Aktivne temeAktivne teme  Prikaži spisak članova forumaSpisak članova  Pretraga forumaPretraga  PomoćPomoć
  RegistracijaRegistracija  PrijavaPrijava

Navigacija na sajtu

Statistika
Osoba na sajtu: 70
Gostiju: 70
Robota: 0
Članova: 0
Broj članova: 4332
Najnoviji korisnik foruma: Snehashah456
Najviše poseta: 316
Dana: 11.03.2017
Članova [0], Gostiju [309]

Poslednjih 10 poruka
Vidi zadnju poruku zamena vode
Autor: Luna5
Forum: Voda

Poslata: 21.02.2019 u: 16:25

Vidi zadnju poruku Preporuka biljaka za novi akvarijum
Autor: Dario
Forum: Biljke

Poslata: 05.08.2018 u: 10:22

Vidi zadnju poruku test
Autor: Srle
Forum: Ostalo

Poslata: 19.11.2017 u: 10:47

Vidi zadnju poruku Poklanjam 2 akvarijuma
Autor: dr Bouz

Poslata: 09.09.2017 u: 12:17

Vidi zadnju poruku Projekat prvog ciklidnog akvarijuma
Autor: Nikouro
Forum: Ribe - Ciklidi

Poslata: 23.04.2017 u: 22:26

Vidi zadnju poruku Bela tetra napada crny
Forum: Ribe

Poslata: 18.08.2016 u: 19:17

Vidi zadnju poruku problem spoljasnji filter

Poslata: 18.08.2016 u: 19:01

Vidi zadnju poruku Gupike i borac....
Autor: Blacky
Forum: Ribe

Poslata: 23.06.2016 u: 20:58

Vidi zadnju poruku Japanke bolesne!
Forum: Bolesti riba

Poslata: 30.04.2016 u: 12:13

Vidi zadnju poruku koja je ovo biljka
Autor: Baia82
Forum: Biljke

Poslata: 27.02.2016 u: 17:40

Traži

Web www.akvaristika.org

AdSense

Ostalo
 Akvaristika » Ostalo
Tema Naslov: Puzevi Pošalji odgovorDodaj temu
Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3
Autor
Poruka Predhodna tema | Sledeća tema 
Cira
Administrator

Administrator

Član od: 13.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Beograd
Poruka: 3386
Pol: Muški
Poslato: 08.02.2003 u 07:34 | IP Prijavljen Citiraj Cira

To su oni izduzeni? Slikaj ih pa mi posalji na mail radim clanak o puzevima. Slikaj sve puzeve koje imas. Mislim sve vrste a ne svakog pojedinacno.

It's nice to be important but it's more important to be nice.
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Aca Pirana
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 16.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Kragujevac
Poruka: 230
Poslato: 09.02.2003 u 07:43 | IP Prijavljen Citiraj Aca Pirana

Vretenasti puzevi su poreklom iz stajacih voda kod nas, tako da mogu biti uneti i htranom koju sami pravimo a i vodom(kisnica,sneg...)

Mingi
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 27.01.2003
National Flag of Srbija Srbija, Subotica
Poruka: 24
Pol: Ženski
Poslato: 10.02.2003 u 19:07 | IP Prijavljen Citiraj Mingi

Ej, koji su to vretenasti puzevi o kojima pricate i koji se danju zavlace u pesak????Pretpostavljam da nisu Lymnaea ( to su oni koji imaju trouglaste "rogove"), nego neki drugi koje ja nemam.... Po kojoj ceni mogu da se nabave????

Zabranjeno je smejati se, ja volim puzeve!!!! Naravno, samo dok ostaju u pristojnom broju, bez preterivanja.

