Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 32
Gostiju: 32
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4332
Najnoviji korisnik foruma: Snehashah456
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ribe
 Akvaristika » Ribe
Tema Naslov: sta treba znati o japankama Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum  
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Lavica
Novi član

Novi član

Član od: 02.10.2007
National Flag of Srbija Srbija, Kruševac
Poruka: 6
Pol: Ženski
Poslato: 03.10.2007 u 12:46 | IP Prijavljen Citiraj Lavica

kazite mi sta sve trba znati o japankama,ishrana,skojim se ribicama slazu sa kojima ne
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Lavica's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Lavica

Jegger
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 29.06.2006
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 153
Pol: Muški
Poslato: 03.10.2007 u 13:18 | IP Prijavljen Citiraj Jegger

Moj ti je svate da pogledas bazu riba, tamo ces dobiti sve potrebne podatke u pogledu uslova drzanja, ishrane i sl. Takodje mozes i po netu da procesljas ima jako dosta informacija.

Pozzzzz 
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Jegger's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Jegger Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Jegger

DexyCo
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 07.01.2007
National Flag of Srbija Srbija, Dolovo
Poruka: 899
Poslato: 03.10.2007 u 20:10 | IP Prijavljen Citiraj DexyCo

Ako hoces da drzis japanke, mislim ove obicne, "klasicne"; one su ti hladnovodne, tako da temperatura treba da bude oko 18-20 stepeni. Ako hoces da drzis neke varijatete japanki (teleskop, vodene oci, crvenkape, orande....) treba ti nesto toplija voda oko 23-24 stepena. Takodje, bilo koje japanke da imas, treba ti veliki aq. Sto veci to bolji. Preporucio bih ti oko 500 litara aq, s obzirom da mogu da narastu oko 30 cm (cak i vise). Ali sve to zavisi koliko japanki hoces da drzis u njemu. Naravno, jaca aeracija, filtracija, zbog toga sto mogu brzo da zaprljaju vodu. Ne bih rekao da mogu da se slazu sa nekim drugim ribama. To ce ti reci neko iskusniji. Eventualno neke miroljubive ribe (pazi na zahteve u pogledu temperature). Nikako agresivne ribe (ciklidi itd. pa cak ne bi bilo pozeljno staviti ni borca, jer ga mogu izazvati njihovi prelepi repovi i ostala peraja). Biljke cisto sumnjam da ce ti uspeti. Mozda neke tvrodlisne. Mozes da probas. Ako te zanima jos nesto pitaj. Ako sam ja nesto zaboravio da napisem, seticu se vec, pa cu napisati.

AnastasijaJ
Član

Član

Član od: 16.01.2007
National Flag of Srbija Srbija, Novi Sad
Poruka: 23
Poslato: 03.10.2007 u 22:36 | IP Prijavljen Citiraj AnastasijaJ

Od biljaka mogu da uspeju nana, kriptokorina i ofiopongon. I nista vise, veruj mi. Imam jednu mladalacku gresku u aq. Licno, nikada vise ne bih kombinovala japanke sa drugim vrstama. U vrtnom jeyercetu ili nekom velikom aq. da, prelepe su tako trapave, ali u zajednickom nikako. Oprostis se od biljaka, amazoncima grickaju antene-oci, borcima peraja, prekopaju aq. dok si rekao paralelopiped. Ali da ih volim i da cu jednom imati vrtno jezerce za njih, i to je istina.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi AnastasijaJ's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor AnastasijaJ Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor AnastasijaJ

Diabloxxx
Član

Član

Član od: 05.09.2007
Poruka: 18
Poslato: 04.10.2007 u 12:30 | IP Prijavljen Citiraj Diabloxxx

Tesko da moze i nana da prezivi.
Moje dve japanke su pojele sve listove sa nane.

Bjelos
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 15.04.2005
Poruka: 1076
Poslato: 04.10.2007 u 13:41 | IP Prijavljen Citiraj Bjelos

Ako ti ne uspe nijedna biljka, kupi sto verodostojnije plasticne, i bice lepse nego da je aq skroz prazan. Ali jako prljaju vodu, tako kao sto je receno  treba dobro filtracija i cesce izmene vode. Koliki je aq?
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bjelos's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bjelos Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Bjelos

Lordcuprija
Član

Član

Član od: 21.09.2007
National Flag of Srbija Srbija, Ćuprija
Poruka: 74
Poslato: 16.10.2007 u 00:02 | IP Prijavljen Citiraj Lordcuprija

Ja imam jednu ,crnu,teleskop japanku.Oko dve godine sam je mazio i pazio u "kugli".Samo zbog nje sam ušao u ovaj hobi.

