgleda da nigde nisam napisao( bas sam debil) da sve vreme  pisem o red chery shrimp.

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2500 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2