A, uzgred,kod mene su Botie totalno ocistile akvarijum od onih malih crvenih puzeva, bez ostatka, verovatno ih je bilo previse ( mislim, Botia: 4 striata + 3 macracantha, u 75 litara),pa se nisu mogle dogovoriti koje da ostave za priplod... :-)

Magdalena

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Mingi's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Mingi

Aca Pirana
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 10.02.2003 u 22:13 | IP Prijavljen Citiraj Aca Pirana

Ja trenutno u aqvarijumu imam dva ta vretenasta ali stara oko 1 god. kao srednji amazionac su sa vretenom od 3-4cm imaju plavo teget stopalo, imao sam i manje ali su ih potamanile botie jer su bili sitni anisam imao volje da ih odhranjujem, ovi su zapali sa trihogasterima pa su preziveli!!

Mingi
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 11.02.2003 u 00:27 | IP Prijavljen Citiraj Mingi

A koje su boje ti vretenasti puzevi? One Lymnaea koje ja imam imaju onako zuckastu ljusturu, stopalo im je plavkasto-sivo, vec kako moze ta boja da se opise. Ono najtipicnije je sto su im "rogovi" u obliku trougla. ja sam ih dobila na biljkama za spoljasnju baricu... ali lepo opstaju i u akvarijumu. Ako je tvoje nesto drugo, moram to da dograbim nekako!!!!!

Magdalena

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Mingi's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Mingi

Aca Pirana
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 11.02.2003 u 05:55 | IP Prijavljen Citiraj Aca Pirana

Oni su crno-sivi a tamno plavo stopalo, treba da ih sproleca dobijem malo vise jer se ovi moji pare a ortak iz Cacka mi je obecao nesto od njegovih pa ce mo da se menjamo za nesto sto ti imas viska!!!!!!

Cira
Administrator

Administrator

Poslato: 11.02.2003 u 09:53 | IP Prijavljen Citiraj Cira

E sad... Ja sam ih imao pre par godina. Doneo sam iz NS 3 (TRI!!!) komada duzina kucice je bila oko 20mm a sirina 4-5mm. Posto sma ih ubacio u akvarijum vise ih nisam vidjao. Podloga je bila sitna frakcija od 2-3mm. Ponekad bih video jednog ili dva i to je bilo sve. Sve dok jedne veceri nisam kasno vecerao i nocu ustao da pijem vode. AGHHHHH!!!! Na staklu je bilo na desetine puzeva koji su se izmileli iz podloge.

Resio sam ih se tako sto sam citavu podlogu bacio i stavio novu. Od tada vise nemam puzeva. Mogu da prodju samo veliki amazonci (ili kako ih jos zovu jabucari) jer je njih lako kontrolisati.

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Cira's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Cira Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Cira Poseti Cira's Homepage

Mingi
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 11.02.2003 u 20:23 | IP Prijavljen Citiraj Mingi

Za Acu Piranu- super, sto se tice zamene puzeva za bilo sta drugo ( diskuse i pirane nemam :-), ako se setis na prolece kad ih budes imao u suvisku, javi se... Ako se ne setis,seticu se valjda ja,...

Za Ciru, diskriminatora puzeva- jabucari su OK, stvarno ih je najlakse kontrolistai,a i stvarno su lepi. No, ja volim i ostale!!!! Imam nesto jako sitnih skroz pljosnatih, ovi su bas super, samo sto se nekako ne razmnozavaju bas na puzevski nacin- vec godinama jedva da nadjem ponekog ponekad.... Moracu da postavim poseban mali akvarijum za idealno-kontrolisano razmnozavanje, jer sam stalno u strahu da ce jednom nestati... A vretenasti se valjda nece previse razmnoziti- zebra Botie vole i nocu da se muvaju....

magdalena

Marcus
Zaslužni član

Zaslužni član

Član od: 19.01.2003
Poruka: 751
Poslato: 12.03.2003 u 06:47 | IP Prijavljen Citiraj Marcus

Menjam 100 grama vretenastih + 100 grama onih okruglih za jedan par puzeva Amazonaca

Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Marcus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Marcus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Marcus Poseti Marcus's Homepage

Cira
Administrator

Administrator

Poslato: 12.03.2003 u 09:10 | IP Prijavljen Citiraj Cira

Da li je uslov da ih buduci vlasnik sam pohvata po akvarijumu?