Troma je,mirna,radoznala,halapljiva ,lepa,glupa,privržena i ....Ima mnogo lepših ribica, i živahnijih(pogotovu zebrice),ali jednostavno sam na nju navikao i ceo aq. sam podredio njoj(izbor ostalih ribica,...).Iza nje ostaje haos u aq.

Ne znam sigurno,ali da joj se nešto desi,verovatno bih digo ruke od aq.-aristike.

Zato pamet u glavu,kao što AnastasijaJ kaže,jednog dana bih vooooleo da imam jezerce sa japankama - ako moraš jezerce da praviš u stanu,uzmi neke druge ribice.

Bjelos
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 15.04.2005
Poruka: 1076
Poslato: 16.10.2007 u 00:42 | IP Prijavljen Citiraj Bjelos

Mozda ce biti bolno ali ta japanka ce morati jednom da ugine.... Ali nemoj dici ruke od akvaristike, jer je ovo prelep hobi cije lepote tek treba da otkrijes.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Bjelos's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Bjelos Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Bjelos

Srecansd
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 17.09.2007
National Flag of Srbija Srbija, Smederevo
Poruka: 197
Poslato: 17.10.2007 u 08:10 | IP Prijavljen Citiraj Srecansd

Ja imam akvarijum od 50 litara i u njemu drzim dve teleskop japanke, desetak gupika (ovaj broj varira jer se kote kao lude), dva koridorasa i jednog plecostomusa. Akvarijum je gusto zasadjen imam i one biljke sto plivaju (ni za jednu ne znam kako se zovu) istina je da pasu ali ako kod mene biljke rastu kao lude tako da mi to ne smeta. Ribice se super slazu (japanke ponekad pojedu mlade gupija ali ionako ne bih znao sta cu sa njima). Imam sunjerasti filter i vazdusnu pumpu tako da vazduha imai previse ali to im ne smeta, temperatura je od 22 do 24 stepena. I sve je savrseno...
PS ubacicu slike uskoro....
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Srecansd's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Srecansd Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Srecansd

Katarina P
Zaslužni član

Zaslužni član
Viši zaslužni član

Član od: 18.03.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 241
Poslato: 17.10.2007 u 15:06 | IP Prijavljen Citiraj Katarina P

Japanke mogu sa krupnijim neagresivnim ribama - recimo crnim tetrama, kolisama, muljarima.. Nikako sa barbusima ili drugim brzim agresivnim ribama koje bi iritirala njihova sporost. Takodje nikako sa neonkama koje bi pojele za sekund.

Sto se tice plasticnih biljaka - drzala sam ih u akvarijumu sa japankama oko godinu dana, onda sam ih izvadila i stavila pravo bilje - amazonke, kriptokorine i druge i verovali ili ne - nijednu biljku nisu takle ( uslovni refleks). Sto naravno ne bi upalilo sa potpuno novim japankama.

Lordcuprija
Član

Član

Član od: 21.09.2007
National Flag of Srbija Srbija, Ćuprija
Poruka: 74
Poslato: 17.10.2007 u 17:33 | IP Prijavljen Citiraj Lordcuprija

Postavio sam pitanje u drugom postu,ali niko nije odgovorio,pa da pobam ovde.

Al u te agresivne, brze ribe spada botia macracantha, ili striata.

Nabavio bih dve,tri ali nikako da saznam kako bi se  slagale sa japankama.

Katarina P
Zaslužni član

Zaslužni član
Viši zaslužni član

Član od: 18.03.2003
National Flag of Srbija Srbija
Poruka: 241
Poslato: 24.10.2007 u 15:13 | IP Prijavljen Citiraj Katarina P

Ne spada b.macracantha, za striatu ne znam. Samo sto je ove prve idealno drzati u "skolama" od najmanje 4. imas dosta o njima na sajtu

Skok na forum  

Ako želite da pošaljete odgovor na ovaj niz, uloguj
Ako još niste član foruma, rešenje je registracija

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2305 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2