Marcus
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 12.03.2003 u 16:44 | IP Prijavljen Citiraj Marcus

Ako treba .. nije nikakav problem
Povratak na vrh strane Verzija za štampu Vidi Marcus's Lični podaci Traži ostale poruke čiji je autor Marcus Poseti galeriju akvarijuma čiji je autor Marcus Poseti Marcus's Homepage

Mingi
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 12.03.2003 u 19:29 | IP Prijavljen Citiraj Mingi

Uf, trenutno ne znam koji amazonci su muski a koji zenski, pa bih tesko nasla par. Gledala sam na nekom sajtu kako se mogu razlikovati, ali mi bas nije islo... Jedino raspoznajem zenske kad polazu jaja, ili ako slucajno uhvatim neki par "na delu".

Jel' postoji neki nacin kako bi se mogli obeleziti? Pretpostavljam da stavljanje znaka markerom nije bas preporucljivo... :-) No, Marcus, k'o sto Cira rece- dodji i biraj sam, mozes pokupiti i 100 grama malih, pa ce se naci i nesto parova medju njima sigurno, pa se mozemo menjati za 100 grama vretenastih... A mali okrugli crvenkasti.... hvala, imam i je nekoliko puta po 100 grama viska, marljivo ih uklanjam iz nekih manjih akvarijuma gde nema Botia, ali za sada oni pobedjuju.

Marcus
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 13.03.2003 u 01:32 | IP Prijavljen Citiraj Marcus

Zar Amazonci nisu hermafroditi ? :o)))

mingi kad ides u Bg ponovo? :)

Ti bese isla u Botanicku bastu? Moze li se znati kojim povodom? Ja jako volim da idem tamo :)))))))))))))

Mada bih mogao (+ sto bih voleo) do Subotice kad malo otopli sa techom posto on jako cesto ide tamo.

Inace ko hoce. .moze da pogleda na mom sajtu. Napokon sam zavrsio stranu sa hobijima :)) Znaci Bonsai, Leptiri, Akvarijum naravno:))

Mingi
Zaslužni član

Zaslužni član

Poslato: 13.03.2003 u 02:33 | IP Prijavljen Citiraj Mingi

E, amazonci NISU hermafroditi, lepo su neki ili muski ili zenski... :-)

A i inace, ta prica da se jedan puz hermafrodit sam dalje razmnozava je besmislena, i hermafroditi se medjusobno pare, inace nista.... ne mogu sami sa sobom :-)

Pojma nemam kad cu ponovo u Bg, ali za mesec-dva, otprilike.... Ono u botanickoj basti je bila godisnja skupstina Drustva Kaktusara Srbije, gde sam sada clan upravnog odbora :-), fini ljudi, svi ti iz Bg su stvarno super, imam tamo gomilu kaktusarskih prijatelja, akvaristickih skoro nula ( neki kaktusari imaju i akvarijume i cak jedan i Salamandera!!!!) ,sad sam tek saznala da su se bonsaisti odvojili, tako da imaju posebno drustvance. A ako bi za Suboticu- samo reci, ja sam tu i primam sve prijateljski raspolozene ljude :-))))))))

A nisi dao adresu svog sajta, izesga, toliko svega, vise pojma nemam gde sve uopste moze da se nadje..... Ej, leptiri??? Nadam se da se necu navuci i na to, inace propada cela moja familija, i ovo im je vec previse..... :-)

Skok na forum Ukupno strana: 3 1 2 3

Pošalji odgovorDodaj temu

Verzija za štampu Verzija za štampu
Vi ne možete slati nove teme
Vi ne možete odgovarati na poruke
Vi ne možete brisati svoje poruke
Vi ne možete menjati svoje poruke
Vi ne možete praviti nove ankete
Vi ne možete glasati na anketama

Ova strana je generisana za 0.2344 sekundi. Powered by SOOP Portal version Raven RC2